Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nešto malo drugačiji pristup...

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
denis_vz View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis_vz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nešto malo drugačiji pristup...
    Objavljeno: 06.rujan.2017 u 12:44
Nakon izrade brojnih servera, pojačala u D klasi i drugih điđa-miđa, odlučio sam napraviti i nešto za sebe, za svakodnevno slušanje, uz minimum gnjavaže, kablova i komplikacija. A pritom sam htio zadržati puni komfor, tj. LCD display s prikazom pjesme, bitrate podataka itd., "obični" IR daljinski, upravljanje putem smartphone/tableta itd., naravno uz standardno vrhunski zvuk.

Već dulje vrijeme planiram ovaj projekt, koji se poprilično otegao zbog raznih okolnosti, ali sam neki dan konačno uspio sve manje-više kompletirati.

Dakle, Raspberry Pi server, DAC 32/384, Class D pojačalo TPA3118 izvrsnog zvuka, ugrađeni 3.5" disk, ugrađeno napajanje (kvalitetan switcher), pojačalo za slušalice - i još par kerefeka preostalih iz originalnog kućišta (VU metri koji su u punoj funkciji!)....

Raskupusani originalni uređaj...

Tu je sve već nagurano unutra..

Uglavnom, evo i slikica gotove sprave i link na kratki filmić:
jubito VIDEO
(https://www.youtube.com/watch?v=4MDzo0v2abI)

Gotovo:

Od kablova ima samo otraga kabel za struju i buksne za zvučnike... Jednostavnije ne može :)

Uglavnom, vrlo sam zadovoljan i funkcionalnošću, a bogme i zvukom - tu sam očekivao možebitne problemčiće zbog switcherskog napajanja i mnioštva žica i kablova, ali je sve ispalo sasvim OK. RasPi sam dodatno oklopio, tako da i to malo pomaže...

Eto, "vintage look" spravica, ugodna i oku i uhu, a bogme i nadasve praktična (Internetski radio, Spotify, UPnP, itd...).

Editirao denis_vz - 06.rujan.2017 u 12:45
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2017 u 13:13
Originalno postano od strane člana: denis_vz denis_vz napisao:

Od kablova ima samo otraga kabel za struju i buksne za zvučnike... Jednostavnije ne može :)

Uglavnom, vrlo sam zadovoljan i funkcionalnošću, a bogme i zvukom - tu sam očekivao možebitne problemčiće zbog switcherskog napajanja i mnioštva žica i kablova, ali je sve ispalo sasvim OK. RasPi sam dodatno oklopio, tako da i to malo pomaže...

Eto, "vintage look" spravica, ugodna i oku i uhu, a bogme i nadasve praktična (Internetski radio, Spotify, UPnP, itd...).
Petarda iz zalaganja, uostalom kao i uvijek kod tebe.

Ta moderna prekidačka napajanja (skoro) ništa ne smetaju. Kolko vidim, u novije doba ih trpaju i u nezavisne fono stejdževe i to bez ikakvog oklapanja unutar uređaja.

Yebiga, kanta ti je onak, kičerica do ibera. Ako je za radionu ili tak nekaj, onda okej.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2017 u 13:15
E da, daj si još zakelji originalne gumbeke u ove prazne rupe pa nek bude besprijekorni kič.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Amigova soba
Forum: Prostorna akustika