Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1 293031
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2021 u 13:21
Prvi led mi je bio Philips 32, odlična slika, i taj još uvijek radi na viksi. Poslje uzimao samo Sony-a (ne znam ni sam zašto) i isto sve 5. O slici bi se dalo raspravljati, ali nisu to ni bili nikad top modeli. Za sliku mi je uvijek bilo žao odriješit kesu za razliku od zvuka.
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Dorian Reloaded View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Reloaded Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2021 u 14:12
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Riskiram da moja zgrada dobije jedan 10 po rihteru potres uzrokovan onom haubicom iz Bjelovara ali svejedno evo jednog mišljenja o Philips TVima. Dok sam prije par godina radio u RTV servisu stvarno odličan majstor je rekao da sa kojim TVima ima najviše problema-Philips, dok radi sve je odlično ali kada počnu kvarovi ne znaš kuda bi se okrenuo i hrpa takvih stvari je vezana za raznorazne softverske bugove koje više niti "inžinjeri" iz Philipsa ne znaju riješiti. Ne radi HDMI, pa ne radi wi-fi, pa napraviš softver update pa malo radi onda opet ne radi. Pričao je jednom kada je bio na Philips seminaru, glavonje se hvalile o remote troubleshootingu preko nekog njihovog sučelja koje spojiš na PC, jel znaš kako je to radilo, nikako. Oni se tamo uznojili kao da su trčali maraton dok su pokušavali pokrenuti tu vezu između TVa i PCa.

Mislim da se razumijemo sav taj viši segment TVa ima odličnu sliku philips pogotovo ako mu gurneš signal odlične kvalitete ali podrška im je za plakati.
Na većini ostalih ako nešto rikne to je pozadinsko osvjetljenje, sat posla i zamjeni se i vozi dalje, kod Philipsa zna biti takva igranka da je za poluditi...
ima tu istine, no taj mestar je rastegnuo vremensku crtu kroz par desetljeca,,svaka generacija uredaja nosi svoje probleme, no tako je manje vise kod svih brandova, na top modele svi paze i ako se slucajno i dogodi problem to ce svi brandovi express rjesiti,,no da se vratim philipsu, kruzi glasina i legenda o tom seminaru, no to je bilo jako jako davno na samim pocecima,,dalje jedna ili dvije generacije su stvarno  imale bezbroj firmware updejta no nikakav ozbiljan problem, usb stick, minuta posla i rjeseno,,a sve ovo dalje malo radi malo ne radi i bilo koja vrsta cudnog ponasanja je uvijek problem BGA,,i samo skidanje procesora pomaze i reballing, nema se tu sto popravljati,,tako da ukupno gledano i nije tako crno kako se cini na prvu
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2021 u 14:31
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Riskiram da moja zgrada dobije jedan 10 po rihteru potres uzrokovan onom haubicom iz Bjelovara ali svejedno evo jednog mišljenja o Philips TVima. Dok sam prije par godina radio u RTV servisu stvarno odličan majstor je rekao da sa kojim TVima ima najviše problema-Philips, dok radi sve je odlično ali kada počnu kvarovi ne znaš kuda bi se okrenuo i hrpa takvih stvari je vezana za raznorazne softverske bugove koje više niti "inžinjeri" iz Philipsa ne znaju riješiti. Ne radi HDMI, pa ne radi wi-fi, pa napraviš softver update pa malo radi onda opet ne radi. Pričao je jednom kada je bio na Philips seminaru, glavonje se hvalile o remote troubleshootingu preko nekog njihovog sučelja koje spojiš na PC, jel znaš kako je to radilo, nikako. Oni se tamo uznojili kao da su trčali maraton dok su pokušavali pokrenuti tu vezu između TVa i PCa.

Mislim da se razumijemo sav taj viši segment TVa ima odličnu sliku philips pogotovo ako mu gurneš signal odlične kvalitete ali podrška im je za plakati.
Na većini ostalih ako nešto rikne to je pozadinsko osvjetljenje, sat posla i zamjeni se i vozi dalje, kod Philipsa zna biti takva igranka da je za poluditi...
Vjerojatno se te opservacije meštra osnose na prijašnje generacije LCD televizora. Ovo je ipak nekaj drugoga. Ovdje nema pozdadinskog osvjetljenja jer je OLED (LG panel), a slika je zaista odlična. Većinom i s ovim sad standardnim HD signalom. Kad iz menija pokreneš (istina, od toga nemaš ništa) onaj demo Dolby Atmos filmić, slika je da padneš u nesvijest. To je stvarna mogućnost tevea, od koje ne možeš imat punu korist. Zvuk je isto yeben za tv. Straga ima mini subac i dva pasivca. Star je 10 mjeseci i samo se mislim dvaput izblesirao (pojavi se ton bez slike). Čupao ga iz struje i bilo poslije normalno. I jednom nije konstatirao USB stik. Šta ja znam, meni to nije niš alarmantno. Prije je Philips imao problema jer je šljakao na Androidu pa su onda napravili svoj operativni sustav imena Saphi. Što se tiče svih menija i submenija (milijardu podešenja) to sve radi normalno. TV se svakih par mjeseci apdejta preko Wi-Fi-ja. Yebat ga, nadam se da će potrajati, a ako rikne, žalostan mi otac. Sačuvao sam original ambalažu, ali to je toliko ogromno i krhko da uopće nemam ideje tko će spakirati, odvesti, popravljati i dovesti natrag. Meni to čudo od 164 cm dijagonale (u kutiji naravno i više) jednostavno ne stane u auto. Možda sam se zayebo jer sam trebo kupit LG, vrijeme će pokazati. Bio sam malo nestrpljiv, a bila i neka situacija s prigodnim popustom u dućkasu. Što nije bilo nimalo zanemarivo obzirom na ne baš nisku cijenu tevea. Što rekoše Rej Čarls i Stivi Vonder: bumo vidli. I ambilajt je super. Može radit i bez tevea kao osvjetljenje prostora. To zato valjda jer sam pithkitza.

Editirao Apparatus - 27.ožujak.2021 u 14:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 293031
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage