Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2019 u 11:14
PR mudrosti življa (lapsus, op.prev.)Geek
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2019 u 13:14
Ovaj forum je cudo od foruma! Evo jos jedne stvari koju me je ovaj forum uvjerija da sam u zabludi. Naime jos se sjecam rijeci iz djetinstva kada bi moja pokojna mati kazala: dodaj mi taj lateni pijat ! (limeni tanjur).... Steta sta onda nismo imali wikipediju, pa da u startu zebluda se rijesimo....

Dakle... sad ni ja vise nisam siguran, jel Daphile lata, jel Daphile posuda za mliko ili je Daphile izaziva vjetrove probavnog trakta ( Smilek) .... samo takav kupus haha
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 00:50
Latta je talijanska riječ za tanki mekani nehrđajući lim... i kao drugo značenje naziv za posudu od takvog materijala. Nema poveznice sa mlijekom.

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 09:20
Nisam kopao dublje nego po Googlu translate pa mi je za lim izbacio značenje lamiere. To značenje izbacuje i Vdemov rječnik. Pa sam pomislio da je lata iskrivljenica od talijanske posude za mlijeko.
Al ipak nije.
Inače se u Dalmaciji za komad lima kaže i lam. Ili za čepastog čovika kažu da je visok metar i lamicu tj. metar i žilet.

Al dobro...Zašto je netko pijan kao majka ?
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 11:36
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Nema poveznice sa mlijekom.

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 11:43
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Al dobro...Zašto je netko pijan kao majka ?
Izraz "pijan kao majka" prema jednom objašnjenju nastao je u vreme kada su se žene porađale po kućama. Porodiljama se tada, u slučaju kada je dolazilo do zastoja porođaja ili je bio veoma bolan davalo da piju alkohol kako bi ih manje bolelo. Ipak, oni koji se bave jezikom tvrde da je poreklo tog izraza u jednom širem "pijan kao majka zemlja" pošto biti pijan u našem jeziku može da znači i natopljen ili napojen.

tekst preuzet sa Telegraf RS
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 15:37
A sto znaci Daphile?

Jel to suprotnost negaciji Nephile?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 16:50
Uglavnom nikom se vise neda brbljati o audio temama na ovom forumu, cak ni neozbiljno.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 23:29
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A sto znaci Daphile?

Jel to suprotnost negaciji Nephile?

Nebre, dabre haha
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2019 u 10:54
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Uglavnom nikom se vise neda brbljati o audio temama na ovom forumu, cak ni neozbiljno.

Pa ima i za to razloga.Kad se javi neki "njub" s svojim zapažanjima, odmah bude kirurški odstranjen, kao neznalica. Jer autoriteti na ovom forumu odgovaraju s "No doubt" komentarima, a ostatak forumske vrhuške ih uglavnom podržava, bilo to s njihovog autoriteta na ovom forumu, ili zbog neznanja u temi, ali priča se uvjek odvede na njihovu stranu, ponekad čak i bez agrumenata... to sigurno nije za dobro ovog foruma.
Osobno često čitam forum, ako ima nešto novo, a toga je sve manje. Novo može biti kad neki :njub: uleti s nekom temom, a dalje ishod već poznat.
Da ovaj post ne bi bio samo kritika, puno toga sam naučio na ovom forumu i to od onih "No doubt" usera..gašo, appy, tatamata i ostali.
I na kraju kad već komentiram temu o daphile, da kažem koju stvar o njemu. Koristim ga već par godina i zvuk mi je ok, ali kako crv uvjek vuče isprobao sam još 4-5 playera. Najviše me se dojmio volumio na Raspberry pi i njega sam furao jedno tjedan-dva. Onda sam skužio mnoge postove na ovom forumu, kad se kaže da te nešto može na prvu oduševiti, ali to dugoročno nema šanse.

Tako je i meni zvuk bio na prvu super, ali me je s vremenom "zamarao" i opet sam se vratio na daphile i nema šanse da u sljedeće vrijeme mjenjam player. Možda ima u tome nečega što je @gašo napisao @appyu da mu taj zvuk paše, paše i meni i ne mislim ga mjenjati.

Editirao cariblanco - 30.srpanj.2019 u 10:56
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Mala pomoć oko CD playera