Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio Analogue DAC problem

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Jura3561 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jura3561 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Audio Analogue DAC problem
    Objavljeno: 18.listopad.2016 u 20:44
    Već u naslovu teme nisam siguran dali je dobro ali situacija izgleda ovako,
posjedujem Audio Analogue Vivace DAC koji je povezan računalom Macbook Pro Chord USB kabelom. Kao player na računalu koristim Audirvana Plus. Operativni sustav je MacOS Sierra.
Eh sad, preferirani način rada DACa u USB modu je asinhroni. Tu i počinju problemi, naime, nakon 10-12 sekundi reproduciranja glazbe, zvuk postaje isprekidan, pucketa, gubi se i sl.
Kad se izabere adaptiv mode sve je OK, nikakvih problema.
Uz DAC su isporučeni drajveri za Windowse i Mac ali se isti nedaju instalirati, izbacuje grešku.
Kontaktirao proizvođača te nakon poduže prepiske kako će riješiti problem, veselo mi priopćavaju da neće više razvijati drajvere za taj model pa neka koristim Usb-spdif konekciju koja je itako bolja.
Neznam dali bi asinhroni mod bio bolji ili ne ali htio bih čuti na svoje uši! Osim toga prije samog sviranja nebih trebao svaki puta ulaziti u meni DACa te mijenjati postavke jer difoltna postavka, naravno asinhrona.
Inače, to nije greška konkretnog DACa jer mi je uvoznik dao drugi identični uređaj na probu a od prijatelja sam posudio njegov Macbook i situacija je ista.
Konačno, pitanje: dali se netko razumije u dotičnu problematiku, gdje eventualno griješim u postavkama, dali je moguće nabaviti drugačije drivere ili ...?
Poduže već koristim Macbook uređaje i nikad nisam imao potrebe za ikakvim drajverima!?

Ako je netko pročitao do kraja, vječna mu slava i Hvala!

Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 21:37
Nije mi jasno ovo uz dac su isporučeni driveri za Win i Mac otkad trebaju driveri za Mac?
Na vrh
Jura3561 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jura3561 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 21:44
    Da, dobije se CD sa driverima za Mac i Win. Nisam nizašto nikada na Macu trebao drajvere! Dali DAC treba drivere ili ne, to nemogu dokučiti. Inače komp normalno "vidi" DAC, problem nastaje kod sviranja i to uvijek točno nakon 10-12 sekundi !?
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 21:58
Čudno nijedan dac koji sam imao ili vidio nije trebao driver za mac ako niko na ovom forumu nezna što bi mogao bit problem preporučujem ti da probaš computer audiophile forum pretpostavljam da se služiš engleskim jezikom.
Na vrh
Jura3561 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jura3561 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 22:05
   Već sam proučavao comp.audiophile ali nisam naišao na sličan problem. Izgleda da budem ipak morao na usb-spdif verziju. Imaš kakvih iskustava USB vs. usb-spdif?
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 22:25
Ne niti s Macom ali ima sigurno forumaša koji koriste i znaju nešto više o tome a što se tiče computer audiophile foruma preporučujem ti da se registriraš na forum pa pitaš
tamo ima puno ljudi koji su na macu i audirvani a vjerovatno ima i ljudi koji koriste ovaj tvoj dac.
Malo je ipak čudno da proizvođač daca daje takve preporuke.
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 22:30
Da, baš je čudan problem. Koristim isto os-x i nisam trebao nikakve drajvere za svoj dac. Na sajtu od daca postoje drajveri za skinuti, ali samo za windowse. Bilo bi interesantno da taj svoj dac spojiš na nečije windowse i onda vidiš dali radi u asinhronom modu.
Na vrh
Jura3561 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jura3561 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 22:54
    Nisam baš nešto vješt sa windowsima, sve mi se to čini jako komplicirano, neki asio driveri, drugačija podešavanja...koji player...ali da, sad je i mene zaintrigiralo.
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2016 u 06:50
Player je foobar, besplatan je. O podešenjima nebi trebalo biti problema, imaš na forumu to u comp audio...treba malo potražiti.
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2016 u 07:32
Ja koristim jriver imaš verziju i za mac.
Trail verzija s punom funkcionalnošću je mislim 30 dana.
Možda da probaš prvo bez drivera spojit dac.
Jriver ti je jednostavniji od foobara ako ti je to previše komplicirano.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Prostorna akustika