Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preamp +40k kuna

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 08:23
audio zone pre t1  -  pasiva sa Stevens & Bilington trafoima

gdje kupiti
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 09:59
  Jesam, Antique Sound LAb, ne sjećam se više modela. I nije se pokazao baš nešto. Lošije od ondašnje pasive, zvuk izgubio na brzini, te posljedično postao topliji. Jednostavno, lagano zagušen, (pre)ugodan. A tako nešto sam pročitao za više trafo-pasiva.
 A Music First neću sigurno probati. Ne zato jer je loš, nego zato što koristi pot sa 24 položaja. Ispod 50-ak uopće ne razmišljam, ako je već neka vrst step-a. Plus, nema daljinski, što je gotovo isto toliko bitno.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 11:37
Stenli, opusti se i uživaj. I nemoj se više ni truditi. Za pare koje bi ti dao za preamp, preampa za tebe... nema.
smijeh
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2017 u 14:03
Evo da i ja iznesem svoje skromno iskustvo u vezi preampa.
Snagas MEridian 105, koristim trenutno pasivu koja ima selektor ulaza i Alps blue pot, zvuk koji mi se svidja i koji me zadovoljava. U medjuvremenu sam testirao dva Adcom-a preampa i integralca Linn Majika I koji je radio isto kao preamp.....sound sa ovim preampima je bio bez ataka, za nijansu utisan, razvodnjen, da ne idem u sitna crevca sa opisima, uglavnom to nije to.
PAsiva je ostala, ali sam u medjuvremenu na pasivi zamenio ozicenje, izbacio bakarnu zicu, ubaci OFC bakar posrebreni, i tu sam dobio na cistoci i detaljima - za mene dovoljno.
Ono sto sam naucio u ovom mom slucaje snagas - preamp, je da  u ovom trenutnom setapu sistema preamp treba da bude izuzetno kvalitetan da bi pruzio adekvatnu zvucnu informaciju.
PAsiva me je kostala celih 20 eura / second hand, plus 10 e posrebrena zica, gde ces manje love za dobar sound.
Naravno da necu ostati na pasivi, kad kapne neka lova  i dalje cu traziti dobar i adkvatan preamp ....

Editirao parabolis - 29.lipanj.2017 u 14:05
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2017 u 17:58
I ja sam tako mislio prije skoro 20 godina. U međuvremenu sam imao nešto aktivnih preampova, ali pasiva je ostala. Nabavio vrhunski pot, spakirao u fora kutijicu, i praktično (nakon opsežnije potrage, dijelom opisane u ovoj temi) zaboravio na preamp.
 Čudni su putevi audiofilski.

Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2017 u 21:09
Najbitnije je konstantno istrazivati, jedino tako mozes nesto da naucis , i sto se tice sa tehnicke - strucne strane, a i sto se tice samog iskustva u slusanju, tj ispitivanju i trazenju nekog svog idealnog setapa hi f isistema.
Ovde nema nekog univerzalnog znanja, svako ima svoju sobu, svoj sistem, svoju kolekciju cd-ploca-flacova, svoj par usiju.
Najb
Najbitnije je uzivati, opusteno caskati na forumu i druziti se.....

Parabolicni pooozdrauuuu!!!!!

:-)
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 09:42
Da, sto se percepcije tice, prilicno autisticna situacija
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 10:48
Moram priznati da ne razumem bas vas odgovor.
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 19:31
Pa svatko ima sve svoje, cuje na svoj nacin...

To je tako.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte