Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 111112113
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2019 u 11:42
Njubi se obicno, pogotovo u zadnje vrijeme javljaju tako da traze potvrdu onoga što su vec odabrali za kupnju. Nema tu nekog prostora za pomoć ili dijalog ili da poslusaju nešto što im je van zamisli a bolje je, i onda nestanu kako su i došli.

Volumio i Rpi rade izvrsno, samo što Rpi i njegov dodatni hardver traže doradu elektronike i dodatni angazman, znaci hardver nije gotovo i dorađen dovoljno da bi se izvuko maksimum, Rpi i jeste zamisljen diy platforma.
Mnogi korisnici nisu vicni tim izmjenama, no cinjenica jeste da se od Rpia i recimo Hifiberry Digi pro kartice moze sloziti izvrstan dig izvor za neku ne preveliku lovu.
Ja ga koristim sigurno dvije godine u tom sam razdoblju osmislio neka hardverska poboljšanja i ostao na tome bez ikakve primisli da bi trebao bolji SPDIF izvor.

A kamoli da se zezam s nekakvim kompovima na Windozama ili OS-Xima i USB transferom audio informacije.

Editirao Gašo - 30.srpanj.2019 u 11:44
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 06:33
Originalno postano od strane člana: cariblanco cariblanco napisao:

I na kraju kad već komentiram temu o daphile, da kažem koju stvar o njemu. Koristim ga već par godina i zvuk mi je ok, ali kako crv uvjek vuče isprobao sam još 4-5 playera. Najviše me se dojmio volumio na Raspberry pi i njega sam furao jedno tjedan-dva. Onda sam skužio mnoge postove na ovom forumu, kad se kaže da te nešto može na prvu oduševiti, ali to dugoročno nema šanse.

Tako je i meni zvuk bio na prvu super, ali me je s vremenom "zamarao" i opet sam se vratio na daphile i nema šanse da u sljedeće vrijeme mjenjam player. Možda ima u tome nečega što je @gašo napisao @appyu da mu taj zvuk paše, paše i meni i ne mislim ga mjenjati.

Ono što čovjek skuži nakon određene količine igranja s različitim kompovima i sustavima je da svaki komp 'svira', a razlika između kompa i kompa u tom smislu je čak i veća nego razlika između playera i playera. A trazliku čini različita količina smetnji koju svaki komp podvali preko USB-a. Kad to shvatiš, onda shvatiš i da ti za fer usporedbu playera i playera mora poslužiti isti komp. Usporedba Volumia i Daphile je moguća za organizirati, no isključivo preko PC Volumio instalacije, jer Daphile ne postoji za RPi i slična miniračunala, dok Volumio ipak postoji za PC. Po mom iskustvo RPi kao komp nije najgori mogući izvor ni u svom stock formatu, gorih u smislu smetnji ima, ali se u PC svijetu može naći itekako i boljih. Drugi je problem kako RPi hendla USb komunikaciju -  ne hendla je dobro. A treći je problem što se dogodi ako kojim slučajem koristiš njegov wireless za reprodukciju, gdje rezultati nisu dobri (s BT nisam imao iskustva kod njega, baš i nije drito podržano na Volumiu). Uglavnom, šuma.

Ja sam napravio usporedbu Volumio vs Daphile na svom malom Asus eee laptopu (koji se pokazao ok za zvuk), no usporedba je bila limitirana na Daphile na hardu -> pregažen s Volumiom na hardu. Ne mogu da mi je usporedba iberpouzdana, ako sam iskren. Malo mi se više svidio Volumio, gdje mi je Daphile zvučio nekak ko blago filteriran na neki način, u usporedbi, dok je Volumio zvučao malo slobodnije. Ali nije to bila superkvaltetna usporedba.

Volumio inače koristim na RPi ali u modanom obliku s modanom Hifiberry Digi+ Pro karticom (zadnja iteracija modanja), i taj izvor u tom obliku je nešto sasvim drugo, pa i neusporedivo bolje u odnosu na RPi->USB.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 08:58
Samo da dodam, ono što lošiji komp obično podvali u zvuk je naglašenije, neugodnije, iritantnije i lošije definirano visokofrekventno područje (nekad i direktno tvrđe), s uplivom u više srednjetonsko područje gdje je dodalo nešto neugodno/iritantno u ukupni zvuk, a da ne znaš točno riječima egzaktno opisati u kojem smislu je to lošije. To je dakle određena distorzija koja zahvaća visokotonsko ali i više srednjetonsko područje, i koja će direktno zvuk u perceptivnom smislu učiniti nešto svijetlijim s naglašenijim visokima i općenito iritantnijim za slušanje na duge staze. I to je ta negativa ajmo reći komp audia, da je u stanju to učiniti zvuku i da ti treba kvalitetniji comp source (na ovaj ili na onaj način) a da sve skupa zazvuči na način da su benefiti comp audia i modernih DAC-ova bilo preko SPDIF-a (kao kod Hifiberry Digi+ Pro kartice) bilo preko USB-a neupitni spram nekog CD-a srednje klase (ili bar donje srednje klase), ajmo reći. U protivnom će rezultati biti dubiozni, smetnje iz kompa ako bitnije prođu u DAC (i u analogni dio DAC-a) će dodati nešto što kod kvalitetnijeg CD-a nikad nećeš niti ne možeš u pravilu doživjeti. Komp sam po sebi nije hifi komponenta, i u tom smislu želiš najkvalitetniji mogući komp source. Velim, po mom iskustvu ovo je de facto osjetno bitnije od toga koja se audio distribucija koristi. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 09:02
Samo nemoj sad reći cariblanco da sam poklapao, pametovao i tjerao, dao sam van sve glavno što znam i što sam iskusio oko specifično ovog. I sam sam radio grešku kad sam se išao baviti s comp audiom, pa uspoređivao npr. Foobar na jednom kompu s Linux distribucijom na drugom. Moguće je Linux distribucija stvarno bolja (doista i jest jer Linux ima čišći preemptivni multitasking, a i nema Windows dubiozu zvanu virtualna memorija), no usporedba nije bila validna jer komp nije bio isti, a kao takav on također čini razliku, ne samo player+sustav.
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 09:06
Pozdrav svima,
znači jučer sam napravio reinstalaciju i sve opet radi...
Ali **** ti ja te IT-ovce...znači sve je ostalo isto, čak i IP adresa, pa mi stvarno ne ide u glavu zašto iz čistog mira komp više nije raspoznavao Daphile na istoj IP adresi na kojoj ju sad prepoznaje.
Nikad neću te nebuloze shvatiti...
Primare A30.2&PRE30, Sumić, McIntosh D150, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 10:54
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

Pozdrav svima,
znači jučer sam napravio reinstalaciju i sve opet radi...
Ali **** ti ja te IT-ovce...znači sve je ostalo isto, čak i IP adresa, pa mi stvarno ne ide u glavu zašto iz čistog mira komp više nije raspoznavao Daphile na istoj IP adresi na kojoj ju sad prepoznaje.
Nikad neću te nebuloze shvatiti...

Ako nisi imao fiksnu adresu nego si je dobio preko DHCP-a to je normalno.
Adresa preko DHCP-a se dodjeljuje prema MAC adresi mrežnog adaptera.

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 14:47
Meni je jedna Malina ovih dana radila pizdarije za koje ni sad ne mogu shvatiti što se događa. I moguće da će ih i dalje raditi. Vrijeme će pokazati.

Naime na isti router su priključene dvije Maline. Jedna je priključena žicom, druga je priključena wireless. Obje su priključene na način DHCP dinamičke IP adrese (premda sam u jednom trenutku na Malini 2 setupirao i statičku IP adresu s visokim zadnjim brojem, da eliminiram tj. minimiziram mogućnost da se potuku IP adrese radi bilo kakve greške; ali problem je ostao isti).
Definirane su s različitim local URL-om, da tu ne bi bilo greške.

U jednom trenutku se počelo događati da se jedna od Malina naprosto ne želi dignuti. Odnosno nije bar nije dostupna preko wirelessa. IP detekcija (Fing aplikacija) sugerira da se ta Malina nije povezala na router s dodijeljenom IP adresom. 
Prvo sam mislio da je hardware problem, da me Malina sama za*bava. Pa sam iskljućivao uključivao microSD da ne bi bio tu problem. I onda recimo jedan dan nakon nekoliko restarta ne digne. Pa drugi dan digne otprve, i sve ok. Pa mislio možda neš pregrije pa zajebava. Pa dođem da radi, restartam, više ne radi.

Na kraju sam došao do zaključka da to Volumio neš zajebava. Moguće radi okruženja u kojem su prisutna dva Volumia. Makar se ne bi nikako trebali tuči IP adresama. I interesantno, samo je jedna za*bavala. Druga, ni jednom. Ona koja je priključena žicom. Da li je to povezano s tim ili ne, ne znam, nisam probao drugačiju kombinaciju. 

Sad sam reinstalirao SD karticu djevičanskim Volumiom, i baš me zanima jel će se opet događati. 
Dok sam koristio samo jedan Volumio nije mi se to nikad dogodilo. 
Ugl to su vjerujem neki specifični bugovi...ak ne bu išlo, instalirat ću neku drugu distribuciju na drugu Malinu.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 21:21
dvije stvari koje sam kod sebe i kod klijenata primjetio, prvo sa windozima 10, svaki put nakon nekog sistemskog update-a vrati sigurnosne postavke na default, to me izludivalo proslo ljeto, druga prica su pak ruteri koji se dobivaju od provajdera, pogotovo sad kad je ovako vruce, blesaju se sami od sebe, kvaliteta znj klasa,,rjesio tako da ruter od provajdera koristim samo kao modem kupio neku zvjer od Asusa i sve ide preko njega i od tada nikakvih problema, podrazumjeva se ljubaznost ekipe na helpdesku da daju podatke za spajanje.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111112113
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Audio komponente