Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

WIN i USB2

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: WIN i USB2
    Objavljeno: 03.travanj.2017 u 07:54
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2017 u 08:29
Koliko znam još nije aktualno. To je najava od prije pola godine:

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14513&PID=512415&title=problem-usb-dac#512415
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2017 u 08:35
A strpljen-spasen .....
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 19:15
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 19:20
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2017 u 22:48
Danas mi se Win 10 apdejtao na novu verziju pa sam ubio Thesyconov USB 2.0 audio driver za Berkeley Alpha USB/DAC frontend, nakon čega su Windowsi postavili svoj driver.

Na prvu mi se učinilo da je zvuk malo transparentniji. Međutim isto tako, učinilo mi se da mi je klavir postao nešto tanji, da se  izgubilo malo tijela.
Isto tako MS driver traži da nakon sviranja u jednoj aplikaciji, tu aplikaciju isključim, kako bi svirala druga aplikacija (javlja da je driver zauzet, ili sl.), što Thesycon ne radi.

Vratio sam Thesycon pa se sve vratilo na staro.

No to je ad hoc dojam, a ne istraživanje pa doppuštam i da je pogrešno. Zasad mi se ne da ponovno ubijati driver, a zajedno ne mogu raditi (barem ja ne znam kako). Možda kroz koji dan pokušam ponovno.

Je li još netko to probao?
    Moj HiFi
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 00:05
Ja sam prije par dana spojio samo da vidim da li je uključeno u creators update. Čisto informativno jer mi je trenutno aktivna mrežna veza - ne koristim usb.

Znači, probano je iz roon servera (instalacija bez frontenda)  na Ayre QX-5. U event režimu je bilo problema / zastajkivanja. Push je radio bez čujnih problema. DoP funkcionalnost dac-a je prepoznata, ali nisam puštao dsd materijal.

Zasad samo toliko jer ne planiram prelazak na usb pa je lakše sačekati neko vrijeme. Uobičajeno je da će se ti neki početni problemi rješavati. Vjerojatnim update-ima, Windowsa, Roon-a, dac firmwarea... ili svega skupa.

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 08:43
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ja sam prije par dana spojio samo da vidim da li je uključeno u creators update. Čisto informativno jer mi je trenutno aktivna mrežna veza - ne koristim usb.

Znači, probano je iz roon servera (instalacija bez frontenda)  na Ayre QX-5. U event režimu je bilo problema / zastajkivanja. Push je radio bez čujnih problema. DoP funkcionalnost dac-a je prepoznata, ali nisam puštao dsd materijal.

Zasad samo toliko jer ne planiram prelazak na usb pa je lakše sačekati neko vrijeme. Uobičajeno je da će se ti neki početni problemi rješavati. Vjerojatnim update-ima, Windowsa, Roon-a, dac firmwarea... ili svega skupa.

I kod mene je bilo zastajkivanja, ali nakon što sam povećao buffer, prestalo je štekati.
    Moj HiFi
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 10:32
Ja sam još uvijek na win 7 ultimate u kombinaciji sa jriverom.
Koristim teac ud h01 i njegov driver al imam problem sa zastajkivanjem kad svira sve preko 96kHz.
Probo sam povećat buffer al uvijek isti problem.
Probao bi upgrade na win10 da vidim jel sa njihovim driverom radi kako spada.
Na vrh
kuzma View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kuzma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 10:33
Neznam na kolko bi trebao povećat taj buffer sad je vraćen na preporučenu vrijednost?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio