Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

anti skating

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: anti skating
    Objavljeno: 05.veljača.2017 u 22:52
Pozdrav!

Evo ovako.Ja radim anti skating na način na koji me naučio stari,njegovi prijatelji i ostali ljudi koje sam upoznao tijekom godina.

Ali prvo da ispričam jedan događaj.

Došao sam u doticaj sa Audio Technica AT-LP120.
Piše plug &play na kutiji.Odmah da kažem da je to drek.Mislim na to plug & play,a ni gramofon nije puno bolji.Dakle,raspakirali smo ga,složili po uputama.Morao sam naštimati zvučnicu koje je krivo postavljena.(plug & play,moš mislit).I sad dolazimo do anti skatinga.Zvučnica na gramofonu je AT95.Gramaža je zadana po zvučnici i po uputama postavljam anti skating na 2.Spuštamo ručicu pomoću lifta, igla dodiruje ploču i bum.Ručica krene naglo prema sredini ploče,igla preskoči nekoliko minuta pjesme i zaustavi se na polovici prve pjesme uz glasno struganje.
Stavljam test ploču,anti skating je na 2 po uputama.Ručica se zabije prema sredini ploče.Stavljam na 0,isto sr*nje.Stavljam na 7 (dalje ne ide).Opet isto samo malo sporije.Zovemo dučan gdje je gramofon kupljen i gle vraga."To tako mora biti.To nisu stari gramofoni.Ovo je nova tehnologija."Kontaktiramo direktno Audio Technicu.Oni mail presljeđuju nazad u taj dućan i prepuštaju njima da riješe problem.
Googlam i shvačam da to nije samo problem kod ovog gramofona nego kod tog modela opčenito.

Ja posjedujem Pro Ject Debut Carbon DC 2M i meni je anti skating naštiman na 3.Postoji opcija od 1-3.Gramaža je od 1,6-2.0.Upute kažu 1,6-1.8 antiskating 2. A ako je 1,8-2,0 onda anti skating 3.
Moja ručica kad je na test ploči na antiskatingu stoji mirno.Ne ide ni lijevo niti desno.Tako sam naučio i tako su me naučili.Tako je bilo i na Thorensu 160 i na 318 i na Marantzu,na Dualu i na svim gramofonima koje sam imao.Preko 25 godina sam u ovome i nikad nisam čuo da ručka gramofona mora ići prema sredini ploče pogotovo ne na takav način na koji sam opisao.

Eto.Molio bi svakog od vas da napiše kako podešavate anti skating.
Ne znam,na kraju svega možda sam ja u krivu.

hvala

We don't stop playing because we grow old.
We grow old because we stop playing.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2017 u 23:13
Treba pogledati sto pise u uputstvima rucke, ako ih ima. U principu, postavlja se na onoliko na koliko je podesena gazna sila zvucnice. Ako je to 2 grama, onda antiskateing, za pocetak, ide na oznaku 2.

Kad je sve podeseno, spusta se zvucnica na "celavi" dio test ploce (nema brazdi). Gdje se spusti - tu bi treba i ostati. Ako ide malo prema centru, ili prema obodu, to se dodatno podesi antiskateingom. Kad miruje, to je to...

Mogu samo napomenuti da je na mom Technicsu SL-1200 Mk2 podesavanje gazne sile i antiskateinga odlicno rijeseno vec u tvornici. Probao sam s vise zvucnica s razlicitim tezinama. Sto bih postavio na kontrautegu za gaznu silu, izmjerio sam i digitalnom vagom. Razlika je manja od 0,1 grama. A na prstenu antiskateinga podesenog na istu vrijednost, drzi rucku na "celavom" dijelu test ploce tocno tamo gdje je spustena. Nema pomaka ni lijevo ni desno...

VTA, tj. podizanje/spustanje cijele rucke jos je bolje rijeseno. Kazu da originalana Technics rucka na tom gramofonu i nije bas nesto, a i gramofon je za DJ-e. No kad se dodje do podesavanja, ja na bolji nisam naisao, a imao sam prilicno gramofona. Podesavanja su jako vazna, jer samo dobro podesen gramofon dobro svira...

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2017 u 23:38
Možda glupo pitanje ali ponekad upali..

Jel gramofon u vodoravnom položaju?   
Na vrh
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 00:00
Apsolutno.

Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 00:23
Originalno postano od strane člana: duress duress napisao:

Apsolutno.

Onda nema drugog objašnjenja nego prevelika gazna sila zvučnice. Dakle treba provjeriti dali je gazna sila 2mN (2 grama). Ako je ručka prvo dovedena u "Vagu" i naštimana na 2 mN i događa se što se događa onda je neka greška u gramofonu...

Na vrh
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 00:30
gramofon je u vagi,balansirana ručka,naštimana gramaža,anti skating naštiman prema uputama.
gramofon ne valja.cijela serija ne valja.
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 00:36
Originalno postano od strane člana: duress duress napisao:

gramofon je u vagi,balansirana ručka,naštimana gramaža,anti skating naštiman prema uputama.gramofon ne valja.cijela serija ne valja.

Ako je tako onda ne vidim kako bi forum mogao pomoći...

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 00:56
Ne znam za taj AT gramofon, ali neke rucke imaju dodatni protuteg koji se stavi ili skine u ovisnosti o masi zvucnice. Nekad se dobiju i plocice koje se stave izmedju zvucnice i nosaca da otezaju "prednji kraj". Mozda nesto od toga ima i na toj AT rucici pa su "plug&play majstori" to zaboravili skinuti/staviti?

Mala je vjerojatnost da je do toga, ali...

Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 09:38
Bit će da nešto nije u redu s gramofonom kad je situacija takva.

BTW, iz mog iskustva, podešavanje samo blank pločom nije relevantno. Mono signal i slušalice - dušu dalo za fino podešavanje antiskatinga. Na blank ploči mora ručica lagano (ali stvarno lagano) ići prema rubu ploče. Neće se isto ponašati igla kad je u brazdi i kad je na blank ploči tako da tu razliku treba kompenzirati.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2017 u 13:44
[QUOTE=thoree] Bit će da nešto nije u redu s gramofonom kad je situacija takva.

BTW, iz mog iskustva, podešavanje samo blank pločom nije relevantno.

Totalno krivo - jedino relevantno je blank test ploča obje sile moraju biti neutralne ,to što igla ide u brazdi svojim putem je druga pričica

BTV ovo sa slušalicama nije uopće za komentirati.

zden

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,222 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Electron audio - KINESIS