Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

anti skating

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 13:49
Na vinyl engine stranici ljudi opisuju probleme s tim gramofonom. Jedan si je sam pomogao vezano na tvoj problem

Think pozitiv stay negativ
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 14:22
https://www.youtube.com/watch?v=WM-aIDwfrhc
zden

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 15:58
Originalno postano od strane člana: thoree thoree napisao:

BTW, iz mog iskustva, podešavanje samo blank pločom nije relevantno. Mono signal i slušalice - dušu dalo za fino podešavanje antiskatinga. Na blank ploči mora ručica lagano (ali stvarno lagano) ići prema rubu ploče.

U praksi je sasvim dovoljno da rucica ostane na mjestu na blank ploci.

Ovo s mono plocom i slualicama ne mora dati dobar rezultat, tj. nije dovoljno pouzdano, mada u praksi moze posluziti. Zasto? Velika vecina ljudi ne cuje jednako na oba uha. Slusalice, pa i one najskuplje, ne daju bas isti zvucni pritisak u obje slusalice. Pretpojacalo za slusalice ne mora imati isti gain (pojacanje) u oba kanala. Zvucnica cesto nema isti izlazni signal (napon) u oba kanala, ma koliko se proizvodjaci trudili. Neke od ovih gresaka se ponistavaju, neke se multipliciraju, a normalan sluh tesko moze otkriti razliku koja je 1dB ili niza. Zbog toga je ovaj nacin nepouzdan, ali u praksi ce biti dovoljan.

Antiskateing ili protuklizna sila je sila, i njena podesenost najbolja se demonstrira mehanicki na blank ploci. To puno bolje pokazuje stvarno stanje od akusticne provjere slusalicama. Niti se moze, niti je bitno podesiti antiskateing 100%, no ne smijemo dozvoliti ni prevelike greske.

Na vrh
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 17:24
Mislim da je ovo kod nekih otišlo u neželjenom pravcu.Audio Technica gramofon je nebitan u svemu ovome.Utvrđeno je da gramofon ne valja.Shvatio sam to i sam.Mene je zanimalo kako vi štimate anti skating.
Neki,koliko sam shavatio rade isto kao i ja sa blank pločom.E sad,kod mene ta ručica stoji mirno.Ako uzmemo da je ručka gramofona Centripetalna sila(centripetalan je onaj koji teži prema središtu ili centru),a ploča da je Centrifugalna sila koja nastoji odbaciti ručku od središta gibanja (centrifugalan je onaj koji se pomiče ili bježi iz središta ili centra). To je sila reakcije na centripetalnu silu, to jest silu koja prisiljava tijelo da se giba oko nekog središta.Po toj teoriji logično mi je da ručka stoji mirno ili da malo,ali zbilja malo ide prema sredini ploče.
No to je samo moje mišljenje.
We don't stop playing because we grow old.
We grow old because we stop playing.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 17:43
I što te muči sve si lijepo opisao , idealno bi bilo da ne mrda tj. i jedna i druga sila da su izjednačene kak bi rekli da se poništavaju . Navedeni slučaj daje naslutiti da je neki problemčić s oprugom za ASk. koja nije dobro dimenzionirana ili se nešto u transportu s njom dogodilo ili je zapela u ožičenje .
zden

Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 08:39
Ne znam zašto ste me napali u vezi metode sa slušalicama! Evo objašnjenja ako nekome nije jasno...

Ako anti skating nije dobro podešen čut će se na glasnije snimljenim materijalima (test ploča +6 dB na više) krckanje na jednom od kanala. To je znak da igla gubi kontakt sa jednom stranom brazde i da treba povećati/smaljiti antiskating da se poboljša kontakt na to stranu brazde.

Zašto mislite da je blank ploča referenca?! Ako poznate zakone fizike onda vam je jasno da trenje nije isto kad je igla u brazdi i kad je na blank ploči. Trenje je to koje povećava silu prema centru ploče. Iz tog razloga tvrdim da kad se antiskating stvarno dobro podesi, na blank ploči će igla/ručica laaagano ići prema rubu ploče.

Nije da od jučer podešavam gramofone, a moje metode slobodno možete kritizirati. Ja znam da ta metoda meni daje najbolje rezultate.

Edison, slažem se da slušalice ne daju isti signal na oba kanala i da to nije referentna metoda ali spomenuo sam mono signal zbog mogućnosti detektiranja lošeg podešenja na gore spomenuti način.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 09:22
Ne slažem se s tobom.Ako se nešto vrti na mjestu sila gura prema van(centrifugalna sila).Ako ti na to postaviš anti skating da gura ručku prema van,šta si dobio?Dobio si još veći pomak prema van.Po meni tek tada će se jedan kanal čuti više.
Ručka mora stajati ili ići lagano prema sredini ploče.
Bar ja tako mislim.
We don't stop playing because we grow old.
We grow old because we stop playing.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 09:41
Thoree, ma nije napad, bar ne s moje strane. Samo sam naveo neke tehnicke nepouzdanosti koje se mogu javiti kod metode sa slusalicama. Inace, svaki metod je dobar i koristan ako onaj koji ga priimjenjuje razumije sto radi, i ako to daje rezultat. Sile koje se javljaju i koje kompenziramo antiskateingom nisu jednake na svakom mjestu na ploci, stoga je i "celavi" dio za ispitivanje najcesce negdje pri sredini sadrzaja test ploce.

Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 09:55
Ma bitno da svira nema frke ne mora se ni štelat
zden

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 10:17
Jednostavno.
Antiskating je dodana sila koja se protivi sili koja vuce rucku prema centru, a koja nastaje uslijed trenja dok igla prolazi odmicucom brazdom ploce i vuce iglu, odnosno cijelu rucku prema centru ploce.
Dakle ona je neka prosjecno određena protuteza tom efektu.

Antiskating je tesko precizno podesiti mehanickim nacinom, jer je teoretski nemoguce simulirati realno stanje svari posto sila kojom brazda vuce iglu zvucnicu i cijelu rucku ovisi o obliku vrha igle, pritisku kojim nalijeze na stranice brazde i nakraju o kopliciranosti i amplitudi zapisa.

Editirao Gašo - 07.veljača.2017 u 10:25
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,225 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Electron audio - KINESIS