Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Multipak 2017

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 22:08
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Sami doajeni...
Mogao si i bez ovog komentara, Dražene. Inače, što je novog u sommelierstvu, hoće li uletit kakav vodič kroz vina od 9 do 12 kuna za nas sitnozube uskoro i bezube penziće? haha Beer

Je...mogao sam i bez ali onda bi morao više pisati a voljni moment nedostaje. Pitam se kada ljudima dopiz......ok dojadi stalno jedna te ista kavga u kojoj se s početnih pozicija nitko nije pomaknuo godinama?
Što se vina tiče nažalost za 9 do 12 kn možeš dobiti (audiofilskim rječnikom) LG ili Panasonic mini liniju. No ponekad se desi iznenađenje. U Sparu sam na akciji kupio nekoliko butelja australskog vina Fox Grove (Shiraz i Cabernet kupaža 2016) za 19.99 po boci. Vino vrijedi barem dvostruko i ima sve osobine mladog crnjaka (voćnost , svježina i pristojno tijelo) kojeg se nećete posramiti stavite li ga prijateljima na stol. Neznam dali akcija još traje a ako traje požurite....

Editirao soundnewsdino - 14.lipanj.2017 u 22:20
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 22:43

Sami doajeni...
Mogao si i bez ovog komentara, Dražene. Inače, što je novog u sommelierstvu, hoće li uletit kakav vodič kroz vina od 9 do 12 kuna za nas sitnozube uskoro i bezube penziće?
haha Beer

Je...mogao sam i bez ali onda bi morao više pisati a voljni moment nedostaje. Pitam se kada ljudima dopiz......ok dojadi stalno jedna te ista kavga u kojoj se s početnih pozicija nitko nije pomaknuo godinama?

Postoje ljudi koji pokušavaju promijeniti svijet i oni koji mu se prilagođavaju.

Ako malo pažliivije čitaš, vidjet ćeš da se ipak štošta promijenilo. Ja to itekako osjetim na svojoj koži. Prije koju godinu, desetorica bi mi skočila za vrat i to na najbezobrazniji način.
    Moj HiFi
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2017 u 23:13
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Sami doajeni...
Mogao si i bez ovog komentara, Dražene. Inače, što je novog u sommelierstvu, hoće li uletit kakav vodič kroz vina od 9 do 12 kuna za nas sitnozube uskoro i bezube penziće?
haha Beer

Postoje ljudi koji pokušavaju promijeniti svijet i oni koji mu se prilagođavaju.

Ako malo pažliivije čitaš, vidjet ćeš da se ipak štošta promijenilo. Ja to itekako osjetim na svojoj koži. Prije koju godinu, desetorica bi mi skočila za vrat i to na najbezobrazniji način.

Možeš to gledati tako ali i na drugi način. Možda su to desetorica koji su ipak odustali ...tko zna...Umoran
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (3) Pohvala (3)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:40
Davno sam kazao koje je rjesnje za audiofilske "doajene" ovog foruma, formira se zatvoreni dio foruma u kojem ce imati pristup samo audiofilski clanovi plave krvi, pa vam necedu uljetati nikavi obicni smrtnici sa svojim primitivnim razmisljanjima u HiFi-ju. A vi audiofilski plemici ce te moci u ugodnoj atmosferi cavrljati o svim temama koje su obicnim konzumnim audiofilima neshvatljivi (kao npr utjecaju shuko uticnice na sirinu pozornice i sl....)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:44
Meni je malo komično neprestano kukurikanje o keramici kao o nečemu bez premca. Kao realno, rezolutno bez premca, te ovo, te ono... Poslušajte si dobrog Wilsona ili Bowersa ili ProAc-a... ... ..., pa govorite kako to u bilo čemu kaska za nekom keramikom. Malo morgen. Namjeno ne spominjem Sonus faber.
haha
To mi je špreha tipa lampe su bolje od tranđi ili moj je tata jači od tvojeg. Onak, za kindergarden. I povremeno spominjanje pobjeda na testovima. To se zove moda i viđeno je više puta kroz povijest. Zaključak je samo jedan, kao i uvijek: razni koncepti mogu donijeti vrhunski rezultat, a vrhunski rezultat nije rezerviran za jedan koncept isključivo. Audio tako ne funkionira.

Moje je iskustvo s keramikom skromno, nemam ništa protiv da to može biti izvrsno (naravno da može), ali nešto me buni. Budući se radi o upravo nevjerojatno krhkom materijalu membrana, kako drajveri podnose povremeno push to the limit ponašanje vlasnika. Jer vjerujem da i među "keramičarima" ima idividua koje vole zarokati povremeno. Većinom su to vuferi male površine membrane što zahtijeva dugi hod za postizanje dubokog basa pa se moraju jako izritavati i kad pribrojimo tlak u kutiji (naročito u kompresiji) plus pripitog gazdu koji ponekad voli rokija koncertnu glasnoću, gdje smo onda? To je obično dan u tjednu kad imam pržena jaja za večeru, a tavu stavim na Krella umjesto na štednjak.
haha
Druga fora: vidjeh u Amigovoj galeriji da je skinuo zaštitnu mrežicu s mida ili se varam? Tatamata ima na midu i na tviteru, opet ako se ne varam jer fotke su kakve jesu. Čelične mrežice (ili aluminijske ili plastične ili... svejedno) neminovno rade disperziju vala i koloriraju. Nema te božje sile koja će to spriječiti. Dakle, puritansko-audiofilski zakon kaže: ništa između drajvera i uha. S druge strane, znam da je zayebano biti u stalnoj opasnosti da vam se muha zabije u drajver i završi u kutiji.
haha
Nedavno stavim na Sonuse one njihove predivne žniranac "grilove". To je toliko lijepo za vidjeti da se svi na hrpi mogu frigati sa svojim rješenjima. Na kraju, kako rekoh, što god bilo valja skinuti.
Momentalno sam izgubio na rezoluciji visokotonca, a dalje nisam htio ni analizirati, malo se divio nepatvorenoj ljepoti talijanskog dizajna i ponovo žnirance strpao trajno u ladicu.

Editirao Apparatus - 15.lipanj.2017 u 10:57
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 10:56
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Davno sam kazao koje je rjesnje za audiofilske "doajene" ovog foruma, formira se zatvoreni dio foruma u kojem ce imati pristup samo audiofilski clanovi plave krvi, pa vam necedu uljetati nikavi obicni smrtnici sa svojim primitivnim razmisljanjima u HiFi-ju. A vi audiofilski plemici ce te moci u ugodnoj atmosferi cavrljati o svim temama koje su obicnim konzumnim audiofilima neshvatljivi (kao npr utjecaju shuko uticnice na sirinu pozornice i sl....)

Kale, bez uvrede, ali upravo načinom pisanja ovog posta ponovno i nedvosmisleno dokazuješ da ovi, kako kažeš "plavokrvni" nemaju nikakav problem sa "smrtnicima" nego je praktički uvijek obrnuto. 
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:26
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kale, bez uvrede, ali upravo načinom pisanja ovog posta ponovno i nedvosmisleno dokazuješ da ovi, kako kažeš "plavokrvni" nemaju nikakav problem sa "smrtnicima" nego je praktički uvijek obrnuto. 

??? Nemam ja problem sa nikim. Odakle ti takav zakljucak?
Jednostavno zelim dati recept za one koje zivcira to sto neki ne cuju jel shuko uticnica ima mesingani kontakt, pozlaceni kontakt, ili posrebreni... ili ko zna koje jos legure. A da je komisijski izvest testiranje, culi bi tija san rec sta!
I to sve ljudi u kasnim srednjim godinama koji uha su davno imala "mladenacku resolutnost". Ma.... dobro... necu opet zapocinjati nesto sto ce neke mozda zasrbiti...

Editirao Kale.v.2.0 - 15.lipanj.2017 u 11:26
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 11:32
I BTW, Appy, jer Amigo u onoj drugoj temi zagovarao stajaliste da se cesce koristi mjera suspendiranja za one koje se ogrijese o odredjena forumska pravila (naglasak je na odredjena, ne na sva, dakle selektivno) da bi se tek tada doveo forum u, po njemu ispravan kolosjek, pa ti sad vidi ko ima problem sa kime.
No dobro... opet ulijecem u zamku mlacenja prazne slame... ajd O&O...

Editirao Kale.v.2.0 - 15.lipanj.2017 u 11:35
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 12:48

Umjesto podjele na doajene i obične smrtnike napravi podjelu na one koji su na forumu zbog interesa, promocije sebe i svog znanja, imanja, vještine...

... i one druge, koji su tu samo zbog neobaveznog razgovora i razmjene mišljenja o temama u kojima smatraju da mogu nešto podijeliti sa ostalim čitaocima foruma.

Sa takvom podjelom slika foruma i forumskih svađa postaje dosta drugačija. Tko se iz te dvije skupine povlači sa foruma... i što imaju za reći oni koji su pobijedili i ostali? I kome?

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2017 u 13:16

??? Nemam ja problem sa nikim. Odakle ti takav zakljucak?
Jednostavno zelim dati recept za one koje zivcira to sto neki ne cuju jel shuko uticnica ima mesingani kontakt, pozlaceni kontakt, ili posrebreni...
Čini mi se da ipak imaš problem. Želiš davati recepte za one koje živcira šuko utičnica. A vjerojatno i tebe. Ja npr. nemam problem u davanju recepata za one koje živcira reparacija starih receivera i kazetofona, dapače neka se živciraju i dalje.

Meni je reparacija isto tako nešto što je u okvirima interesa kako audiofila tako i članova ovog foruma i ne pada mi na pamet briga o onima koje to živcira.

Editirao tatamata - 15.lipanj.2017 u 13:18
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente