Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka - XLR interkonekt i zvučnički kablovi

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 13:02
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

Pričaš gluposti, u HR možeš u skoro svakom hifi dućanu doći, ostaviti kaparu i dobiti kabel na slušanje par dana...

Ma ti si mi baš super sa ovakvim postovima. Preporuči ti onda nešto pametno i konkretno čovjeku, jer meni se na ovakve izjave ne da uopće odgovarati.

Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 13:26
    Najveća je glupost robovati tuđim mišljenjima!
Od silnih parametara koji karakteriziraju "dobar zvuk" treba i dodati element "ukus".Nije baš audiofilski, ali je presudan u opciji - živjeti s takvim sustavom dugo i zadovoljno!
Isto tako ne bi trebalo robovati bilo kom brendu, jer će se kabel u konačnici jednog dana lakše prodati, nego izabrati onaj koji najviše "leži uhu".
Ovo i ono
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 13:54

Pričaš gluposti, u HR možeš u skoro svakom hifi dućanu doći, ostaviti kaparu i dobiti kabel na slušanje par dana

Ne treba recenicu pocinjati na gornji nacin.

Mislim da u Virovitici nema hi-fi ducana, isprika ako krivo mislim. A nema ni u Rijeci, bar da bih ja znao za njega. U centru HR izgleda da ima tih ducana, ali na periferiji - nema...  

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 18:08
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Pričaš gluposti, u HR možeš u skoro svakom hifi dućanu doći, ostaviti kaparu i dobiti kabel na slušanje par dana
Ne treba recenicu pocinjati na gornji nacin.Mislim da u Virovitici nema hi-fi ducana, isprika ako krivo mislim. A nema ni u Rijeci, bar da bih ja znao za njega. U centru HR izgleda da ima tih ducana, ali na periferiji - nema...    

aha, slažem se, ali malo smo dvolični!?
nisi napisao kolegi da nije korektno kao odgovor napisati citiram:
" To zna napisati svatko sa osnovnom školom."
ali si moj odgovor na tu provokaciju primjetio, HM, zanimljivo
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 18:28
Tako mi mlijeka u prahu, pa dokle ce trajati prepucavanja?

Editirao Gašo - 24.studeni.2016 u 18:28
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 18:58
Ispucane 2 stranice a čovjek još bez ikakve preporuke. Dakle s obzirom da ne bježiš od second hand robe u navedenim iznosima preporučio bih ti:
Kimber Silverstreak - treba paziti na razliku između rca i xlr verzije Silverstreaka. XLR ima 2 srebrna i 1 bakreni vodič., rca kontra. Napominjem to ako neki pametnjaković stavi xlr konektore na RCA varijantu pa prodaje tako. Solidno rješenje.
Van den Hul Second - specifičan kabel sa ugljičnim vlaknima umjesto klasičnih metalnih žica. Balansirana verzija Firsta. Nekima je odličan kabel drugima drek. Nešto kao tripice. Meni je to solidan kabel koji u nekim sustavima može leći odlično, a može i izuzetno loše. Zaista kao tripice.
Zatim neki stariji audioquest koji su rjeđi u xlr varijanti ali ako si vičan lemilici staviš xlr konektore bez neke muke. Tu mislim na neki Opal, Emerald, Lapis. Diamond je izvan budžeta ali najbolji.
Zvučnički neki Kimber 8TC makar ga ja osobno ne preferiram. Ali mnogi da. Valjda ima razloga. Isto tako AQ iz vremena onih interkonekata. Forest ili Argent bi se uklopili u tu cijenu ali tražena dužina je nepoznanica.
Novije izvedbe u SH su rizična kupovina jer lažnjaka ima koliko hoćeš, neka se pošteni prodavači ne ljute.
Ima toga još ali ovo mi je prvo palo na pamet pa da ipak imaš kakvu preporuku.

Editirao jerga - 24.studeni.2016 u 19:00
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 19:25
ako kupuješ u inteka, imaju Shunyata kablovinje koje isto tako nije loše, a kako sam već napisao kad već kupuješ kod njih gro toga, ziher će ti dati i koji kabel kao preporuku i za poslušati, kako kod njih tako i za doma.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2016 u 21:31

aha, slažem se, ali malo smo dvolični!?
nisi napisao kolegi da nije korektno kao odgovor napisati citiram:
" To zna napisati svatko sa osnovnom školom."
ali si moj odgovor na tu provokaciju primjetio, HM, zanimljivo

Nije to dvolicnost. Dvolicnost bi bila kad bih ja tebi zamjerio sto kolegi napises "pises gluposti", a ja takodjer drugima pisem da "pisu gluposti", dakle da zamjeram tebi ono sto i sam cinim. A toga nema. Moglo bi se reci da nisam bio dovoljno pravican sto nisam osudio i koleginu provokaciju, na koju si ti odgovorio svojom. A eto, nisam... ili nisam uocio, ili mi nije bila dovoljno "teska" kvalifikacija, ili nisam imao vremena...

Odgovorio sam tebi, na prilicno pristojan, neprovokativan nacin. Ako malo razmislis, i sam ces se sloziti da nije u redu pocinjati recenicu na onakav nacin. Nakon toga nema diskusije, moze samo izbiti svadja...

Na vrh
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 00:37
Originalno postano od strane člana: Echim Echim napisao:

OK. Thanks na infu. Ciljam na iduće komponente:- NuPrime DAC 10H - DAC, PREAMP I PREAMP ZA SLUŠALICE (+XLR ZA SLUŠALICE)- NuPrime STA-9  - Izlazno pojačalo, 2 X 120W / 1 X  290W @ 8 & 4 OhmsATC SCM11 - Zvučnici, 8 Ohm, 56Hz-22kHz, Sensitivity: 85dBHvala unaprijed.

NuPrime DAC 10H je zaista balansirano ustrojen.

NuPrime STA-9 nije balansirano ustrojen (iako ima XLR-ulaze) - stoga, nema nikakve (zvučne) koristi od korištenja balansiranih interkonekta.

Mislim da možete jednostavno izabrati najbolje interkonekte za sebe, neovisno o tome jesu li RCA ili XLR terminirani.

Konačno, za gotovo 400€ koliko iznosi Vaš ukupni proračun za zvučničke kablove i za interkonekte, imate vrlo širok izbor na SH tržištu - preporuke za Vaš sustav ne mogu dati, jer nisam čuo Vašu kombinaciju uređaja.

Editirao robika3a - 25.studeni.2016 u 00:43
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 06:49
Ja bih rekao da u okviru cijene koju je čovjek spreman platiti, teško da će dobiti nove, brendirane kabele s kojima će biti sretan.

Ili treba kopati po SH, ili kupiti nešto od neke domaće manufakture, kojih ima za naše tržište i previše pa su onda i cijene pomalo dampinške (što kupca ne treba mučiti). Tu na forumu su Flikoman, Marohei, zatim Nimak... Naravno, tu je i Sumić, ali pitanje može li se on uklopiti u cijenu.

Ako je moguće, IC nek bude od srebra. Zvučnički kabel je mnogo skuplji u proizvodnji pa je tu za ponuđeni iznos nužan malo veći kompromis. Vjerujem da je Gasho dobro ocijenio one Neotech žice pa i njih treba uzeti u obzir.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,194 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Parasound Vs. Audiolab