Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Smaknute frekvencije na Denonu

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2017 u 21:14
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Naglasak na sretno.
smijeh

Ha, slušaj....naravno da treba sreće....ti feriti znaju biti luđački krti, pucaju samo tako.... placo

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2017 u 21:23
Apsolutno pravilo je ne dirati trafiće s feritnim jezgrama, a tim prije ako ne znaš što radiš.

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2017 u 21:58
Meni se cini da nije problem u prikazu frekve nego negdje u mixeru.
Ako tuner na auto tuningu zapne za frekve na kojima nema stereo prijem to nije problem samog predocenja frekve.

Pošto se stereo u FMu distribuira kao Mid side signali s dva bliska nosaca, mixser je taj koji te frekve spaja u jednu priću.

Editirao Gašo - 25.travanj.2017 u 22:05
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 08:44
T103 pozicija "a" ti je problem,jednostavno se sa vremenom i sitnim promjenama vrijednosti elemenata dogodi tako nesto,tuner je u principu jako slican mom hitachi tuneru ft-5500(ft007),potpuno isti problem sam imao,drugo nista ne dirati,treba ti keramicka stimalica i samo lagani pomak prakticki milimetar okreta ce rijesiti problem.U nedostatku instrumenata,nariktaj prikaz frq koja treba biti na neku jacu stanicu u sredini skale koja vec postoji na tvom podrucju oko 98mhz,prva gore ili dolje i skroz lagano pomaknes ferit u T103/a,ako imas srece da krenes u pravom smjeru doslovno milimetar pomaka ce rjesiti stvar.
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 09:26
@Dorian:
Preduhitrio si me.... mig...."zeleni mulac" T103 na fotografiji unutrašnjosti tuner-a.....
Ma da....nikakva mudrost, nije ubrzivač čestica, nego tuner!

Btw, slični problemi se javljaju i kod analognih tunera, gdje prikaz na mehaničkoj skali ne odgovara datoj frekvenciji...kao recimo kod starih cijevnih stereo radio aparata ali i to se jednostavno riješi na isti način!
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 09:36
Dobro je ako je tako. To je onda onaj zeleni gore desno (jedini zeleni), donja rupa, prema prednjoj ploči.
Stari analogci imaju u sklopu glavnog zračnog konda trimer kond kojim je moguće prevrtjeti cijelu skalu. Skalu staviš na sredinu, recimo na radio 101, i trimerom dotjeraš cajger instrumenta za centar u sredinu. Ako postoji samo pokazivač jakosti polja, onda maksimalni otklon. Lakše to nego odlijepiti kazaljku skale od niti pa podesiti mehanički. Trimer kond je u većini slučajeva lako locirati, ali treba paziti jer su pomaci doslovno 0,1mm. Inače svaki vintage tuner ili receiver svejedno, ima ovaj problem više ili manje upravo zbog starenja komponenata i rasipanja vrijednosti, kako je spomenuto.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dankobo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dankobo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 09:55
Hval društvo!
Drago mi je da je ova objava potaknula mnoge da daju svoj doprinos.
Možda će sada mnogi pažljivije pogledati svoje tunere i poboljšati ih iako možda nisu
ni znali da imaju problem. Napokon, zbog toga i postoje forumi.
Moram napomenuti da mi je tuner važna komponenta jer je gotovo stalno u điru.
Preferiram radio pred tv-om zbog čega često dolazim u konflikt sa ostalim ukućanima.
Ozbiljno me je bila zabrinula najava gašenja dobrog starog FM-a i prelazak na DAB,
ali vidim da se negdje od toga odustaje a neke zemlje su to već davno učinile.
Vidjet ćemo rekoše slijepci.

Svašta me zanima i volim tražiti odgovore.
Na vrh
dankobo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dankobo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 10:01
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

T103 pozicija "a" ti je problem,jednostavno se sa vremenom i sitnim promjenama vrijednosti elemenata dogodi tako nesto,tuner je u principu jako slican mom hitachi tuneru ft-5500(ft007),potpuno isti problem sam imao,drugo nista ne dirati,treba ti keramicka stimalica i samo lagani pomak prakticki milimetar okreta ce rijesiti problem.U nedostatku instrumenata,nariktaj prikaz frq koja treba biti na neku jacu stanicu u sredini skale koja vec postoji na tvom podrucju oko 98mhz,prva gore ili dolje i skroz lagano pomaknes ferit u T103/a,ako imas srece da krenes u pravom smjeru doslovno milimetar pomaka ce rjesiti stvar.

"treba ti keramička štimalica" ... To bi trebalo značiti ne štimati sa običnim šrafcigerom?
Svašta me zanima i volim tražiti odgovore.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 10:29
ne,ne,nikako obicnim "srafcigerom",nikud ne zuri,prvo pripremi alat i vrijeme za to,ukratko sa obicnim srafcigerom ces prvo veoma lako ostetiti ferit,jer je krt,ako pukne onda si u problemu,a drugo,obican srafciger je magnetican i kad ga priblizis vec si razdesio pricu,sad sam u guzvi,popodne ti posaljem link gdje mozes kupiti odgovarajuci alat,stimalice,,uglavnom bez zurbe,ako ti jos kaj bude trebalo objasniti slobodno na PP se javi,pa mozemo i zajedno to rijesiti uz telefonsku liniju,no prvo alat nabaviti,nije svemirska tehnologija,meni je to rutina,no kak se veli,polako pa sigurno...
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.travanj.2017 u 10:53
Originalno postano od strane člana: dankobo dankobo napisao:

"treba ti keramička štimalica" ... To bi trebalo značiti ne štimati sa običnim šrafcigerom?

Dorian ti je sve rekao....uglavnom postoji plastični alat za takve stvari...plastični odvijači a da ih ne bi sad tražio i kupovao, možeš i improvizirati...od komada tvrde plastike koja precizno odgovara utoru na feritu jer feriti poprilično "pružaju otpor" kod okretanja pa zato mora alat precizno "leći" u utor da bi izbjegao eventualno, pogubno pucanje ferita....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...
Forum: Audio komponente