Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

izvor direktno u amp ili sa preampom

Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 11:27
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Amigo, nema drame, i izvrsno si napisao sazetak stanja stvari.

Mene jos samo zanima zasto ova grupacija slabije tehnicke potkovanosti apriori ne zeli nista od tehnickog shvatiti, nauciti, preispitati, kad vec imaju priliku.
Ne moraju ulaziti u dubine materije, al ovdje se javlja prilicna averzija prema tim temama, i odmah idu u kontranapad da je to nebitno i da je uho jedini pravi nacin.
To ti je napisao imenjak, a ne ja, ali s njim se slažem.

Možda ponekad ti, da bi istaknuo tehničku komponentu, nenamjerno podcjenjuješ važnost slušanja. Čak si jednom napisao da je slušanje precijenjeno, što je u ovom hobiju apsurdna izjava. Kao kad bi kuhar rekao da je precijenjeno jedenje.

Tehnička potkovanost je dobrodošla, ali nije nikakvo jamstvo da će osoba, ako ima i najveće tehničko znanje, a nikakvo slušno iskustvo, imati pojma o HiFiju.
Slušanje je potrebno, zbog slusanja i je ovo sve, precjenjeno je kao iskluciva kategorija jer je podlozno svim znanim aspektima ljudske psihe i nije postojana kategorija.

Nisam nigdje iskljucivo naveo da znanje tehickog djela cijelog audio lanca diskvalificira slusni aspekt, to bi bila apsurdna izjava.
Mozda se tako cini kad pocnem naglasavati stvari u trenucima kad naiđem na cvrst otpor protiv tehnickog aspekta.

Samo tvrdim odgovorno da je jedno bez drugog nepotpuno, jer daje ogranicenu sliku i shvacanje obje kategorije.

Editirao Gašo - 24.lipanj.2017 u 11:38
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 11:31
Razborito sročeno ! , al vatra se potiče da bi gorela ?  ( u bilo kojem obliku i bilo kojim gorivom ) ? damrgud
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 11:40
Ponekad je potrebno i malo vatre da bi se ljudima tu i tamo prodrmala svijest o nekim stvarima.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 11:42
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Audiofil s godinama staža nedvojbeno će steći znanja iz područja elektronike, no nagomilat će i znanja iz  akustike, psihoakustike, steći će zavidno znanje iz glazbe, znanja o instrumentima, koncertnim halama, orkestrima, izvođačima, zatim o vještinama održavanja vlastitih uređaja, tipovima i vrstama uređaja, neka znanja u računalnom streamingu signala, tržištima glazbenih zapisa, dohvatit će čak neke autobiografije glazbenika, spoznaje o glazbenim epohama će se kao puzzle sastavit u jasnu sliku povijesti glazbe, načinima snimanja zapisa, osnovama iz produkcije i masteringa, upoznati će audiofilsku zajednicu u svom okružju, događanjima, pojavi novih uređaja, i još toga nespomenutog, uz sve to i nedvojbeno veliko iskustvo u slušanju i sposobnost verifikacije zvuka. Bez svega toga skupa zajedno, nema pravog audiofila.
Potpisujem, ali realno koliki je postotak takvih audiofila?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 11:49
Evo nedavno dobio na poklon knjigu od dragog prijatelja audiofila iz naših krajeva "Audio & Hifi handbook" Iana Sinclaira, jednu od brojne dobre literature Newnes izdavaca.

Napisana sa solidnim balansom između tehničih (skice i blok sheme) i prakticnih objašnjenja, frendov komentar na knjigu je previše komplicirana i tehnicki prezahtjevna. OK ima 430 stranica, al tehnicki jednostavnije ne moze, nazalost.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:16
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Slušanje je potrebno, zbog slusanja i je ovo sve, precjenjeno je kao iskluciva kategorija jer je podlozno svim znanim aspektima ljudske psihe i nije postojana kategorija.
Za odabir komponente u sistemu (i posljedično za slušanje glazbe) ja ne znam za bolju metodu od slušanja. Ako ti znaš slobodno napiši, mislim da bi puno ljudi to htjelo čuti.

Ali konkretno napiši kako bi između playera X, playera Y i playera Z, izabrao onog koje će ostati u sistemu (može biti i gramofon, amp, preamp, zvučnik, bilo koja vrst kabela - nebitno).
 Bez okolišanja i širenja priče dalje. Dakle, imaš u sobi 3 (ili 2 ili 4 - nebitno) nečega; kako, na osnovu čega odlučuješ za što ćeš dati novce?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:24
A kako si odabrao te tri od koje ce jedna ostati?

Ja osobno na bazi tehnickih rjesenja i vjerodostojnosti kontruktora ili filozofije firme.

Naravno od moguce dostupnih.

Zadnja dva zvucnika sam odabrao i kupio iskljucivo na bazi gore navedenog, nisam ih uopce poslusao prije kupnje, nigdje, mozda tu i tamo imao sporadicna iskustva s nekim od drugih starijih modela.

Editirao Gašo - 24.lipanj.2017 u 12:29
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:33
Kolko se ja sjećam ? G . Rupić je na Rvackom  napisao najjednostavniju priču o "DOBROM ZVUKU " koja je čak PROTKANA  neakvim podatcima ? itd  ? , Naravno da je tu i G  Ozren  ? : A  Bili bu tu i G ILIMZMN  ?  Sam  vrijeme ? :) ? NHF - il najte se kaj srditi ? :) 

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:44
Ja te isto nist ne kuzim.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2017 u 12:55
Za kraj... iluzorno je očekivati apsolutni konsenzus. Uvijek postoje pojedinci sa tvrdokornim stavovima. Ma koliko im se ista stvar pojednostavni i prikaže sa više strana... oni to mogu shvatiti ali ne žele iz nekakvih drugih osobnih razloga.

Ali ako smo napravili bar mali korak generalno... prema međusobnom razumijevanju... i uvažavanju stavova "one druge strane", rasprava je pozitivna.

Toliko od mene i mojih par dana odmora... budite veseli, guštajte u hifi-ju i pokušajte izbjeći svađu. Iz drugačijih mišljenja izvucite dio koji vama osobno ima smisla... i na taj način naučite nešto novo.

Editirao vdem - 24.lipanj.2017 u 12:58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,467 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...