Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Osvježavanje boje na postojećim zvučnicima

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Phil View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Phil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2017 u 15:11
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

..ne bu brzo ali bude...za početak uspio odvojiti jedinice od kutije..prema naputku :-)
kopka me da ih šibnem u bijelo....da li je 3 ruke dovoljno..i sušenje između slojeva se broji u satima ili danima...

pretpostavljam da ne trebam primer?

Ako je kvalitetan nanos (dobra sprica itd) dovoljna su 2 sloja.
Susenje bar pola dana, bolje cijele noci. Treba se lak boja dobro osusit. Uzmes fini smirgl i probas povuc. Ako ima prasine, a ne lovi se na smirgl, onda je dobro. U protivnom ne. Uzmi vremena i nek se susi 1 dan. Svaki sloj. Tako ce pogreska biti minimalna
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 09:57
Kolika je vjerojatnost da auto lak može izgristi već postojeći lak na medijapanu?
Na vrh
Phil View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Phil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 21:33

Kolika je vjerojatnost da auto lak može izgristi već postojeći lak na medijapanu?

Nisam toliko upoznat s autolakovima, kakav je njihov sastav/baza?. Znam sigurno da PU lak možeš bez problema nanjeti, bez ikakvog izgrizanja.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 07:29
Samo ako je na nitro bazi .
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:10
Yebote, osvježiste li ga više? Ako ništa ne upali, predlažem osvježivač zraka za kupaonice. Najbolje lavanda.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:49
Zakaj jednostavno ? kad more ....  :)
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Yebote, osvježiste li ga više?

A nisi cuo za onu: "dobra priprema - pola posla gotovo"...

To me podsjeca na ono kad skakacice uvis skacu odlucujuci skok. Pa sa zalijecu prema letvici i vracaju, onda se malo koncentriraju, pa pridju letvivci, opako je gledaju i nesto "razgovaraju" s njom. Onda se opet par puta zalijecu i vracaju. Onda se prekrste, zalete... i obore letvicu, ne bi je preskocila ni da je skocila 20cm vise.
Najvaznija je priprema...   mig

Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:50

:-) vjerujem da ste oboje u pravu..do jedne mjere :-) 
zanima me ima li tko direktna iskustva?

Prije svega, ukoliko misliš raditi čitav proces u DIY varijanti nemoj se trovati Nitro bojama, nego radi s akrilnim (na vodenoj bazi)...počevši od temeljne boje pa do finalnog laka!
Ne moraš čak koristiti ni kompresor, to se odlično uradi i malim "kratkodlakim" valjkom, bude odlična tekstura. U nedostatku prostora, bukvalno možeš da to radiš u dnevnom boravku...bez otrovnih isparavanja, alat i sve eventualne fleke pereš vodom...ma ljepota i užitak za raditi!
Iz vlastitog iskustva...sirovi medijapan nakon obrade spojeva i cjelokupne površine, prelakiraš u "dvije ruke" temeljnom, pa onda završni sloj u "dvije-tri ruke"...mat ili glossy, nijansiranje...po volji! Preporuka ide za "Caparol"....
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:59
Aj , odeš u neakav Bauhaus , kupiš 1 špric kit spreju  na vodenij bazi ili uljnoj cc50 kn , 1 l  uljnog razređivača , 1 ili 2 spreja boje koju hoćeš ( uljni  ili vodeni se sporije suši al nije agresivan prema predhodnij boji ) cc 80 kuna oba , 4 araka vodobrusnog šmirgla granulacije 200  kom 2 , granulacije 600 kom 1 . granulacije 1000 kom 1 cc 25  kn i jednu tzv gumenu "daščicu"  cc 30 kn na koju buš prema priloženom uputsvu montirao šmirgl . I naravno neke čiste krpetine s kojima buš opral ono kaj napraviš . Evo kad to obaviš i još buš imal volje za nastavit na raspolaganju sam . Pročitaj ponovo kaj je Apparatus  napisao o ovakvim "izletima"  , al vidim da imaš volju ? Pa ! sam ti na raspolaganju ! Inače sam na taj način "posprejao" - pofarbao preko nekoliko stotina uređaja koji se  nalaze na mjestima koji nisu ni za usporedbu sa kućnim slušanjem ! " i na kraju ne zaboravi na Apiyevu poantu ? _)
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 16:12
Uvijek me dojme "afirmativni odgovori" :-) 

Nisam nigdje napisao da ću to danas sutra..ipak treba i uvjete stvoriti :-) a ak nemaš radni prostor onda to može biti nezgodno :-)

Ono kaj mi je važno, i što dobivam uz vašu pomoć je slika cijelog procesa..naravno da će biti pogrešaka..ali imam iverala dovoljno za vježbu :-) a kaj se tiče dobre volje..valjda sam došao u godine kada želim vidjeti rezlutat svog rada uživo a ne samo na ekranu ;-)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente