Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka lampice ECC802 i 6SN7GT

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
AMP RACING View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AMP RACING Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preporuka lampice ECC802 i 6SN7GT
    Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 10:27
Pozdrav škvadro, trebam pomoc savjet... Ako netko ima iskustva i prakse... Imam cijevaša integrirca pa bi malo mijenjao cijevi... Za izlaz sam se odlucio ali otatak cijevi ocito u preampu, jer nisa neki znalac oko toga, neznam gdje bi i sto bi... Cijevi su ove iz naslova teme... Ne kuzim se u te oznake ,vrste i komparacije pa bi prosil malo konkretnije odgovore sada imam elektro harmonix i jj... Pa bi htio nesto bolje... Amp je Mastersound 300b compact ...Lp
Na vrh
Schultz View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Schultz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 19:36
Zašto?
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AMP RACING Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 20:21
Poriv     u nadi sam da bi mozda mapo unaprijedio zvuk!.// ;-)
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 21:30
Originalno postano od strane člana: AMP RACING AMP RACING napisao:

Cijevi su ove iz naslova teme... Ne kuzim se u te oznake ,vrste i komparacije pa bi prosil malo konkretnije odgovore sada imam elektro harmonix i jj... Pa bi htio nesto bolje... Amp je Mastersound 300b compact ...Lp

ECC802 je u biti ECC82, ili po americkoj oznaci 12AU7. Ima jos puno podvrsta i razlicitih oznaka, ali sve bi iz te familije radile. Od nove produkcije vjerojatno najvise do kvalitete drzi Tung-sol.

Ako se bas trazi kvaliteta, onda treba potraziti medju NOS cijevima (NOS => New Old Stock, stara proizvodnja, ali nekoristene cijevi). E, tu ima svasta, a kvaliteu odredjuje cijena, ili je obrnuto? Ima ih po cijenama od koje boli glava. Tesko je tu bilo sto preporuciti. Znalci znaju koji su proizvodajci bili dobri, ali bilo je puno proizvodnje i pod tudjim imenima. Vidi do koliko financijski mislis ici pa kupi nesto, ne preskupo, i probaj. Cijevima treba oko 100 sati da se propisno usviraju...

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 21:39
Moja najtoplija preporuka je se javiš g. Tonkoviću (tubeman - na Njuškalu). Vjerojatno će preporuka za 802 ići u smjeru NOS Philips (cca 300-400 par). Inače na dobrom glasu su i NOS RCF i Telefunken. 
Za 802 bih izbjegao današnju produkciju, jer NOS 802 nije preskup, za razliku od izlaznih cijevi.
Za 6SN7GT ne znam ništa.
Sonus Faber Toy Tower, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD, Musical Fidelity X-ray V3
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AMP RACING Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 22:15
Zahvaljujem Edison, bas sam otprilike takav odgovor ili uputu trazio.. Znamo li nesto tako za ove 6SN7GT?
Lp
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 23:07
Za Ecc802 preporuka Nos JAN Philips 5814A . Dobavljiva za ne velik novac, rijetko dobra i precizna cijev a ne košta poput Amperex-a ili Telefunkena.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 23:21
Originalno postano od strane člana: AMP RACING AMP RACING napisao:

Zahvaljujem Edison, bas sam otprilike takav odgovor ili uputu trazio.. Znamo li nesto tako za ove 6SN7GT?

Znamo. Te najcesce imaju 6SN7 oznaku, mada ponekad dolaze i pod drugim oznakama. Ruski ekvivalent je 6H8C, mada bi ih ja preskocio, jer znaju biti mikrofonicne (na potrese proizvode razne zvukove). Kod tvoje 6SN7GT, "GT" znaci "glass tube", ali vaznije je sto je takva cijev sposobna za rad na nesto visim naponima od klasicne 6SN7 ili 6SN7G. Za svaki slucaj, trazi te s GT na zavrsetku oznake.

Od moderne produkcije imao sam dobra iskustva s Tung-solovim 6SN7GT, a svakakva s ruskim iz 70-tih i 80-tih. Kod NOS-a je opet, koliko para - toliko muzike.

Na vrh
Joe Dalton View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joe Dalton Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 00:24
Svakako potraži NOS (New Old Stock) cijevi. Po mogućnosti military izvedbu (JAN ili sl.).
Btw. stavljati ECC82 (ili bilo koju od ekvivalenata) u nešto što bi trebalo biti Hi-Fi je zločin.
Postoji more neusporedivo linearnijih dvostrukih trioda.
Koliko 6SN7 cijevi trebaš?
Poznato je da svi električni uređaji rade na bijeli dim. Kad dim izađe više ne rade...
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2017 u 01:06
Originalno postano od strane člana: Joe Dalton Joe Dalton napisao:

Btw. stavljati ECC82 (ili bilo koju od ekvivalenata) u nešto što bi trebalo biti Hi-Fi je zločin.

Na čemu si ti Joe, daj i meni malo. haha
Baš me zanima što bi ti npr. Vladimir Shusurin (Lamm) odgovorio na ovu tvoju tvrdnju. 
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,209 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Pozdrav