Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

izvor direktno u amp ili sa preampom

Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:58
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A kako si odabrao te tri od koje ce jedna ostati?

Ja osobno na bazi tehnickih rjesenja i vjerodostojnosti kontruktora ili filozofije firme.

Naravno od moguce dostupnih.

Zadnja dva zvucnika sam odabrao i kupio iskljucivo na bazi gore navedenog, nisam ih uopce poslusao prije kupnje, nigdje, mozda tu i tamo imao sporadicna iskustva s nekim od drugih starijih modela.
Tvoje pare, radiš s njima što hoćeš. Ja za takvu kupnju nemam razumijevanja, naročito ne za takvu kupnju zvučnika.
Ako je jako dobra prilika, ne moram komponentu čuti u svojem setupu, jer je mogu prodati ako ne sjedne, ali ako komponenta nova, ili je cijena takva da ne mogu zaraditi preprodajom, onda neću kupiti bez ozbiljnog slušanja.
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:59

A kako si odabrao te tri od koje ce jedna ostati?

Ja osobno na bazi tehnickih rjesenja i vjerodostojnosti kontruktora ili filozofije firme.

Naravno od moguce dostupnih.

Zadnja dva zvucnika sam odabrao i kupio iskljucivo na bazi gore navedenog, nisam ih uopce poslusao prije kupnje, nigdje, mozda tu i tamo imao sporadicna iskustva s nekim od drugih starijih modela.
Moram priznati neočekivano izravan i pošten odgovor. I ja neke stvari kupim tako, ali samo one koje ne koštaju puno (pa nije šteta kad ne zadovolje, ne izgubim puno love na njima - dakle samo SH kupovina) ili su namjenjene za sistem uz TV.

Bzw. 3 imaginarna brenda koje sam postavio u upitu su ona 3 koja budu u ponudi tj. dostupna. Kao npr. ona 4 preampa iz nedavne teme. Da su bila neka druga 4, uzeo bih ta druga 4 na slušanje. Nikad ne znaš što te može ugodno iznenaditi.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 13:02
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Za kraj... itd. do kraja

Koja patetika haha proteza
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 13:08
Meni je jasno kao dan na temelju hrpice tehničkih detalja, koliko je nešto ozbiljan i kvalitetan proizvod i dali od njega mogu ocekivati nadprosjecan rezultat, da ne kazem priblizavanje neutralnosti.

Također, što se zvucnika tice, prilicno sigurno mogu procjeniniti što je kompatibilno prosotoru u kojem ce boraviti.

Nisam nikad pozalio.

Komponente konstruirane i odrađene sa dubokim znanjem materije, gdje proizvođač očigledno zna što i zašto radi, daju u principu vanserijski dobre rezulatate.

BADA recimo, (moj) pogled na minuciozni i vanserijski, cak osebujan pristup rjesavanju groundinga u tom uređaju govori da su konstruktori vanserijske njuške, a to je samo grounding.

Thiel ili ATC. Korištenje definitivno skupljih ali daleko boljih rijesenja u linearizaciji pogonskih magnetskih i titrajnih sustavima (kratka zavojnica u dubokom rasporu), na kraju vlastita konstrukcija drivera koji koriste jedinstvena tehnicka rjesenja, govori da se nije kočilo i da se htjelo odraditi posao do kraja, što 95% posto njih na trzistu ne mogu dokazati, samo mozda kroz price kako su posebni i kako im trebalo 20g da kontruiraju i popeglaju zvučnik, ovdje se to vidi i moze opipati, nema crne magije.

A cijene su isto u odnosu na uloženo, više nego korektne.

Editirao Gašo - 24.lipanj.2017 u 13:20
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 13:45
Jos da dodam, ne impresioniraju me šminkerski detalji popout debelih prednjih ploča, sminkerskih buksni, kože, kroma...
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 15:48
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Audiofil s godinama staža nedvojbeno će steći znanja iz područja elektronike, no nagomilat će i znanja iz  akustike, psihoakustike, steći će zavidno znanje iz glazbe, znanja o instrumentima, koncertnim halama, orkestrima, izvođačima, zatim o vještinama održavanja vlastitih uređaja, tipovima i vrstama uređaja, neka znanja u računalnom streamingu signala, tržištima glazbenih zapisa, dohvatit će čak neke autobiografije glazbenika, spoznaje o glazbenim epohama će se kao puzzle sastavit u jasnu sliku povijesti glazbe, načinima snimanja zapisa, osnovama iz produkcije i masteringa, upoznati će audiofilsku zajednicu u svom okružju, događanjima, pojavi novih uređaja, i još toga nespomenutog, uz sve to i nedvojbeno veliko iskustvo u slušanju i sposobnost verifikacije zvuka. Bez svega toga skupa zajedno, nema pravog audiofila.

Odličan post. 

Iz ovog se vidi koliko je potrebno za zvati se audiofil. No za osobu koja projektira i izrađuje same uređaja dosta toga gore navedenog nije od važnosti. 
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 15:59
Kako znaš?

Možda projektira zato što voli i pozna glazbu, možda i sam svira koji instrument?

Možda se bavi i snimanjem?

To "možda" vrlo cesto i je.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 16:14

Kako znaš?

Možda projektira zato što voli i pozna glazbu, možda i sam svira koji instrument?

Možda se bavi i snimanjem?

To "možda" vrlo cesto i je.

Za pretpostavit je da ljudi koji konstruiraju same uređaje nisu šuplji po pitanju ostalih tema osim samog tehničkog znanja naravno. No od svega spomenutog u postu Tatamate nije sve to znanje  potrebno, niti je od važnosti konstruktoru za samo konstruiranje sjajnog uređaja.

Znanje naravno dobro dođe i nije naodmet no zašto bi konstruktor trebao znati kako se održava neki instrument?  Kako taj isti zvuči ispravno da,  no održavanje vjerojatno ne. 

Neke teme i znanju su važnija a neka su stvarno marginalna kad je u pitanju konstruiranje uređaja.

http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,133 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel