Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Media Player by Apparatus

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 15:47
Evo i spomenute dovršene pločice za pali-gasi svega i to daljinskim samoupravljanjem. Šljaka kako sam i zamislio. Pločica je t.zv. brza iliti sirova verzija, napravljena u jednom cugu, a tako će i ostati. Druga verzija bi imala znatno ljepši raspored komponenata i vodova i mogla bi biti osjetno manja. Nema veze, nije trebalo stiskati. Desno su dvije bijele LG backlight LED pločice koje sam kupio na Beju. Složit ću tako da mi na prednjim pločama logo i naziv kante svijetle plavo i to u negativu, decentno. Bit će jako lijepo.

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 17:35
Kištre su na putu ili ćeš sam raditi? S nestrpljenjem očekujem troškovnik, ali naježio si kad te dohvati Pi ekipa
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 17:41
Appi, kakvi su ti to čoškasti elkosi, nisam vidio nikada takve.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 21:07
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Joso, regulatori su LT1083 spojeni kako trebaju bit, sa šotki grecovima. Dakle, nikakvih posebnih shema. Treći regler je vulgaris 7805 za pogon logike za daljinac i preklop drajvova, paljenje kompa, a njegovih sirovih, ulaznih 12V za ganjanje releja. Iznad trafoa je soft start, a ispod ziherungi za sve 3 grane i LM317 regulator za napajnje backlight pločica. Sasvim desno su dvije banke elkosa od po 10mF. Jedna za 5V za PCIe USB audio karticu, a druga za 19V za madrbord.

Ma lako za mene...nego za druge kojima je ovakav pristup zanimljiv ;)

Editirao nu!me! - 22.prosinac.2016 u 21:08
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 10:19
Nakon Adminove intervencije i brisanja zagađivačkih postova na čemu mu zahvaljujem jer je bilo i preko krajnje vrijeme, mali dodatak: nekoliko primjera ako se tko zabrinuo zbog internog i eksternog ožičenja.

Sad na stranu ovih mojih 15cm žice (čvrsto ufrkana parica) od elkosa do regulatora, zbog kojih sigurno ode mast u propast i 70cm drota od regulatora do matične.  Na stranu i onih 2 metra od cigla svičera do matične jer to više neću koristiti.

Nu, pogledajmo kako su to radile ekipe (Wadia, Krell, Madrigal-Mark Levinson...) kojima dežurni i vječito budni forumski sveznadari  nisu kvalificirani paliti i gasiti lemila. Sve su to više-manje non plus ultra uređaji, svaki u svojem vremenu.

Krell KRC-HR preamp, napajanje i pripadajući drot:

Mark Levinson No26 preamp, napajanje i pripadajući drot:

Mark Levinson No30.5 DAC, napajnje ispod:

I pripadajuća 3 drota duljine oko 2 metra svaki (ovo desno dolje ispod strujaša).

Wadia 9 DAC i Wadia 7 transport:

Straga:

I još bolja fotka 3 žice od po 2 metra od napajanja DAC-a do samog uređaja. Btw i Wadia 7 transport ima blizu 2m žice do napajanja:

Editirao Apparatus - 23.prosinac.2016 u 12:43
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 11:11
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Kištre su na putu ili ćeš sam raditi? S nestrpljenjem očekujem troškovnik, ali naježio si kad te dohvati Pi ekipa
Radit ću ih sam od crnog plexija. Rezanje i gravura laserom. Bit će valjda sve gotovo u siječnju. Troškovnik ćeš znati kad i ja t.j. kad se numerator zaustavi.
Još moram naručit audio điđimiđi USB karticu. Mislim da će koštati oko 200€ zajedno s haračima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Appi, kakvi su ti to čoškasti elkosi, nisam vidio nikada takve.
Davore, ni ja ne vidjeh takve dok ih prije 10 godina nisam dobio na poklon. Basnoslovno su skupi i sigurno ih ne bih kupio. To su Cornell Dubilier Flat Pack, MLS serija iliti t.zv. vječni elkosi. Proizvođač navodi očekivani radni vijek od 100 godina, a uvaljuju ih u američke zrakoplove od F16 do F22, a i u spejs šatle bogami. Zatvoreni su hermetički (zaliveni epoksidom) u kutijice od inoxa.
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 12:15
Kao i po običaju...hebeno, uredno, kvalitetno.... 

P.S.
Pa ne stvoriti kakvu ozbiljnu manufakturu...cccccc...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 13:24
Hvala.
A kaj... Tko će se mučit s manufakturama?
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 23:07
Nema na čemu...a gledajući kakva je "biznisfrendli" atmosfera u državi...u pravu si...hebo manufakturu, radit' samo za svoj gušt!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente