Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka Audiolab, Rotel...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2017 u 11:49
Imam doma studio 150 na probi i mogu reći da su jako dobri, bolji od monitor audia.
Ima i jedan stidio 140 na njuškalu, da li ti studio modeli vrijede 5-6 tisuća kuna?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2017 u 12:28
 Imaš doma zvučnik, a nas pitaš je li ko slušao? Ne vidim logiku. Osim, ako ga imaš na dan-dva, pa se u tom vremenu zvučnik (niti išta drugo, osim ako nije nešto jako loše) ne stigne pravo poslušati.

Ja sam imao doma (sad već davno), s namjerom da ga kupim, Studio 140. Nisam ga kupio.
 Evo, ja ti budem rekao kako je on meni zuvučao, ako ti nama kažeš kako ti zvuči 150, i zbog čega je bolji od MA GR10

Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2017 u 13:14
Iako mi se dopao na prvu mislim da je problem marantz cd17 koji ipak svira nekako premekano, muljavo za moj ukus. Zato pitam.
Inače iz proaca dolazi više informacija nego iz MA uz također bas koij je nešto doblji. Iako sam ja jako zadovoljan i sa MA.
Još jedna stvar je da MA treba stalke a ja imam psa doma al ajde nije to presudno.

Naravno ja sad pričam za svoju sobu od 3,5x6 u odnosu na MA u sobi 3,6,5 ali na krivoj strani.

Svejedno više toga čujem iz ProAc-a.

p.s.

Proac sam prvo poslušao u jednom drugom sistemu sa crrek destiny cd-om i creek evo pojačalom i stvarno krasno svira.

Evo popravio situaciju, kupio audiolab 8200cdq i bolje svira za moj ukus od marantza a može raditi i kao eksterni dac.
Odmah sam kupio i novi notebook pa ću sad se malo poigrat dok vidim kolike su razlike u zvuku.

Trebao bi nabaviti neki dobar usb kabel pa ako netko ima preporuku slobodno neka napiše. Nešto sam vidio u daccu od supre i furutecha.

Editirao 306maxi - 05.veljača.2017 u 19:02
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2017 u 14:24
Kupio Proac studio 140 taok da je sistem kompletiran.
Svira dobro i kod 70% muzike sam zadovoljan, u nekim momentima htio bi da je malo sve više muzikalnije i da bude više muzike a manje zvukova ali probat ću to riješiti bar djelomično kablovima.

U budućnosti ću se orijentirati na kvalitetnije pojačalo tj. izlazno pojačalo pošto je 8200cdq ujedno pretpojačalo.
Sumnjam da bi neku muzikalnost i eventualno veći stage dobio da u sistem ubacim monoblokve 8000m ili izlaz 8000p pa ću gledat neke druge proizvođače tipa unison research, exposure ili možda naim za kojeg čujem svašta od toga da je izvanredno muzikalan do toga da je precijenjen.

Eto to je to za sada, slušam ovo a pratit ću oglasnik ako što naiđe.
Naravno ako netko ima kakvu ideju ili ako je poslušao kakvo dobro pojačalo sa Proac-ima nek slobodno napiše.
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.veljača.2017 u 22:59
Danas sam doma donio jedno pojačalo od Naima model 5si jer sam dosta čitao da paše sa proac zvučnicima a i dobro je ocjenjen gdje god je testiran. Reko ako bude bolje od mog kupit ću ga, dečko koji radi u Audio dream-u je prva liga, nudi mi još neki popust i tako reko da probam.

Nažalost nisam zadovoljan, pojačalo nema dovoljno dobru rezoluciju ni kod puhačkih instrumenata ni kod gitare a ni kod vokala. Bas je nešto mesnatiji nego kod audiolaba ali visoki su preoštri. Pozornica  je nešto šira nego kod audiolaba ali i sve što svira nešto približenije tj pozornica je gurnuta nešto naprijed.
Mislim da zvuk ima neku koloraciju, nekako mi to ne zvuči najprirodnije.
Sa originalnim daljinskim može se upravljat audiolab cd playerom.
Također ima jaki brum prilikom paljenja i gašenja.

Editirao 306maxi - 28.veljača.2017 u 23:02
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,154 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Molim par sugestija za bolju...