Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

izvor direktno u amp ili sa preampom

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 09:40
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

I dalje nece biti zakljucka, makar se ovo proteglo na 30 stranica, jer zaklucka nema.

U tvom slucaju, interni potenciometar kao i svaki, ponasa kao izvor varijalbilnog izlaznog otpora, ovisno o poziciji glasnoce, dok je direkt izvor relativno linearan i podosta niže impedance i svakako bolje ganja ulazni stupanj i žicorvlje.
U prevodu interni pot može zvučati nježnije je uz ulazni kapacitet i ostale pojave koje ukupno cine impedancu (Impedanca nije samo cisti omski otpor), u suradnji s visokim izlaznim otporom potenciometra (u podrucju normalne do više glasnoce) distorziraju signal, zaobljuju tranzijente i sl...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2017 u 10:56

I dalje nece biti zakljucka, makar se ovo proteglo na 30 stranica, jer zaklucka nema.

U tvom slucaju, interni potenciometar kao i svaki, ponasa kao izvor varijalbilnog izlaznog otpora, ovisno o poziciji glasnoce, dok je direkt izvor relativno linearan i podosta niže impedance i svakako bolje ganja ulazni stupanj i žicorvlje.
U prevodu interni pot može zvučati nježnije je uz ulazni kapacitet i ostale pojave koje ukupno cine impedancu (Impedanca nije samo cisti omski otpor), u suradnji s visokim izlaznim otporom potenciometra (u podrucju normalne do više glasnoce) distorziraju signal, zaobljuju tranzijente i sl...
Već prije si mi objasnio značaj potenciometra. Svjestan sam toga da on u određenoj mjeri dodatno uneredi zvuk. I zaista, kad je BADA atenuator, zvuk je nešto čišći, jasniji. No čini mi se da u zvuku ima manje napetosti, kao da su izvođači manje angažirani, kao da sviraju indiferentno. I dubina pozornice čini mi se nešto manjom.
S druge strane, dok je Crossfire atenuator, ima više napetosti koja tjera na slušanje, uzbudljivije je, noga počne davati ritam...
Kad nađem više vremena, dat ću si truda i odslušati što više referentnih snimki na jedan i drugi način i iznijeti detaljniji opis.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 12:17
Ja bi rekao da ti se sviđaju dodatna izoblicenja, jer razinu napetosti određuju izvedba(glazbenici), aranzmani pjesama i produkcija a, nikako neka stavka u sustavu.

Referentne snimke mi molim te ne spominji, dobivam osip
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 13:14

Ja bi rekao da ti se sviđaju dodatna izoblicenja, jer razinu napetosti određuju izvedba(glazbenici), aranzmani pjesama i produkcija a, nikako neka stavka u sustavu.

Amigo mi je u zadnji kraj bio sumnjiv, sad se ispostavilo da voli dodatna izobličenja. smijeh2
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 13:47
Što je tu smiješno?

Kao da svatko moze odgonetnuti dali od pojedinca navedeno "poboljšanje" , nije vrsta dodatnog izoblicenja.
Ljudi vole slusat izblicenja, pa što?

Zanimljivo je, frapantno pace, da seniori u ovom hobiju nisu jos toga svjesni.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 13:59
Seniori u ovom hobiju nemaju nikakav kredibilitet. Samo gnoje i metiljaju. Treba ih poterat s foruma.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 14:07
Nitko to nije rekao.

Pitanje je jednostavno, što je smijesno u mojoj tvrdnji?
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 14:33
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Seniori u ovom hobiju nemaju nikakav kredibilitet. Samo gnoje i metiljaju. Treba ih poterat s foruma.

I vozačku dozvolu oduzeti !  haha
đez je limunada

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 17:55
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Amigo mi je u zadnji kraj bio sumnjiv, sad se ispostavilo da voli dodatna izobličenja. smijeh2
mi audiofili vjerujemo da zvuk koji je ukupno bolji, ima manje izobličenja.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.lipanj.2017 u 18:25
E al u vecini slucajeva to nije tako, i to nema veze dal se nazivas audiofilom ili ti je hobi kuglanje.
Stvar je u tome kako mozak procesira određena izobličenja kod slušanja reprodukcije.

Navodim izoblicenje kao bilo kakavu promjenu izvornog zvučnog vala, ne samo one THDe, IMDe....

Kad bi maknuli odnosno maksimalno umanjili svaku intervenciju na orginalni zvučni val kojeg je pokupio mikrofon(ili više njih), ljudi to u 90% slucajeva nebi ocjenili kao visoku vjernost, pogotovo ne audiofili,

Moramo se pomiriti s cinjenicom da kod reprodukcije, uz glavni signal slusamo i gomilu raznolikih izoblicenja u bezbroj njihovih raznih odnosa i varijanti,  od kojih je vecina generirana jos kod procesa snimanja i obrade, a dobar dio i u našim sustavima i sobama.

Vi mozete vjerovat u što zelite, al zapravo u ovom djelu kojem mozete, uštimavate si donekle kombinaciju izoblicenja koja vam najviše odgovara, ne mora biti uopce da ste ih umanjili.

Editirao Gašo - 19.lipanj.2017 u 18:41
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
Klub 28.10.2017 Wilson Audio...