Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Osvježavanje boje na postojećim zvučnicima

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Osvježavanje boje na postojećim zvučnicima
    Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 15:32
Evo mislim da je ovo možda najprimjerenije mjesto za topic. Spletom okolnosti došao sam u posjed iznenađujuće dobrih (sonično) zvučnika koje želim trajnije zadržati. Nažalost stanje (vanjsko) bi moglo biti i bolje, te na tragu toga odlučih ih malo osvježiti. Radi se o malim bookshelf zvučnicima izrađenim od medijapana polakiranim u crni mat finish. Postoje tragovi od stalaka s donje strane i odostraga od zidnih nosača.
Zanima me da li kod takvih sličajeva treba skinuti postojeći lak do MDF-a ili se može ići preko postojećeg? Generalno na mjestima gdje nema tih rupica boja je OK, uz pokoja "reckica" od transporta i šta ja znam od čega.
Također ima li neki "specijalist" u Zg za navedeno područje?
Plan Ž je da sam to odradim, ali se plašim da ne zeznem stvar jer i nemam baš neke uvjete za taj zahvat (prostorija bez prašine, kompresor i sl)
Unaprijed zahvalan,
T
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 16:37
Specijalist ti je svaki pošteni autolakirer. To će ti biti najbolje izgledajuće i u konačnici najjeftinije.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 18:06
Specijalist ti je skoro svaki bolji stolar, a ne autolakirer.

Trebalo bi "odšacati" koji je lak korišten, a tek se onda zna što dalje...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 18:13
Takoe. Stolari šacaju lak, a lakireri drvo. Sasvim logično.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2017 u 23:27
:-) vjerujem da ste oboje u pravu..do jedne mjere :-) 
zanima me ima li tko direktna iskustva?
Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 07:34
Pokušaj saznati kod (bivšeg vlasnika/proizvođača koji je lak korišten. Ako je to radio stolar, a ne amater, tada je vjerojatno korišten PU lak. U Zagrebu ga prodaje (između drugih) i firma Danic na Žitnjaku i krugu Elgrada. Oni će te uputiti na lakirnice koje ti mogu pooći.
Idealno je koristiti boje na istoj bazi, jer tada je najmanja mogučnost da ti "stari" premaz smeta. U novije vrijeme se koriste i akrili na vodenoj bazi.
Neki (bolji) autolakirerski lakovi su predviđeni za termo završnu obradu, za što kutija od MDF-a zasigurno nije. Ai sumljam da je netko to radio. Mada eto, ima svakakvih ideja...:) Iz tog razloga sam preporučio stolarije , Mislim da če najbolji posao napraviti Edo. Pitaj u Danicu.. Lakirao sam 15 godina (večinom drvo), ali sam prodao lakirnicu, pa ti ne mogu pomoći, ali ponešto znam o tome...(recimo iz prakse)

Editirao Dean - 30.svibanj.2017 u 07:36
Na vrh
Phil View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Phil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 09:59
Daj stavi koju slikicu da vidimo do koje mjere su ostecenja. Onda mogu nesto predlozit
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2017 u 23:39
Na vrh
Phil View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Phil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2017 u 13:56
Skinut drivere i konektore. Zatim pokitat i pobrusit da se izravna površina. Nije potrebno skidati postoječu boju. Dovoljno je finim brusnim papirom pobrusit postojeći lak. Kupiti kilu (i pola kile je i previše) PU crnog laka i prešpricat. Može se ostaviti tako ili lagano prebrusit i dodat još jedan sloj bezbojnog mat PU završnog laka.

Kad bi se išlo samo popravljat oštećenja (kitanje i bojanje), dobio bi mrlje jer gotovo je nemoguće pogodit istu nijansu crne bilo čime.
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2017 u 15:58
Super. Hvala za informacije. 

Obzirom da sam laik imam još par pitanja..
Kit ima neko ime i gdje se zbavlja? 
Pretpostavljam da se misli na profi špricanje ili...? 
Već prije sam pokušao odvojiti drajvere ali kao da su zaljepljeni, tj. nije išlo samo na vijke pa sam se uplašio uporabit malo veću silu da nekaj ne zeznem...konektori su išli bez frke....

Ono kaj sam također primjetio spužva unutra je tak tak. Ima li smisla staviti više spužve, recimo malo deblje da popuni taj prostor?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente