Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preamp +40k kuna

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 22:31
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Sve to poštujem,svatko može sa svojim novcima raditi što ga volja,no za 1/3 tog novca u DIY varijanti se napravi preamp da to sve sažvaće,pojede i ispljune za doručak i još da izgleda kao industrijski napravljen.
Takve bajke možeš pričati nekom drugom. Po mogućnosti u DIY podforumu, pa koga zanima ... 
Sasvim dobronamjerno sam napisao komentar,ne poznajemo se,ne znaš na sto sam mislio ni kako sam došao do takvog zaključka,nisi pitao,takav da oprostiš glupav odgovor sve što si ikad napisao potpuno gubi vrijednost,doslovno neozbiljno,nemam namjeru ići u polemiku,ali ovako ispadati je smiješno i potpuno ne konstruktivno,recimo mogao si prvo pitati čime se bavim i koliko uređaja klase koju si spomenuo i više(gledano cijenovno) sam proučio i zavirio u unutrašnjost,proučio topologiju,etc,etc,čemu odmah tako i onda se čudimo što je forum polumrtav,pa tko će se normalan javiti na ovakve egotrip ispade,pa ako baš želiš ići u krajnost,onda je tvoj setup doslovno igračka za moj i što kakve veze,ja nisam nastupio moj tata ima većeg od tvoga i vjerojatno sam i po godinama stariji od tebe.Definitivno se brišem odavde.
BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY,Hitachi FT-007
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 22:50
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Sve to poštujem,svatko može sa svojim novcima raditi što ga volja,no za 1/3 tog novca u DIY varijanti se napravi preamp da to sve sažvaće,pojede i ispljune za doručak i još da izgleda kao industrijski napravljen.

Suspendiran

Pravila foruma: ovdje
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 23:15
Baš sam htio odgovoriti Dorianu kad me admin preduhitri. Moje pohvalne - iskrene. No, svejedno ću odgovoriti,

Kad netko, bilo tko, upotrijebi riječi "sažvaće,pojede i ispljune za doručak" (značeći to razliku u zvuku, da ne bude zabune) meni je to smiješno. Zašto? Zato što tako nešto ne postoji.
 Da usporedim svoj sadašnji sistem sa svojim prvim "separate components" sistemom, to ne bih mogao reći. A moj prvi sistem je koštao manje od strujnog kabela koji mi je u sistemu, a kojeg nisam ni spomenuo (jer nije bitan sad).
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 23:21
Da Sten, oktirt cu tajnu tebi i drugima, i nisam to ja izmislio, ali potencionetar kao nezaobilazna tonska kontrola je najkriticniji dio svakog audio sistema.
Meni je zao jedino što ljudi nisu toga izrazito svjesni nego se bave, reklo bi se glupostima koje kostaju puno vise.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2017 u 23:58
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Sten, nemoj skakati sam sebi u usta...    mig

I tvoja pasiva je DIY uradak. Kostala te je puno manje od 1/3 cijene pretpojacala koja u SH ponudi idu za 20.000+ kn. I tebi je bolja od takvih pretpojacala. Nije li tako?

Pretpojacalo ne mora puno kostati da bi bilo dobro i da bi dobro radilo. Samo ga treba naci... Ti si sam dokaz, ti si ga nasao. I nije bajka...   smijeh

Pasiva je, kao što rekoh, ne-standardno rješenje, i striktno gledajući nije preamp (nego samo regulator glasnoće). Ja je gledam kao alternativu preampovima.

A ovdje je riječ o preampovima, tj. o uređajima koji pojačavaju signal (pasiva je samo navedena kao  neka vrst "polazne točke", da se sad ne ponavljam - mogao sam je potpuno izostaviti, ali bi onda netko pitao koji sad imam preamp itd.).
 Dakle, sasvim druga stvar. I puno kompliciranija, očito, jer ispada da uopće nije jednostavno napraviti, hajdemo tako reći, "pasivu sa gainom". Jer, manje-više, to je zapravo što tražim od pretpojačala. I da zvuči, ukupno gledajući, barem nešto bolje od pasive.I nema uopće veze je li DIY ili brand.

U pravu si da moguće da nisam samo našao preamp kojeg mogu smatrati zadovoljavajućim, u zadanim okvirima cijene. Ja bih se i složio s time, ali opet uz napomenu, da probah već puno toga, a pasiva i dalje ostaje.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2017 u 00:03
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Da Sten, oktirt cu tajnu tebi i drugima, i nisam to ja izmislio, ali potencionetar kao nezaobilazna tonska kontrola je najkriticniji dio svakog audio sistema...
Kao što rekoh, nisam se time detaljno zanimao, niti mi pada na pamet vaditi TKD pot iz pasive i stavljati ovih nekoliko jeftinijih što ih imam u kući, samo da bi vidio kolika je razlika u zvuku.
Ako je tako onda samo mogu biti zadovoljan činjenicom da se isplatilo ići na "nešto bolje" od plavog Alpsa i sličnih "standardnijih" rješenja. I da to nije bilo samo za "peace of mind"
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2017 u 00:11
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

...
Možda je rješenje u preslagivanju (to je danas u modi)
Ako ti se Mc pre svidio, probaj i s Mc izlazom npr u oglasniku je McIntosh MC275 serija 4
Da mi se Mek svidio, Mek bi i ostao. Bio je najbolji od navedene četvorke, ali to je sve.

Preslagivanje? Trebalo je dosta godina da se sastavi ovaj sistem, s kojim sam zadovoljniji nego s bilo kojim drugim kojeg sam imao. U obzir dolazi samo lagani "upgrade" (možda preamp, možda strujaši, možda soba - možda svo troje), teško da ću išta drugo mijenjati u neko dogledno vrijeme.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2017 u 03:19
Sten, mislis da bi ja trubio o tome za tuđi "peace of mind"?

Onda fakat ne kuzim cemu sluzi forum.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2017 u 10:46
 Ne, samo gledah iz svog "toka misli".
 Kao što ja kad napišem da ne mogu slušati sistem s nekim lijevim konektorima na strujnom kabelu, pa se ljudi onda zgražaju da kako to može imati toliko utjecaja, pomislih možda da ti tako nešto tvrdiš za pot samo zato jer si "više u tome", i možda se meni ne bi činila tako velika razlika.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2017 u 12:28
Ja to tvrdim jer sam ulozio vrijeme (i novca) da pronađem najbolje opcije na trzistu.
Informacija koju imam o tome je besplatna, i nju moze netko uzeti za ozbiljno ili ne, njegova stvar.
Ne pada mi na pamet dalje uvjeravati ljude u to jer nemam nista od toga osim izgubljenog vremena.

Samo znam da ne zelim koristiti bilo sto osim TKDa ili P&G atenuatora. Znam jako dobro zasto.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio