Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preamp +40k kuna

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2017 u 07:21
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

@ Edison: 6 doajena i 5 newbija? Mislim da bi poznavatelja i onih koji nešto žele naučiti bilo mnogo više.
Sada imamo oko 6 (kvazi)doajena, oko kojih se mota nekoliko ljudi, od kojih polovicu ne interesira HiFi, a od kojih polovicu HiFi ozbiljno iritira.

OK, ovo sad ocito ne valja pa probajte uvesti ta stroza i "pravovjerna" pravila. Onda ce biti bolje.
A koliko ce ucesnika biti i kojih, to cete brzo saznati...

Forum zavisi od onih koji pisu, a oni ce doci i pisati ako se na forumu budu osjecali, ajmo reci, ugodno.
To je slicno kaficu u koji ljudi vole zalaziti da sretnu prijatelje i ljude slicna interesa. A uvedi osornog gazdu i mrzovoljne konobare pa ces vidjeti prometa...   obrva

Razumijem ja tebe, ali imamo koncepcijske razlike. Pitanje treba li ovo biti forum za gotovo isključivo gubljenje vremena, ili forum o HiFi temama?
Dosad je većina rasprava o HIFIju neslavno završila, upravo iz razloga što imamo znatan broj članova koje HiFi u osnovi ne zanima, a dio njih ozbiljan pristup HiFi temama, naprosto iritira. Ali je zato mlaćenje prazne slame, chatanje na forumu, površno ćakulanje o bilo čemu i ničemu, za taj dio populacije izrazito dobrodošlo.
Po meni, dobro ako se to promijeni, može biti da se dio audiofila koji lurkaju i oni koji su se isključili, s vremenom uključe u forum. Ako i ne, barem nećemo gubiti vrijeme čitajući desetke stranica ispraznog chatanja i priča o ničemu.
    Moj HiFi
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (5) Pohvala (5)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2017 u 13:08

Razumijem ja tebe, ali imamo koncepcijske razlike. Pitanje treba li ovo biti forum za gotovo isključivo gubljenje vremena, ili forum o HiFi temama?
Dosad je većina rasprava o HIFIju neslavno završila, upravo iz razloga što imamo znatan broj članova koje HiFi u osnovi ne zanima, a dio njih ozbiljan pristup HiFi temama, naprosto iritira. Ali je zato mlaćenje prazne slame, chatanje na forumu, površno ćakulanje o bilo čemu i ničemu, za taj dio populacije izrazito dobrodošlo.
Po meni, dobro ako se to promijeni, može biti da se dio audiofila koji lurkaju i oni koji su se isključili, s vremenom uključe u forum. Ako i ne, barem nećemo gubiti vrijeme čitajući desetke stranica ispraznog chatanja i priča o ničemu.

Bitno je da se razumijemo, ne moramo imati ista razmisljanja.

Ti bi zelio nekakav "koncentrirani forum" o kojem bi se raspravljao iskljucivo o hi-fiju, i to samo na vrlo "ozbiljan" nacin. Ja mislim da takav forum ne bi opstao ni mjesec dana.

Velis da je dosad vecina tema o hi-fiju neslavno zavrsila. A kako bi drukcije mogla i zavrsiti? Hi-fi je hobi individualaca (s dosta cvrstim stavovima, opravdano ili ne) i tu tesko moze doci do koncenzusa, "slavnog dogovora" i zavrsetka.

Mozda je off-topica previse, ali bez njega nema ni foruma. Vecina zivota i tako nam prodje u nekom cekanju i off-topicu. Takav je zivot. Kad bi se koncentriralo sve znacajno sto covjek napravi tijekom cijelog zivota, vecini bi stalo u par dana.

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2017 u 14:55
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Bitno je da se razumijemo, ne moramo imati ista razmisljanja.

Ti bi zelio nekakav "koncentrirani forum" o kojem bi se raspravljao iskljucivo o hi-fiju, i to samo na vrlo "ozbiljan" nacin. Ja mislim da takav forum ne bi opstao ni mjesec dana.

Velis da je dosad vecina tema o hi-fiju neslavno zavrsila. A kako bi drukcije mogla i zavrsiti? Hi-fi je hobi individualaca (s dosta cvrstim stavovima, opravdano ili ne) i tu tesko moze doci do koncenzusa, "slavnog dogovora" i zavrsetka.

Mozda je off-topica previse, ali bez njega nema ni foruma. Vecina zivota i tako nam prodje u nekom cekanju i off-topicu. Takav je zivot. Kad bi se koncentriralo sve znacajno sto covjek napravi tijekom cijelog zivota, vecini bi stalo u par dana.

Pa nije ovo jedini HiFi forum u svijetu. Pročitaj malo kako se komunicira na HiFi forumima u SAD-u, u Velikoj britaniji... Na većini tih foruma nema chatanja, nema offtopičarenja, nema anti-hifi ispada. Možda se ponekad toleriraju granični slučajevi.

Razumijem da je tamo HiFi populacija daleko brojnija pa ima više ozbiljnih tema i postova, ali kod nas je tako kako je, baš zato što velika većina audiofila (više) nije na forumu. Da se forum od početka postavio ozbiljno, siguran sam da bi imao stotinjak vrsnih audiofila iz HR i još mnogo sa slovenskog, srpskog, BiH i crnogorskog govornog područja. A onda ne bi nedostajalo kvalitetnih aktivnosti. Smatram da nikad nije kasno i ako admin ustraje, da će biti više HiFi kapitalaca.

Ne znam kako ne vidiš da se ovdje svaka audiofilska tema minira od strane sudionika koji u tome nisu u stanju sudjelovati, a niti ne žele učiti.
    Moj HiFi
Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2017 u 22:32
Nisam nesto aktivan ali citam redovito
Ima puno istine u ovome sta pise amigo

Ne znam kako ne vidiš da se ovdje svaka audiofilska tema minira od strane sudionika koji u tome nisu u stanju sudjelovati, a niti ne žele učiti.
Onkyo 650 + LG blu ray + MA B2 + Monster XP
Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2017 u 00:31
Zanimljivo kako se skepticizam/infidelizam pocetnika kod nekih smatra miniranjem,te osuduje i tretira ignoriranjem.

Oni koji se tako ponasaju nisu doajeni audia, vec primabalerine na egotripu s teskim OCDom.

Istinski zaljubljenik u audio ce dobronamjerno i bez potcjenjivanja objasniti sto,kako,zasto i gdje ima utjecaja na zvuk - hvala Bogu, pa takvih ljudi na forumu itekako ima.

Ljubav spram glazbe se lako oblikuje i bez pomoci drugih dok shvacanje kvalitetne reprodukcije zahtjeva (poprilicno) love da se uopce dode do uredaja koji su to sposobni i znanja da se takvi uredaji pronadu u šumi precijenjene aparature i  prodaje preskupe magle.

Pocetnik krece s malo znanja i nema pojma ni o cemu. Vjeruje reklamama i nekim svojim stecenim neznanjem. Govorim o sebi,da ne bude zabune,a nisam bas potpuni pocetnik bio ni prije 20ak godina, stovise i onda sam zivio s glazbom - mediji i njezina "ugodna" (shvatite to kako hocete, meni to znaci da mi je ugodno slusati) reprodukcija su mi uvijek bili bitan dio zivota.

Pocetnik neke stvari ne vidi,tj ne cuje sto i nije cudo jer sa aparaturom koju ima to i ne moze cuti. 
Pa naravno da ce ako je imalo iskren napisati da npr kod njega strujni kabel i uticnica nemaju nikakvog bitnog ako i ikakvog utjecaja na zvuk.

Da li je time pocetnik smrtno uvrijedio doajena koji je izbrojao xxxxx kuna na uticnice i kabele?
Ako je doajen uistinu sretan s tim kabelima i uticnicama,onda zna da nije pogrijesio i nema cim biti uvrijeden,vec ce prenijeti,ako to zeli,svoje iskustvo i trenutni stav spram toga.

Da li time pocetnik pise kontra hi-fia i zasluzuje ignoriranje, podsmijeh ili ban ?
Da uistinu ima nesto kontra hifia, ne bi potrosio sekunde svog zivota za registraciju i "piskaranje" s ljudima koji dijele slicne interese, toliko neshvatljive i cudne pravim neaudiofilima.

Koliko god egoisticne narcisoide i u stvarnosti izbjegavam , toliko ovdje volim citati realne ljude koji su se othrvali OCDu bilo koje vrste a koji se vesele svakom poslusanom CDu,kupljenoj staroj ploci,kazeti,popravljenom ili napravljenom uredaju, pogledanom filmu,i to podijele na forumu.
Onima koji se vesele promjenama koji ce neki novi uredaj donijeti u njihovom sistemu,bio on u slusaonici,dnevnom boravku,garazi ili vikendici.
To su bas oni koji ce realno sagledati i situaciju i dati nade pocetnicima da sa nekim dohvatljivim sredstvima UZIVAJU u glazbi.

To su oni koji ce dati prave upute odakle krenuti - od pojacala, zvucnika, izvora, medija. 
To su oni koji ce pravo napisati ako je nesto obicna magla i nebitno.

Zato me je i strah pisati u ovoj temi, jer moj citav (glavni) sistem iz potpisa ne vrijedi koliko ovo pretpojacalo,kojeg ne bi trebalo ni biti u idealnom sistemu. A ja u njemu uzivam makar nakon procitanog znam da niti jedna njegova komponenta nije vrijedna spomena jednog "dojaena".

Pa tko ce me uopce shvatiti ozbiljno,a  jos bih mogao nekog uvrijediti ako napisem sto stvarno mislim. To je uvijek rizik i problem.

Nadam se da nisam nikog uvrijedio jer mi to nije bila namjera. 

Poglavito isprika Stenu za OT u njegovoj temi, nadam se da ces naci ono sto trazis.

Editirao Dubs - 13.lipanj.2017 u 00:32
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2017 u 01:08
Rekao bih da imaš u nekoliko elemenata ponešto krivi pristup, ništa strašno u biti, ali nešto čega bi trebao biti svjestan ako te hifi uistinu zanima.
 Počevši od toga da za shvaćanje hifija treba prvo nabaviti opreme za "poprilično love". Ne treba. Shvaćanje treba doći prije nego se potroši puno love, i počinje sa najjeftinijim sistemom. Ono što treba da se "pohvataju konci", o čemu je uopće ta priča zvana hifi, jest - vrijeme. Ne postoji prečica, samo bavljenje i usput i učenje. Na ovaj ili onaj način.

No, tema uistinu nije baš za to, iako može krenuti u raznim smjerovima.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2017 u 08:35
@ Dubs: Dubs, jesi li ti to meni prišio egotrip s teškim OTC-om? ljut

Svejedno, hvala ti na postu, jer, ako si ti na takav način shvatio moje razmišljanje, onda su sigurno i neki drugi pa mi tvoj post daje priliku da to razjasnim.

Ne radi se o onima kojima se može objasniti, oni su itekako dobrodošli.

Radi se o onima koje HiFi ne zanima, ne žele učiti, destruktivni su i svaku ozbiljnu raspravu miniraju. Sve što je skuplje od nekog broja kuna proglašavaju prevarom. Negiraju evidentne razlike u zvuku, zato što im njihovo općenito znanje elektrotehnike kaže da tih pojava ne može biti, a ne žele se potruditi da to čuju, ili ne čuju itd. Otvoreno, ili manje otvoreno, ljude koji su nešto kupili, proglašavaju naivčinama i budalama, a one koji svjedoče da su nešto čuli, proglašavaju gotovo luđacima (finiji spominju placebo, a siroviji halucinacije).

Isto tako, kao što ti je rekao i Sten, ne radi se o novcima. Za sudjelovanje na forumu, nevažno je, ili bi trebalo biti, kakav netko ima setup i koliko on košta. Važno je razumjeti i prihvatiti koncept HiFija i međusobnom razmjenom spoznaja i iskustva, cijeli forum i sve sudionike, podizati na višu razinu.

Pri tome se ne moramo oko svega slagati. Ali treba raspravljati u dobroj vjeri, poštujući tuđa iznesena iskustva. Primjerice, dvoje ljudi je slušalo isti strujni kabel. Jedan napiše da je čuo razliku prema tvorničkom kabelu i eventualno je opiše, a drugi napiše da u svojem setupu nije čuo razliku. I jedno i drugo svjedočenje posve je legitimno i vrijedno poštovanja. Međutim, kad ovaj drugi ustvrdi da između strujnih kabela razlike nema, zato što je on u svojem setupu nije čuo, ili još gore, nije niti isprobao kabel, ali je siguran kako se strujni kabeli ne mogu čuti, onda imamo problem. Jer je drugi sudionik prvoga, ali i sve ostale koji su svjesni zvučne razlike, diskvalificirao kao audiofile i kao ljude. Jer, oni koji tvrde da se čuje, ili umišljaju, ili lažu. "Najbolje" su bile česte sljedeće tvrdnje: Kad spiskaš soma eura za drot, onda se moraš tješiti da se čuje razlika, iako se ne čuje.

S takvog foruma, kakav je bio dosad, na opisani način otjerani su mnogi HiFi znalci, a veliki broj lurka i ne želi se uključiti. Umjesto da imamo ljude od kojih svi možemo nešto naučiti, ostali su nam oni koji su destrukcijom stvorili parlaonicu na kojoj se može pisati o svemu, osim o HiFiju, jer se svaka ozbiljna rasprava o HiFiju, dočekuje na nož.

Još nešto, tvoja ključna teza je: "Da uistinu ima nesto kontra hifia, ne bi potrosio sekunde svog zivota za registraciju i "piskaranje" s ljudima koji dijele slicne interese, toliko neshvatljive i cudne pravim neaudiofilima." Motivacije su previše kompleksna stvar da bismo ih ovdje objašnjavali. Dovoljno je dugogodišnje iskustvo praćenja foruma iz kojeg je svakom jasno da ima određen broj ljudi na forumu za koje tvoja teza ne vrijedi.

Također, tvoje spominjanje vjere i nevjere, u HiFiju nema nekog smisla. U HiFiju su stvari dosta egzaktne i nema velikog prostora za vjerovanje. Ili se nešto čuje, ili se ne čuje. Ili je bolje, ili lošije. Kad se nešto sluša, gotovo uvijek svi sudionici se slože čuje li se razlika i što je bolje. Međutim, ovdje je problem što dio forumaša ne sluša, a želi punopravno sudjelovati u raspravama iznoseći ničim utemeljena mišljenja.

Ljudi se prilagođavaju situaciji. Da je forum vođen kako treba, većina ljudi koji su dosad djelovali destruktivno, lako bi se prilagodili. Možda bi tek nekolicina napustila forum. Zato vjerujem da nije kasno i da bi forum, uz kvalitetno vođenje, mogao postati respektabilan.

Editirao amigo - 13.lipanj.2017 u 08:49
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2017 u 12:47
Dobro, a sad bi bilo dobro da pricekamo Stena da nađe svoj idealni preamp, pa ako ga ikad pronađe, neka napiše nešto o njemu i svojem viđenju njegovih vrlina.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 13:29
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... odustah ... od pokušaja da si nađem "pošteni" preamp.  Jer ispada da takvog već imam.   (iz prvog posta teme) mig
Tema ionako nije zamišljena u stilu "tražim preamp", već samo osobni dojam i zaključak nakon intenzivnog isprobavanja nekoliko prilično renomiranih uređaja.

Ako baš uleti nešto dobro, bio preamp, izlaz, player ... nema razlike, svi su u istom "statusu", za neku manju nadoplatu, naravno da ću unaprijediti sistem. Ali mislim da je sad to već, jako, jako teško za očekivati, zato postojeći sistem smatram postavom na duže vrijeme. I zato više ništa ne tražim aktivno.

Još ću se malo ozbiljnije pozabaviti strujašima, i to je otprilike to. Iako, na osnovu dosadašnjih iskustava, i tu bi mogli biti pomalo "čudni" rezultati. No, to je za neku drugu temu.
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 07:27
Sten, a jesi li probao ikada transformatorsku volume controlu? Npr Music First Audio.

Editirao Flikoman - 17.lipanj.2017 u 07:28
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,212 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...