Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobar dan

Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 14:32
Nevjerojatno, prvi put vidim. Crni Kaliniću, kako je moguće da nikad, ali apsolutno nikad i nigdje nisi slikavao prvo zmazane pa čiste potove i svičeve?
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 21:39
Slikavao je više puta na onom(nepravedno) usamljeničkom forumu gdje si i ti registriran!
Nosce te ipsum
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 21:46
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Nevjerojatno, prvi put vidim. Crni Kaliniću, kako je moguće da nikad, ali apsolutno nikad i nigdje nisi slikavao prvo zmazane pa čiste potove i svičeve?
haha

Uprav tako.... pa kada je tako,  mozda i ovako nesto jos nisi vidija... gle....

haha

OK... sad malko zaozbilj... znan da sam dosad puka slika i slika o restauriranju na netu o osvjezavanju zamzujia, ali pored toga, ljudi idu povrsno rjesavati problem pa onda time i izazovu jos vise poteskoca.... sta sam se sve nagleda,  ljudi rade gluposti, a dijelova za ove uredjaje je sve manje i manje. Stoga, kako sam i kaza na pocetku pisanja jucerasnjeg posta, kazao sam kao neke detalje NETREBA raditi, jer danas, kao nikada prije, postao je jaaako rastezljiv pojam "refresh vintage audija".... nije dovoljno nakrkljati dec kontakt spreja unutar potenciometra, zavrtiti dva tri puta.... i vikat potenciometri su ocisceni i servisirani.... a to je samo dio price....

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 21:48
BTW, evo jos nekih detalja o servisiranju selektora.... ponovno cu staviti ulaznu sliku:

ovaj gornji red wafera mi se nekako cini da je u boljem stanju od donjeg iako su oba selektora bili jedan do drugog na istoj plocici, tako da mi se cini da su gornji waferi bili prskani sa nekim kontakt tekucinama, dok ovi donji nisu... no sve je to daleko kako bi trebalo biti.
Naime nema tu lakog nacina, treba selektor skinuti (i to pazljivo da se lemne tocke ne odvoje sa pertinaksa, dakle nema pretjeranog grijanja lemilicom, i nema nista na silu), rastaviti, i tretirati vise puta na vise nacina da bi se dobio zadovoljavajuci rezultat, nesto evo kao ovo:

tu treba poziti na dva detalja, nije vazno da se detaljno ocisti vanjska povrsina kontaktnih povrsina vec i unutrasnjost kontaktnih lamica:

isto tako i dobro ocistiti upustene stranice kontaktnih lamica

do ovoga nije jednostavo doci, treba kombinirati kupanac u uljnom razredjivacu, nikako nitro (da se skine masnoca) pa Kontakt60 (deoksidacija) pa ultrazvucna kadica, i ako je potrebno, opet ponoviti sve to...

Ajd dovoljno o tome.... ciao-bao!

Editirao Kale.v.2.0 - 25.svibanj.2017 u 21:52
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 22:10
Daj pliz... Svatko zna da je osnovni alat audio restoratora: pajser, čekić, rorcange i štek lampa. Šta se tu ima picajzlirat?
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 22:13
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Slikavao je više puta na onom(nepravedno) usamljeničkom forumu gdje si i ti registriran!

Doc, skupljam materijal za temu o restauriranju ovog G901DB sta ga sad radim, pa ce biti materijala za citanja i tamo na onom forumu, samo strpljenja. Naime nekako sam izgubio voljni moment pisat bas o svakom uredjaju koji mi stigne na stol... no odlucio sam da ovaj G901 zasluzuje malo vise....
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 22:14

Daj pliz... Svatko zna da je osnovni alat audio restoratora: pajser, čekić, rorcange i štek lampa. Šta se tu ima picajzlirat?
haha

a zaboravija si brusilicu!! obrva
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 22:14

Naravno da je i to milijun puta. Skužio je zafrkanciju, a pomalo me brine zašto ti nisi, druže stari.

Što se foruma tiče, nema tu pravde i nepravde. Forum hrane članovi, a ako ih nema, nema ih. Svatko ima razlog zašto ga negdje ima ili nema. Ja osobno se godinama pitam koja me sila uopće amo tjera, a ne da drvenjam po još jednom forumu.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.svibanj.2017 u 22:17
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

a zaboravija si brusilicu!! obrva
Obavezno. Stara dobra flekserica od 1,5 kW, prema potrebi. Na primjer kad se pot ne da odvidati.
zlatni_zub
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2017 u 13:44

Naravno da je i to milijun puta. Skužio je zafrkanciju, a pomalo me brine zašto ti nisi, druže stari.

Što se foruma tiče, nema tu pravde i nepravde. Forum hrane članovi, a ako ih nema, nema ih. Svatko ima razlog zašto ga negdje ima ili nema. Ja osobno se godinama pitam koja me sila uopće amo tjera, a ne da drvenjam po još jednom forumu.
Zavelo me to što su slike neočišćrnih potova,a kako se ja ne zafrkavam,to isto mislim za druge.Očito krivo,sve je ,izgleda rock and roll,pa neka bude.Btw,nije vezano uz ovu temu,no volio bih znati postotak učešća na tržištu zvučnika, planara i ribona.
Nosce te ipsum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,192 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
SH transport