Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobar dan

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.studeni.2016 u 23:11
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Ajd, ajd... jos malo... samo 18 postovo jos (ako je virovat Goranu).

Da je podgrijat neku staru ili otvorit novu klabelsku temu, islo bi to brze... 

Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2016 u 09:04
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Da je podgrijat neku staru ili otvorit novu klabelsku temu, islo bi to brze... 

Ma nasa sam shemu.... napisem tekst u notepadu, procitam ga, i onda cut/paste u forum, tako mi je nekako lakse i preglednije dok ne dobijem vrlo cijenjenu funkciju EDIT, to mi je ipak draze, nego lupat po strujnim kabelima
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2016 u 21:37
Dobar dan i vama!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2017 u 12:56
Dobar dan ponovno....

A majke mi... kad ce ova zima otic.... dobro je jedan reka: Lakse je nac metar ladovine liti nego metar drva zimi 
Sva srica da Sansui cevci odlicno na -10 ka i na +30  brate mili... dosta mi ga vidit kako svitli, odma mi je tolije oko srca 
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2017 u 12:59
Hebate... jos nemam [EDIT] dakle opet sam falija napisat u brzini... mislija sam napisat "toplije oko srca" a ne tolije... a sta ces, i ocale mi se zamaglile od zime 
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2017 u 19:11
Dobar dan ponovno... neki me pitaju sta se radi... paaa evo igram se trimerima na AUX alpha seriji pojacala... te HOT-COLD, te COLD-GND te BIAS puta dva, te tako dva kanala,  pa opet readjusting.... prava zabava za petak popodne :)

Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2017 u 11:00

Ako mi je ista drago raditi... to su Big G receiveri....

No slaba tocka su im volume potenciometri...

i zaista nista ne pomaze nista  nego otvaranje i detaljno ciscenje

Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2017 u 13:27
E , a si si naša posa ? ? Jednako i voliš i ne voliš ? (vrime) , al nemoš uteć
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2017 u 21:13
Dobar dan, ponovno.

Nije me bilo neko vrijeme ovdi... no evo me, ti sam... nisam isao ni u Irsku ni u Gremaniju.
No... koja me nevolja natirala da lupkam po tikovnici, paaa.... nesto sta sam naletio radeci ovom Sansui G901.

Naime, kod mene je prva stvar koju se odmah uhvatim raditi prilikom osvjezavanja nekog vintage audio uredjaja, ciscenje preklopnika, selektora i potenciometara, time zelim odmah na pocetku izbaciti iz jednadzbe probleme korodiranih i prljavih kontaktnih spojeva.
I sad... ima ciscenja, ali i "ciscenja", obicno ekipa ide linijom manjeg otpora, pa prska napamet razne kontaktne tekucine (ili jos gore WD40!) unutar kucista potenciometara i prekidaca, ne racunajuci da ce time samo privremeno otkloniti problem loseg kontakta, ali da ce se problem vratiti ponovno u jos gorem obliku.
Ima jos jedna stvar... kod vecine vintage potenciometara i preklopnika unutar kucista postoji mast koja npr. podmazuje "click" mehanizam na potenciometrima, ali i osovinu potenciometra. Ova mast oko osovine potenciometra je posebno vazna, naime zbog nje, prilikom rotacije potenciometra imamo onaj karakteristican otpor vrtnji, a kada se ta mast ispere sa kontaktnim tekucinama (a ispere se kod prskanja bez otvaranja potenciometra), dobivamo vrlo lagano okretanje potenciometra, pa imamo dojam kao da se potenciometar izlizao - istrosio. Plus toga sva ta razrijedjena mast, rasporedi se po cijeloj unutrasnjosti potenciometra, pa se dodatno pogorsa stanje (jer se na nju jos bolje lijepi prljavstina)... i eto zatvorenog kruga!
Imao sam cak prilike i vidjeti da papucice klizaca potenciometra se skroz istrose jer su dugo vremena klizale po vrlo prljavoj povrsini koja je abrazivno djelovala na te kontaktne papucice klizaca....

Uf... ajd idemo na slikice... danas je na meniju bilo ovo:

ali ajmo prvo sa ovim preklopnicima:

sto mi je tu bilo cudno.... pa neki prekidaci su bili relativno dobro cisti, dok drugi su bili ocekivano nakon ovoliko godina u upotrebi... korodirani, evo npr. ovaj:

to je normalno stanje za 30 i kusur godina neotvarani preklopnik, ali sad pogledajte ovaj:

nije idealno cist, ali nestvarno dobro izgleda... to me je ponukalo da je vec netko otvarao prije ove preklopnike, i dobro da ih je otvarao pa cistio, no na zalost neadekvatno, vidite:

donje dvije strelice pokazuju ostecenje koje je nastalo uslijed prejakog pritezanja kucista preklopnika na ovaj kontaktni niz, zaista nema potrebe za tim! Nadalje, gornje dvije strelice pokazuju da se cistilo kontakte sa ne bas njeznom cetkom ili vec cime. Ako trebam mehanicki vec ocistiti kontakte, onda na Dremelu koristim kruznu cetkicu iskljucivo od mesinga, iako vise volim koristiti mali kist, no nekad on nije dovoljan.
Dakle, ovo me je ponukalo da se javim, naime ovih potenciometara i preklopnika je sve manje i manje, i postaje sve teze ih naci, pa ako se vec ide u avanturu osvjezavanja, treba se potruditi da se ne naprave stvari gorim....

Dalje je bila klasika... kupanac kontaktnih lamica

i krajnji rezultat

krupni plan

Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.svibanj.2017 u 21:49
Slijedece na redu... potenciometri... a prvi u nizu volume pot

Nikako mi nije jasna politika koja je vodila planiranje na Sansui Big G receiverima, a koja je odlucila da za volume pot uzmu ovaj tip ALPS potenciometra, a ne RK40, pa cak i Sanyo JCX 2600 i Sanyo JCX2900 imaju ALPS RK40 za volume potenciometar, a ovakve Sansui zvjerke ne....
No kako bilo da bilo, zaista se treba dosta pomuciti za rastaviti ovakve modele potenciometara koji nisu namjenjeni za servisiranje, no kada se vidi unutrasnost, zaista koja magicna tekucina moze ovo ocistiti bez otvaranja....

... evo ga... sjaji se ko ****** oko :)

... i ostali potenciometri nisu bili nista bolji

... no nakon tretmana....

za ovo dolje ocistiti po zanatu, trebalo mi je danas cijeli dan

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS