Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Yamaha RX-V563 pomoć neznalici :)

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Yamaha RX-V563 pomoć neznalici :)
    Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 10:09
Dakle odmah da kažem da nisam električar niti imam nekog da mi pokaže osnove. Pa sam sve nekako preko neta i foruma pokušao shvatiti. Tako da ako mi nemožete pomoć molim Vas bez objašnjavanja da je to opasno, neisplativo, da nosim to u servis to mi je hobi to volim i guštam u tome još ako uspijem popraviti i nešto naučiti . Ako mi možete pomoć sa savjetom bio bi zahvalan. E sad da se bacimo na problem. Dobio navedeni receiver, gasi se nakon 2-3 sekunde. Prvo sam pogledao da nema neki kondezator napuhnut ili negdje tragove izgorenog. I sve štima. Zatim sam rastavio sve pločice i krenuo u ispitivanje redom od napajanja. Prva mi je pločica VIDEO 3. U strujnu letvu od Supre s osiguračom i prekidačom uštekam napajanje i stavim crni pipak od multimetra na uzemljenje G3401, multimetar namjestim na 20VDC nemam 10VDC kako piše u uputstvima ali mislim da to nije bitno. Zatim upalim letvu i idem mjeriti vrijednosti i uspoređivati s uputstvima za servis.
Ako mjerim s uzemljenjem na G3401 svuda mi mjeri 0. Ali ako stavim uzemljenje(crni pipak) na nogu kondezatora C3402 suprotnu ili dalje od G3401 očitavam vrijednosti približne zadanim u uputstvima. Jedino na diodi D3401 mjerim 15VDC sa oboje strane i tranzistor Q3401 na srednjoj nogi mjerim 15VDC i na ostale dve 0.
Da li trebam mjenjati i diodu i tranzistor? S tim da sam promjenio kondezator C3402 ali je bio ispravan. Da li ja možda krivo to mjerim ili...? https://s31.postimg.org/6mde36n17/Untitled.png

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 12:42
probaj ovo, to sam našao na par mjesta kao riješenje yamahinih problema ovog tipa:
"I have finally figured out the solution!!!! Turn the receiver off and press and Hold down the power button, A/B/C/D/E/, and the right preset button at the same time.. Do Not release until sleep light begins to flash in red. Place the input source on to an active input. Allow for music to play for a good amount of time.. When you turn your receiver off and on it should turn back on as normal.. Hope it helps "
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 13:02
Probao sam to i još par sličnih konbinacija s stiskanjem svakojakih dugmića i ništa nije pomoglo.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 13:39
Kad već imaš volje, provjeri sva lemna mjesta, naročito naponskih regulatora, konektora... Ako ima puknutih, prelemi. Ne možeš ni početi sevisirati ako ti uređaj iznutra nije kompletno spojen kako treba. Kad si siguran da je sve spojeno, onda provjeravaš sve napone napajanja. Svaki servis kreće tim redoslijedom. Ovako možeš drviti unedogled ako nisi osigurao elementarnu funkcionalnost. Onako, sasvim letimično, tebi trenutno tranzistor Q3401 ne pali relej RY341 pa stand by sklop ne može uključiti glavni trafo. Tu je konektor W3401 jedan od prvih sumnjivaca isto kao i onaj na drugom kraju tog kabela.

Edit. Naravno elementarnu, a ne elemnatarnu.

Editirao Apparatus - 16.ožujak.2017 u 14:35
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 19:38
    Baci to u smece i ako bas zelis imat istog

Takav ispravan trenutno kosta 450 kn

Editirao Dubs - 16.ožujak.2017 u 19:39
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 20:02
Zašto u smeće pobogu? Velik broj kvarova elektronike jesu banalni kvarovi koje je vrlo lako i praktički besplatno otkloniti. Problem je ako netko nema iskustva, ali čeličnom se voljom svašta dade nadomjestiti.

A ovo tvoje je koliko vidim aukcija gdje čuči početna cijena jer bidova nema. Ako i bude htio prodati za tih 66$, slobodno pribroji još barem toliko za šiping iz USA. A koliko će ovi naši dični carinici dignuti obrvu na paket, isto je pitanje. Tako da... ispeći pa reći.

P.S. Pa onda da li se presvičati na 230V pitanje je sad. I je li uopće ispravan osim što mu displej svijetli. Pa tako dalje i tako bliže...

Editirao Apparatus - 16.ožujak.2017 u 20:06
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 20:30
Tocno,nema iskustva i dok nade sto je krivo, potrosit ce vise negoli kosta popravak.
A ovog sa bida ako uspije dobit za trazenu cijenu, samo premjesti elektroniku nakon trafoa/ispravljaca i sve radi. I jos ima par rezervnih dijelova.

I zadovoljstvo da je nesto korisno napravio

Editirao Dubs - 16.ožujak.2017 u 20:32
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 21:00
Kolega, ne slažem se. Što ima potrošiti osim vremena, a i gušt mu je kako veli, ako je neka banalnost u pitanju? Možda ovoga popravi uz nešto sreće i forumske ispomoći. Zadovoljstvo će biti tim veće jer neće riknuti soma kuna ili koliko za nešto što mu vjerojatno ne treba.
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 21:24
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Baci to u smece i ako bas zelis imat istog

Takav ispravan trenutno kosta 450 kn

Dubs, jesi li kupio jedan uredjaj preko ebaya u USA? Ako jesi, onda me cudi sto dajes ovakvu preporuku. Naime, transportni troskovi iz USA u EU su sve samo ne povoljni. Za ovakav uredjaj ne bi me cudilo da shipping bude i 120 US$ (iako ebay navodi da je 64.42 US$, no to je nestvarno nisko, sigurno je neka greska…)

Nadalje, treba platiti carinu i pdv i to na bidanu cijenu zbrojenu sa troskovima transporta… tako da… tesko da je to na kraju iti priblizno dodje 450kn…

A necu niti govoriti da cak ima razlika u unutarnjem ustroju na HT receiverima izmedju USA modela i EU modela osim napajanja… naime u USA nema RDS-a tako da vec tuner nije istovjetan… itd… itd… Naime USA koristi RBDS koji nije bas isti kao RDS u EU... kako bilo da bilo, vrlo upitna avantura...

Editirao Kale.v.2.0 - 16.ožujak.2017 u 21:29
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 21:59
A šta ti sad oćeš debeli Kaliniću? Sve sam to i ja reko samo koncizno, a ne ko neka baba.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
Klub 28.10.2017 Wilson Audio...
Forum: Audio komponente