Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dynaudio zvučnici samogradnja

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 13:17
Situacija je ovakva.I 30icama i 24orkama je strunuo ovjes.Nikad nisu spajani na pojačalu.Jednostavno,na dodir su se raspali.Trenutno su na popravku,to jest zamjeni ovjesa.Na tridesetke ide gumeni generički ovjes,a na 24orke ide spužvasti koji sam kupio na ebay-u.Za gumu na 30icama smo se odlučili jer su nas uvjerili da neće biti primjetljive slušne razlike a bit će trajnije.Dorian,da,mislio sam na 2 kondenzatora i 2 zavojnice u križ spojene na srednjetoncu.E sad,da li te vrijednosti induktiviteta i kapaciteta su standardne ili zavise od samod drivera i rezne frekvencije.Za sada smo na opciji trosistemskih kutija sa 24w75icama ala Xennon 3,a 30ice sačuvati pa jednog dana možda napraviti aktivni subwoofer sa njih 2 u compoundu.

Editirao leon - 06.rujan.2016 u 13:18
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 13:19
nope,po jednoj drugoj mojoj prepiski sa audiokit.it,oni su samo posrednici,jedinice se vracaju u tvornicu,sve se mjenja osim kosare i magneta,znaci kompletne membrane,obadva ovjesa i po potrebi zavojnica i vracaju se u tvornickom stanju novih,jednom cu poslati svoje W54,pa javim rezultat.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 14:51
#Leon,u stvarnosti ima velike razlike između spuzvastih i gumenih ovjesa,ja sam se isto svega naslusao,no kao sto rekoh iz osobnog iskustva kazem,zadrzi projekt u okviru Xennon 3 i neces pogrijesiti,sad sam uguzvi,poslije ti objasnim u cemu je fora tih delaya i kako se proracunava fizicka udaljenost jedinica,no kao sto sam vec rekao,u diy izvedbi se to radi proracunom fizicke udaljenosti izmedu centra visokog i srednjeg i stvarno nemam pojma kako se radi kompenzacija toga skretnicom,nisam bas ni na netu puno o tome nasao,kod nas bi se to mozda moglo jedino na zavodu za akustiku na FER-u,mogu pitati decke,no nemoj se sa tim zamarati,zadrzi sve kako je u xennonu i bit ce ok.
Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 20:51
Xennon 3 mi je najbliže onome što bih ja htio i s čime raspolažem.I mogu ga se držati što se tiče litraže i dijela skretnice zaduženog za bas driver.Za ostalo moram napraviti korekcije.To jest korekcija skretnice zaduženog za srednji i visoki driver.Originalni nacrt sadrži drivere koji su slični mojima ali ipak nisu isti.Ah... probao sam tu uploadati nacrt,ali mi ne uspijeva.
Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 20:58
Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 20:59
evo konačno :)
Na vrh
zendra View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zendra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2016 u 21:47
furao sam prije par god dva woofera senfu na zamjenu spužvastog ovjesa. stavio je gumeni koji je baš zamjena za originalni spužvasti. radi se također o dynaudio jedinicama. ovjes je ultra tanak i turbo mekan, puhneš u njega i radi...
Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2018 u 19:50
Evo.Nakon 2 godine,konačno su gotovi  smijeh

Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2018 u 19:50
Na vrh
leon View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj leon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.listopad.2018 u 19:51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 10.11.2018 Monitor Audi...
Forum: Audio komponente