Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Magneplanar nosaci

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2017 u 11:32
Komentar na Megaline........

Impresivno u svakom pogledu, 2.3 m visine, dvostazni zvucnici, ribon visokotnci, aktivna skretnica, trebate 2 stereo ili 4 monobloka za pogon. (Na slici izgleda kao da su riboni u kutiji, no naravno nisu) . Zvuk je zbilja fenomenalan i nekome tko to nije cuo tesko je uopce opisati o cemu pricam, dusu dalo za klasiku, specijalno za velike ansamble. Za razliku od magneplanara ovo svira odlicno i drugu vrstu glazbe: rock, pop.... Imao sam priliku dugo razgovarati sa Larsom Worreom, jednim od konstruktora. Sve skupa jako fino iskustvo, covjek prosiri horizonte.. Ako koga zanima vise, sve se lako nadje na internetu, da sad tu ne razvlacim Slika je iz njihove slusaonice, prostor cca 40m2....

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 11:46
Što Lars rece, o cemu ste zapravo pricali?

Nisam cuo konkretni Megaline, ali sam slusao razne iteracije line source sistema, nije to loshe, al kako je u prici fizika sve ima svojih mana, naravno. Ovo voli zvucati biger than life, u ovakvoj reklo bi se baznoj varijanti. Da bi se dobio bolji fokus, line sourcei bi morali imati ili fizicki ili elektronicki time delay sistem gdje bi se uvelo kašnjenje izvora od krajeva prema centru.
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 12:35
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Što Lars rece, o cemu ste zapravo pricali?

Nisam cuo konkretni Megaline, ali sam slusao razne iteracije line source sistema, nije to loshe, al kako je u prici fizika sve ima svojih mana, naravno. Ovo voli zvucati biger than life, u ovakvoj reklo bi se baznoj varijanti. Da bi se dobio bolji fokus, line sourcei bi morali imati ili fizicki ili elektronicki time delay sistem gdje bi se uvelo kašnjenje izvora od krajeva prema centru.

Ja cu se ponasati kao da ovo nije provokacija (mada mi tako zvuci, narocito pocetak) a ako nije, sorry...... Lars rece svasta, no s obzirom da je njegov pogled na to kakve visokotonce voli, da voli line source (vidljivo i iz toga da im je flag firme upravo takav), da voli papirne membranem da slusa klasiku, slican mome i mojim uvjerenjima, naravno da mi je bio interesantan. Ovi zvucnici ne zvuce "veliko", nisu vau na prvu, da ne vids kako izgledaju (mislim na visinu) nebi rekao da to tak izgleda... Za tehicke detalje koje dalje navodis nisam kvalificiran tak da o njima nis.....
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 14:34
Oprosti, ali zasto bi to odmah bila provokacija? zašto su danas svi tako osjetjivi? 

Zanima me o cemu ste pricali i što je rekao, naveo si razgovor s njim pa...
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2017 u 15:10
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Oprosti, ali zasto bi to odmah bila provokacija? zašto su danas svi tako osjetjivi? 

Zanima me o cemu ste pricali i što je rekao, naveo si razgovor s njim pa...

Ok, pa rekao sam da oprostis ako nisam u pravu, dakle sorry ...   Kada imas priliku razgovarati sa nekim tko je suvlasnik firme, jedan od konstruktora tih zvucnika onda to naravno nije tip klasicnog razgovora. Ti nesto pitas, dobijes odgovor, prosiris pitanje dobijes novi odgovor itd. Ne kritiziras, ne iznosis svoje ideje. Ja osobno smatram da su zvucnici sa linijskim izvorom zvuka bolja opcija, da bolje sviraju glazbu koju ja volim od zvucnika sa tockastim izvorom. Kada vidis da takvo misljenje dijeli i netko tko se time bavi profesionalno i uspjesno 30 godina, naravno da ti to imponira. Dakle teme su bile riboni. planari, materijal za izradu kalota zvucnika. Jedna od tema je bila i trose li Danci puno na hifu..odgovor je da ne, da su dosta racionalni i da se ne razbacuju novcem. Ne, on nema doma Megaline, vozio je tada 7-8 godina star Audi, nisam vidio na ruci niti cuku od 20E... dakle sve suprotno nego kod nas. Pricali smo i o klopi i vinu, audiofilima  kod nas itd...:)... sad se malo zezam... Za taj poduzi razgovor bilo je zasluzno mjesto nasuprot njemu na veceri na koju smo bili pozvani..
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.lipanj.2017 u 15:57
Veni, Vidi, Didici

Proveo neko vrijeme kod bibo-a.
Jako lijepo složen sistem! Sub je odlično legao uz Megije iako ga se samo tu i tamo moglo čuti da radi.
Uglavnom smo ogovarali kolege s foruma  haha
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika