Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobar dan

Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.listopad.2018 u 11:18
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Hahaha… a jeste se sad posuli pepelom….zasto sad kada je Danko u pitanju respekt, a kada je bio Tubeman u pitanju onda je to netko bez cilja u zivotu, pa eto umjesto sto iz dosade pije vino po konobama  popravlja trulez uredjaje… Bas….
Zato jer Danka poštujem i divio sam se njegovoj posvećenosti restoracijama, a motivacija je njegova osobna stvar. S tim da sam se uvijek pitao otkud tolika volja. Istrčao sam đonom (nerijetko my way) rekavši da je to za ljude koji ne znaju kamo sa sobom pa bih ipak ublažio: svačija privatna stvar. U stvari, htjedoh reći da osobno u vezi niti jedne rajngle ne bih mogao biti toliko motiviran da stružem hrđu i čistim drakec od šišmiša, ali to sam samo ja. Iako, kad je Krell ili Levinson u pitanju, nisam siguran.
haha
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 12:40
Dobar dan....
Evo nesto zanimljivo....

Koja prevara epskih razmjera na ebayu.de!!
Tip iz Danske sa nick-nameom  retro-hifi-dk je nedavno postavio oko 300 (mozda cak i vise!!) vecinom hifi kazetofona i trakasa, nesto receivera i pojacala. Tu je bilo svega, od konfekcije pa do zaista rijetkih zvjerki, u ostalom pogledajte ove cifre

I tip nije uzimao paypal, vec IBAN bank transfer, i izgleda da je dobro izvarao ljude! Naime zavrsene aukcije se vise uopce ne mogu naci na ebayu (ebay ih je expressno izbrisao!), no sto je jos cudno, cak i negativni feedbacki nestaju sa pregleda ebay racuna od retro-hifi-dk, jer jucer ih je bilo vise!! Izgleda da su u ebayu odlucili sve zataskati i sve pocistiti! Niti jedan link od tih vise od 300 aukcija ne radi, iako su pozavrsavali unutar manje od dvi tri sedmice!

Sto je ekipu zavaralo jest to da su sve slike uredjaja imali dvije istovjetne pozadine (ili jednu ili drugu pozadinu) tako da se dalo naslutiti da ih tip zaista ima, plus toga nije imao nikakvih aktivnosti zadnjih vise od pola godine, a tada je imao lijep feedback… No kako bilo da bilo, nije mi zaista jasno koliki limit je tip imao na ebayu, jer samo ovih par stvari sto sam uspio uhvatiti sa print screen, debelo prelazi 10000 EUR…

Toliko o ebayu, i njihovoj politici buyer protection, mos mislit.... Znam da kad koristi se paypal onda ste zasticeni kao kupac, ali paypal ide u drugu krajnost, prodavaci nemaju nikakve zastite! Naime cim kupac plati kupljeni proizvod, prodavac ne moze ostaviti negativni feedback za kupca, a plus toga, imao sam negativnih iskustava da kupac zamijeni artikle koje je kupio, i digne prituzbu na ebayu da „item is not as described“ i ebay jednostavno skine sredstva sa mog paypal accounta i tipu vrati novac, iako posjedujem slike (koje prilozim ebayu) sto sam poslao, no nista od toga…
Tako, sve u svemu.... ebay postaje veliki kokosarnik….

Na vrh
markica View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 13:13
moj je eBy feedback score 2218 trenutno i imam samo pohvale za sada. i prodajem isto tako pa znam sve boljke prodaje. ali budem i dalje. 

očito je frajer dobro pripremio zamku ali i kupci su krivi ako nisu shvatili. čim nema PayPal to smrdi do neba. nadalje koliki mu je bio feedback na početku aukcije? platiti 5000€ za nešto prodavaču s nekom bijedom od 15 transakcija do tada? pohlepa se uvijek plaća. a i manjak malih sivih stanica.

eBay kada nekog makne onda redovno nestaju sve aukcije iz prošlosti isto. ništa novog. možda nisi vidio
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, dCS Puccini/U-Clock, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 13:31
A slusaj... ja sam na ebayu od 2003... tako znam kako je bilo prije, a kako je danas.
Stvar je u tome sto je kod ovog danskog prodavaca bilo dosta i aukcija od 30tak pa do stotinjak EUR, dakle brdo kupaca je tu nasamareno…
A sto se tice paypala, bas zbog negativnih iskustava kod prodaje a placenih paypalom, ja sam na ebay.de odlucio da ne primam vise paypal.
Jer do sada, sve kao prodavac sam uredno izgubio a koje je ebay rjesavao, iako uredno slikam svaki put sto sam poslao, i to predocim ebayu, no nikakve koristi….
Nadalje, imao sam primjera da kupac ne primi posiljku, jer ili ne bude doma ili jednostavno zaboravi… pa mi se posiljka vrati doma, i posto sve saljem sa brojem za pracenje ( a to kosta) normalno moram vratiti novce kupcu, ali transport kojeg sam platio ide u vjetar!
Tako da sve to skupa je daleko kako bi trebalo biti….

Editirao Kale.v.2.0 - 01.studeni.2018 u 13:34
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 14:16
Ebay koliko znam do danas nije odvojio seller feedback zvjezdica od buyer feedback zvjezdica, tako da si netko može napumpati pozitivni feedback kupujući jeftine kineske pizdarije, a onda izađe kao seller i napravi fraud...e, sad, tu bi trebala biti ebay garancija. Koja očito ne funkcionira u praksi. I tu je ebay prevarant.
Na vrh
markica View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 15:01
ljudi varaju a eBay je posrednik i dere 10% provizije. ali nađite mi bolji kanal privatne prodaje i idem odmah., a da ima svjetski doseg kao eBay. prodao sam čak neki CD box set opskurnih metalaca u Boliviju! čak i nešto u JAR (jedino u Afriku za sada). Japan, Koreje, Australaziju niti ne brojim uz ostatak svijeta....

frend iz Ljubljane ima firmu za servis auta (elektronika, 6 uposlenih) i prodaju auto djelova a prodaja mu je naravno na eBay-u. za to ima dodtane 2 osobe i on je jedini koga ja osobno znam da je business seller. kaže ima loših stvari ali njemu je velik dio poslovanja upravo ta prodaja.... pa sad nešto reći....
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, dCS Puccini/U-Clock, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2018 u 15:41
Ebay je odlican, ako dobro postavis oglase, ako nisi budala, ako si fer prema svima. Ima jos uvijek normalnih ljudi s kojima se sve moze srediti i dogovoriti.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:23
Dobar dan,
Nije me bilo neko vrijeme.... pa evo, napokon je pri kraju ovaj 9090DB... bilo je nepredvidjenih poteskoca... ali je sve dovedeno u red.... sad preostaje malo da radi kod mene nekoliko dana, i.... jos jedan Sansui ljepotan spasen od reciklaznog dvorista obrva

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:37
Ovaj ima skalu poput Marantza. Zato i jest lijep.
haha
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2018 u 12:11
Dobar dan....
I dok cekam da se parametri podesavanja na ovom 9090DB stabiliziraju, malo sam se zabavio (kad vec moram pasivno dezurati pokraj receivera) pa ponovno poslozio sto je sve mijenjano na ovom receiveru...

... svi elektrolitski kondenzatori su mijenjani sa Elna Silmic II ili Nichicon FG i KZ (u biti i nemam drugih na lageru haha) ,,, nesto folija sa Wima... a najteze je bilo pronaci nove glavne napajacke kondenzatore, jer moraju biti istih dimenzija, a opet zadovoljavati kvalitetom....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Electron audio - KINESIS
Forum: Uradi sam