Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Osvježavanje boje na postojećim zvučnicima

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Osvježavanje boje na postojećim zvučnicima
    Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 14:23
Glavno da razmeš ? si poliglot ? zlatni_zub? . 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 12:24
Zook, opet je presvičo na dijalekt Čerokija iz jugoistočne Oklahome.
?haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 11:44
Nije drek neg se cucek pokakal ?mig
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 11:42
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

@M.Djon
Što se desilo? Prvi put sam u potpunosti skužio što si napisao!
Zasluga foruma :)
ne neg nije zahebancija neg se pripoveda za istać  ?proteza , ak očeš kome pomoć . svaka dala  Deanu ! vidi se da čovek zna ! i da je kak spada ! sam sam štel skratit "priču" i napravit varijaciju na temu ! proteza
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 08:53
Nevjerojatno... Ili što bi reko Deveve: prosto neverovatno.
haha

Editirao Apparatus - 04.kolovoz.2017 u 08:54
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 08:51
@M.Djon
Što se desilo? Prvi put sam u potpunosti skužio što si napisao!
Zasluga foruma :)
đez je limunada

Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.kolovoz.2017 u 08:36
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

TomC sve stoji sto si napisao, al ako zelis sam napraviti, nije svejedno tko ti je dao savjet ili opisao postupak.

Razlika je dali je to netko ko je davno jednom to pokusao kao i ti ili je to netko ko gotovo svakodnevno radi takve stvari i ima x puta više iskustva.

To vrijedi opcenito.
Od cc 1978 kad su kod "nas" izašli prvi sprejevi pa go danas sam prefarbao par iljada kave aparata, mlinaca ledomata i ostalih ugostiteljskih pizdarija , i to sa svim vrstama sprejeva od uljnih preko nitro pa do ovih na vodenoj bazi . Kad sam počeo učio sam na vlastitim pogreškama . Svaki tip spreja ima svoje "cake" tj zahtjeva drugačiju pripremu podloge . I naravno iak bi trebao biti isti rezultat nije takav ? glup. Najbolje rezultate ( meni) daju na uljnoj bazi - najbolji sjaj i najduža trajnost , ali i traži najviše znanja i truda jer lako "zacuri" i duuuugo se suši . najjednostavniji je "nitro" sprej brzo se suši, pobro pokriva (ima slabiji sjaj) ali "diže" staru farbu ! pa je navek treba probati na malom djeliću i ostaviti da se posuši da bi se vidlo kak reagira sa starom podlogom . Zato sam napisao gospodinu da uzme špric kit u spreju , a ne da ga kita ( druga je priča da to odradi profić ) , Znači ovo nilje golfova vrata da treba kit , pa brušenje , pa šlajfanje pa špric kit ( ne iz spreja) na vodenoj bazi i td . Ovde je to jednostavno ! pobrusiš sa 200 , mam  više di je falenga i onda ideš nadohebavat ? Još jedna stvar ! sitna čelična vuna je čak bolja ( za šprickit u spreju ) kak je  Dejan - krožnim pokretima do savršenstva . Ne morate me poslušat ? al nakon toloko godina i GORILU  bi naučio ? mig
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.kolovoz.2017 u 15:38
Originalno postano od strane člana: alki alki napisao:

pa u neku ruku su mu i dobro rekli..jer ovdje ljudi ne dijele svoja "teško stečena znanja"...kod njih nema đabe niš, pa ni savjet. to je doslovno tako aparatus reko.

Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Rekao je, ali kome? Netkom tko je bio bezobrazan i ne zasluzuje pomoc. Inace, za tvoju informaciju, Apparatus je pomogao ljudima puno puta na ovom forumu. I drugi su pomagali, i nisu nista naplacivali. Tako da ovo tvoje nikako ne stoji.
Nisam odmah skužio na što se referirao jer sam danas u dubokoj koncentraciji oko nečeg zahebatog.
To su ti ljudi. Selektivno pamćenje, iliti zapamti što ti paše, a ostalo zaboravi. Pojavi se lik, traži savjet, a onda podyebava s visoka i ponaša se prema članovima foruma kao podanicima. I onda dobije od mene odgovor kako je Alki naveo, sistemom ti meni(nama), ja tebi. 

Naravno, to što sam (kao i neki drugi forumaši) od ovih 12 godina na forumu potrošio barem koju godinicu života na (gle čuda potpuno besplatno) dadiljanje nevoljnika raznih formata, oblika, boja i tekstura, to nikomu ništa. I to što sam odgovorio na 4746 mejlova i 7389 peemova, isto besplatno, nemreš bilivit. A koliko sam tek elektroničkog materijala slao okolo (pa poslije uredno nisam imao za sebe), plaćao poštarinu, yebavao se po pošti, a nerijetko nisam dobio ni hvala... A o beskrajnom tlačenju moje malenkosti telefonom da ne govorim.

Toliko na tu temu. Da nisam htio, ne bi bilo tako. I uopće ne znam koji k...c se opravdavam.
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.kolovoz.2017 u 15:13
Gašo mogu samo potvrditi to što si napisao..nažalost nikome uz nick ne stoje reference...a kako ne poznajem nikoga osobno mogu se samo pouzdati u intuiciju i naslutiti tko je u čemu "tata-mata"...u konačnici zadovoljstvo rezultatom je također vrlo osobna komponenta...jer možda će nekome to što sam do sada napravio biti "kao novi"..dok će mene nervirati činjenica da nije sve kao tvorničko :-)

Što se tiče profesionalaca...za početak ih treba znati...zatim par stotina kuna se čas posla popelo na cca 600kn - 700kn...znate to su dva zvučnika ;-) cijena je po komadu...to inače ne radimo i sl. -)

Moj benefit već postoji; za početak sam deministificirao zvučnik.. iz prve ruke vidio kaj se unutra nalazi....tako da "Always look on the bright side"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.kolovoz.2017 u 14:36
TomC sve stoji sto si napisao, al ako zelis sam napraviti, nije svejedno tko ti je dao savjet ili opisao postupak.

Razlika je dali je to netko ko je davno jednom to pokusao kao i ti ili je to netko ko gotovo svakodnevno radi takve stvari i ima x puta više iskustva.

To vrijedi opcenito.

Editirao Gašo - 03.kolovoz.2017 u 14:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,938 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente