Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kef 103.4 novo ozicenje

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kef 103.4 novo ozicenje
    Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 14:05
Koancno sam dosao do malo slobodnog vremena da promenim ozicenje na mid i visokom, zvucnik kao iz naslova, predivni Kef 103.4 reference seria.
Svako ko ima malo znanja i volje moze ovo da odradi sa svojim ljubimcem, vrlo jednostavan zahvat.
Zica koju sam ubacio umesto fabricke bakarne je vrlo dobro nam poznata Van Den Hull CS 12.
Pre skor god dana sam kupio 3 m ove zice, i da bih je maximalno iskoristio rasturio sam je i tako od 3 m dobio mnogo mnogo vise.CS 12 se sastoji od  citiram > "147 very pure OFC strands with a dense and very pure silver coating. " a svih tih 147 licni su ufrkane u mislim 9 celina.
Meni je svaka ta celina jedan kabel, tj svaku tu celinu sam obmotao teflonskom trakom i uvukao u termosklj buzir.Slike su od jednog zv, uradjen je i drugi, sad sledi period usviranja.U planu je zamena zice koja ide od terminala tj zv prikljucaka , do skretnice.
Evo i malo slika kako sve to izgleda na mom Kefu.....

Editirao parabolis - 30.lipanj.2017 u 14:08
Grundig cd 35,Theta dsp pro progeny dac converter, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 cevima, Kef 103.4
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 15:46
Appijevo ludilo prešlo u Sloveniju. Srećom parabolis to ne razume
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 16:33
Meni se prije vidi u Srbiju, no kak god... Parabolis, uživaj i ne obaziri se. Život je kratak. Imaš lijepe zvučnike i sad su vjerojatno još bolji.
mig

Glava ti je lik totalno neuk za audio, a znaš i sam da neuki, bez obzira na područje i dijapazon neukosti, neprestano imaju potrebu nešto komentirati, burgijati i glumiti kako nisu neuki. Pa su onda smiješni. Mislim, smiješni su neko vrijeme, dok ne postanu dosadni. Osobno bih radije bio bilo što u životu, osim dosadan. I pseudo humorističan. Zato imam Glavu koji me povremeno nedvosmisleno podsjeti koliko sam dobar.
haha
Inače, zamjena internog ožičenja u zvučnicima, praksa je stara 50 godina. Najmanje.
haha

dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 17:31
Stara praksa  koja do 00 radi posao.

da
Grundig cd 35,Theta dsp pro progeny dac converter, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 cevima, Kef 103.4
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 18:02
slike kako izgleda postavka, na moju zalost vise onako kako mora, nego kako treba, al ide zivot dalje...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 18:09
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

slike kako izgleda postavka, na moju zalost vise onako kako mora, nego kako treba, al ide zivot dalje...
Sa ovako složenim setupom u prostoru, ne može ti pomoći ni da si u zvučnik ugurao Nordost Odina. Razumijem da ti je prostor problem, al svejedno to možeš posložiti mnogo bolje. Ako ima volje, ima i načina.
    Moj HiFi
Na vrh
parabolis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 18:17
Zvucnici prilikom slusanja idu jos pola metra napred, onda se dobije kakva takva zvucna slika....moze neki predlog slobodno....Kef je u pogonu, ovi pravljeni trenutno odmaraku.
Dvosoban stan a nas cetvoro, tako da je vrlo tesko napraviti neki drugi razmestaj.
No, ide i ovako.
A to da li mi i Nordost nece pomoci, hoce, samo mi ga dobaci za dz pa cemo videti da.

Editirao parabolis - 30.lipanj.2017 u 18:25
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 19:59
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Zvucnici prilikom slusanja idu jos pola metra napred, onda se dobije kakva takva zvucna slika....moze neki predlog slobodno....Kef je u pogonu, ovi pravljeni trenutno odmaraku.
Dvosoban stan a nas cetvoro, tako da je vrlo tesko napraviti neki drugi razmestaj.
No, ide i ovako.
A to da li mi i Nordost nece pomoci, hoce, samo mi ga dobaci za dz pa cemo videti da.

Na lijevom zvučniku je drugi zvučnik, a na desnoj strani je drugi zvučnik iza? Odluči se koji su zvučnici bolji, a onda se riješi lošijih.
Ako pomičeš zvučnike, onda bi desni barem pola metra trebao udaljiti od zida i još s te strane dodati nekakav apsorber/difuzor.
    Moj HiFi
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 21:49
Cijenim entuzijazam......

Kakve su promjene u zvuku nakon operacije zamjene žica? Da li uopće postoje?

I  čemu 4 zvucnika u sistemu,pogotovo ako nemaš mjesta u stanu? Dva su sigurni višak.

Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2017 u 22:49
I ta folija, nadam se da je samo za fotosession LOL, da nisi drivere ugradio s njima???
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Pozdrav
Forum: Audio komponente