Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

izvor direktno u amp ili sa preampom

Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: izvor direktno u amp ili sa preampom
    Objavljeno: 4 sati 8 minuta prije u 23:38
Stvar je jednostavna, ovdje se mozda jednom davno cjenila smislena informacija, u međuvremenu je nestala i trunka interesa, odustali su mnogi, sad odustajem i ja.

Obilazite sajmove, vrtite se u krug,diskutirajte o jednim te istim stvarima, to je odlican nacin za nadogradnju sebe kao audiofila.

Mozda sam u krivu, pa eto, zanima me, kako vi nadograđujete sebe kao kriticke slušatelje, audiofile? Koje se informacije cijene i prolaze u krugovima audiofila, kao relevantne za podizanje kvalitete bavljenja tim hobijem?

Uzivajte.

Editirao Gašo - 3 sati 56 minuta prije u 23:50
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 6 minuta prije u 18:40
Koncentracije malo, izvrćeš priču. Ne trebam ja mjeriti nego ti.

Moj stav je da se svi parametri unutar onog što zovemo "zvučna slika" procjenjuju isključivo slušanjem i bilo kakvim mjerenjima ne možemo izračunati kvalitativne vrijednosti te "zvučne slike".

Tvoj stav je da se mjerenjima to može... pa izvoli. Napravi to. Nemoj samo grintati, ne valja ovo, ne valja ono... ponudi neko rješenje i potvrdi svoje stavove (mjerenjima).

Šta se formalnog znanja tiče... šta ćemo sa znanjem iz digitalno-računalne sfere?... ti znaš više o elektronici... ja više o digitali... a neko treći nas šiša u akustici. Tko bolje procjenjuje zvuk audiofilskog sistema?

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 57 minuta prije u 17:49
Vdem ako imas opremu i znas nacin kako izmjeriti koliko je Rpi dobar ili loš u odnosu na druge izvore slobodno to odradi i elaboriraj.

Na nekim sajtovima su postavili mjerenja jittera u raznim hardverskim kombinacijama. Isto se nekad radilo na testovima dig izvora.

Na testovima daceva elaborirali su mjerne spekse testiranih masina i nalazili poveznice sa slusnim testovima.

Što tu tebi ne drzi vodu?

Problematiku oko Pia, njegovih napajanja, ponasanja sa i bez upiknutog hdd, smetnji koje unosi hdd i sl. odradio mjerenjima.

Editirao Gašo - 9 sati 49 minuta prije u 17:57
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 sati 4 minuta prije u 15:42
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Mozda je sve postavljeno na krive temelje. Mjerenja i vuho su u stalnoj suradnji i nadogradnji, i to je stvarna istina.
Znaci dan danas se dorađuju i nadograđuju iskustva iz oba segmenta kako bi se nasle poveznice, do nekog nivoa se doslo ali i dalje ima mjesta za nadogradnju. Ipak su to dva segmenta, fizika i psihoakustika koji moraju surađivati za napredak.
Da, kad nešto izmjeriš, onda slušanjem utvrdiš što to mjerenje znači i taj info možeš dalje koristiti. Bez slušanja bio bi kao guska u magli.

Obratite pažnju na susjednu temu - raspberry pi. Očigledno tamo operiramo sa nekim dvostrukim mjerilima.

O odnosu na ovu raspravu -  Tko objektivno zna i može najbolje procijeniti zvuk RPI-ja u ovoj ili onoj konfiguraciji?... da li je RPI generalno ok ili nije?... da li je rune bolji ili lošiji od volumia?

Po ovoj diskusiji ispada da je mjerodavan samo školovani stručnjak za računala - it profesionalac?

Znači kad sam napisao da RPI ima problema u dizajnu i realizaciji uređaja... to nije bitno ni relevantno za zvuk uređaja... važne su samo uši. A kad je u pitanju pojačalo... e onda nisu bitne uši nego je bitan dizajn i kvalitetna izrada uređaja?

Šta se mjerenja tiče... eto premjerite sve tehničke parametre RPI u dvije konfiguracije... onoj koja je slušno bolja i onoj koja je lošija i pronađite poveznicu sa slušnom kvalitetom reprodukcije.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 2 minuta prije u 14:44
Ne samo to, nebi imalo smisla, ako je uređaj u stratu i napravljen za slusanje. Nije li logicno?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 8 minuta prije u 12:38

Mozda je sve postavljeno na krive temelje. Mjerenja i vuho su u stalnoj suradnji i nadogradnji, i to je stvarna istina.
Znaci dan danas se dorađuju i nadograđuju iskustva iz oba segmenta kako bi se nasle poveznice, do nekog nivoa se doslo ali i dalje ima mjesta za nadogradnju. Ipak su to dva segmenta, fizika i psihoakustika koji moraju surađivati za napredak.
Da, kad nešto izmjeriš, onda slušanjem utvrdiš što to mjerenje znači i taj info možeš dalje koristiti. Bez slušanja bio bi kao guska u magli.
    Moj HiFi
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2017 u 23:57
Kad sam spomenuo sinusoidu mislio sam na prelijepe prikaze signala na displejima laboratorijskih uređaja. A bavimo se  dilejima, nekoherentnošću, temperaturama, vremenima pražnjenja, oscilacijama, humovima i šumovima, povratima, indukcijama, faznim otklonima, tolerancijama, nelinearnostima... you name it.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2017 u 22:51
Tatamata, ne bavimo se sinusouidama nego kompleksnim signalima. Izbaci sinusouide iz price.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2017 u 22:49
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2017 u 22:24

Meni je super kaj se javljaju svi koji su konstrurali uređaje i vrsili mjerenja i znaju o cemu pricaju. Jedan Ilimzn, spominjam ga jer jedino njega neki drze za znalca, uklucujuci i mene, jako dobro zna zasto nesto tako i tako odradi i kak bu zvucalo sa 80% sigurnosti, uopce ne radi na bazi nekih prosjecnih prezvakanih shema.
Sve tu ima zašto zato. Vuho je vazno al nije jedino.

Gašo ja se s tobom potpuno slažem . U svemu. Osim u tvojoj zadnjoj rečenici. Za mene.

Možeš ti konstruirati uređaj i sa 70 i sa 80 i sa 90 % sigurnosti kako bu to zvučalo ali ono zadnje kaj buš napravil je da bu to netko poslušal i nebu čul sinusoide i algoritme nego dali to radi ili ne. S čim? S jebbenim vušima.

Boli me đon kako izgleda poluosovina Toyote na 3D prikazu, kao vozaču mi je važno da radi dobro svoj posao. Apsolutno cijenim i razumijem potrebu inžinjera da objasni krajnjem korisniku poluosovine sve probleme s materijalima i zahtjevima kod izrade te neizostavne stvari u automobilskoj industriji, no radije bih da o tome raspravlja s kolegama umjesto da se svađa s vozačima da neznaju vozit bez detaljnog znanja o poluosovini.

Editirao tatamata - 21.lipanj.2017 u 22:41
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,182 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio