Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Magneplanar nosaci

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Magneplanar nosaci
    Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 12:31
Magneplanari u prostoru izgledaju prilicno elegantno, visoki, plitki, omjer vitkosti gotovo pa idealan, crno platno, drvene stranice, i onda se sav taj dojam pokvari kada pogledate u originalne nogice koje se uz njih isporucuju. Naravno da kao esteta to nisam mogao gledati :)... Ovo sto vidite na slici nije moj izvorni design, to su osmislili Talijani, naravno i cijena je bila u skladu.... 1700E+IVA... za par plus, troskovi prijevoza. Moze li to jeftinije ?... pa moze... malo tocnog mjerenja, sat dva u Autocadu, dogovor sa majstorom za metal, dogovor sa majstorom za kromiranje itd. Materijal je 10mm zeljezo, rezano laserom, polirano. Lik za kromiranje me je izludio, kromirao je tri puta, nikad kraja, nije cak niti vrhunski napravio mada je vrhunski racunao. Crtao sam i radio paralelno jos dva komada za frendove (za MG 20.1 te za 2.7, i 3.7 za sebe). Oni su na zadnje odustali od kroma i odlucili se za mat plastifikaciju sa texturom. I to je odlicno ispalo.  Krom naravno izgleda opakije. Valjak iza osim sto ima funkciju kontra utega omogucava i tilt po vertikali, sto omogucava dodatno igranje sa karakterom zvuka. Cijela stvar je dosla oko 3000 Kn, recimo 400E u grubo........

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 13:44
lijepo izgleda i sam razmišljam o nekom uratku za MG 1.6 pošto sin radi u firmi koja se bavi inox-om...može još poneka sličica pa da mu pokažem je li mu bed to nacrtati i isprogramirati za  laser...obrva
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 14:33
No frks Matija,
evo link na njihovu stranicu, kliknes pod "photos" ,da sad tu ne zatrpavam slikama, imas slike iz svih kuteva, mislim da su bas sa 1.6. Da sam radio za taj model poslao bih ti ja crteze, ovak moras sam...

http://www.enermonico.it/v-accord_e.html

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 14:47
thnx...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 16:09
Je, lijepo izgleda. Puno ljepše nego svi DIY stalci koje vidjeh (dok sam imao QR 1.5, pa okolo malo zagledao) od gvozdenih četvrtastih cijevi ... Vjerojatno je bilo stabilnije, ali je bogme grdo izgledalo - k'o neki kavez.

Btw. mogao bi navesti i ostatak sistema obrva Ne sjećam se da je bilo, a sa panelima mi je uvijek zanimljivo znati i "radno okruženje". I ti zv. kabeli mi djeluju totalno nepoznato.
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 17:01
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Je, lijepo izgleda. Puno ljepše nego svi DIY stalci koje vidjeh (dok sam imao QR 1.5, pa okolo malo zagledao) od gvozdenih četvrtastih cijevi ... Vjerojatno je bilo stabilnije, ali je bogme grdo izgledalo - k'o neki kavez.

Btw. mogao bi navesti i ostatak sistema obrva Ne sjećam se da je bilo, a sa panelima mi je uvijek zanimljivo znati i "radno okruženje". I ti zv. kabeli mi djeluju totalno nepoznato.

A pa bas najs da ti se dopada Sten!....
vjerojatno mislis na one Mye Stands... da, nije mi to palo na pamet staviti, ruzni su ko sam vrag... ovi su bas dobri, kao sto kazes... napisao sam vec za ostatak.. no evo ponovno... Pass X2, X350, Marantz SA7, Wadia 322 za PC audio, Sub B&W ASW 4000. Malo samo o subu.... to je tvornicki poboljsana verzija bas jedinice iz Nautilusa 801, dodano je jos magneta, ucvrscena membrana, ima skoro 30 kg sama jedinica a zvucnik 75, ima diskretno pojacalo 450w,  Skretnica je na 40 hz. Kablovi koje vidis su VDH Revelation......
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 17:04
Bez komentara
RespectClap
DALI si možda u Zg-u?
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 17:14
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Bez komentara
RespectClap
DALI si možda u Zg-u?

mislis trenutno? ili DALI sam iz ZG...?... i jedno i drugo..... :)... i btw samo da te malo napalim, bio sam u tvojoj ljubljenoj firmi (Dali) 4 dana....... :) i slusao sve sto imaju, i legendarne Megaline... :)...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 17:53
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

... napisao sam vec za ostatak.. no evo ponovno... Pass X2, X350, Marantz SA7, Wadia 322 za PC audio, Sub B&W ASW 4000...
Da, čini mi se da sam to već negdje pročitao haha Očito počela krečana lagano. A i ne čitam baš sve na forumu.

Meni su originalne "T nogice" bile vizualno prihvatljive, ali kako mi je zvučnik stajao na tepihu, bio je daleko od potrebne stabilnosti (iako, same nogice nisu baš neko rješenje), a time i od optimalnih uvjeta za rad. Htjedoh napraviti neki pošteniji stalak, ali sam ipak shvatio da je to malo prevelik zvučnik za moju sobu, pa je otišao dalje.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2017 u 18:17
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Bez komentara
RespectClap
DALI si možda u Zg-u?

mislis trenutno? ili DALI sam iz ZG...?... i jedno i drugo..... :)... i btw samo da te malo napalim, bio sam u tvojoj ljubljenoj firmi (Dali) 4 dana....... :) i slusao sve sto imaju, i legendarne Megaline... :)...

Gledaj, DALI je u stvari bio kolateralna "žrtva".
Ja sam ciljao na Castle Howard,ne sjećam se više koja je to firma( Nerio i kompanija, sada su pokojni) prodavala ali je imala prostor cca 100 metara sjevernije od DACO-a.
Nisam mogao poslušati ono što sam htio s objašnjenjem da to ionako ne bi zvučalo kao u mojoj sobi.
Lijepo sam se pokupio i otišao južnije. Evidence 870 mi se svidio i ubo ga. Ganjao ih 14 godina i bio više nego zadovoljan.
Komentar na Megaline?

LPM

Više ga nemam mislim na Evidence

Editirao MiljenkoC - 05.lipanj.2017 u 18:28
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.