Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell s300i

Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krell s300i
    Objavljeno: 16.rujan.2017 u 21:03
Pozdrav,

Da li je možda netko imao prilike poslušati navedeno pojačalu u kombinaciji sa Proac zvučnicima?
Da li se isplati probavati?

Također u obzir dolazi Primare i30 ili Musical Fidelity 3.2 ili
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-2-x-90-w-oglas-21541503
Ako netko ima nešto pametno za napisati u vezi navedenih komponenti slobodno neka napiše . spajanje bi bilo na Proac studio 140.

Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 00:04
Prvo se zelim ograditi,o Proac ima ne znam nista, nikad ih nisam slusao....
Ne mogu znati ni komentirati kakav zvuk mogu dati u toj kombinaciji....

Krell s 300 je izasao na trziste nakon kav 400, kojeg sam imao svojevremeno, a i potonjeg sam slusao kod kuce.
Iz moje perspektive, 300 ica mi se manje svidjela nego 400, a gledajuci unazad, ne svidja mi se ni on.
No, to je moja perspektiva i dosla je sa vremenom i  to nakon sto sam recene uredjaje zamijenio daleko skupljim komponentama
No, da ne duzim, 300 ici snage u principu ne fali, zvuk je cak relativno 'muzikalan', no ono sto se meni nije dopalo jeste odredjen osjecaj nedostatka rezolucije ('dekica' preko zvucnika)...
No, opet napominjem i tada kada sam ga slusao kod kuce, bio je spojen na daleko skuplje komponente, pa ovaj moj zakljucak treba citati i u tom kontekstu....
Za lovu za koju se on nudi u SH, to je sasvim pristojno pojacalo i ako ti zvucnici zahtijevaju snagu i kontrolu, svakako ga mozes uzeti u obzir....
Ako ti kojim slucajem treba manje snage, vjerujem kako se moze pronaci i koje bolje zvucece pojacalo te klase za priblizno istu lovu u SH...

Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 00:38
Meni treba unijeti malo muzikalnosti ali ne bi htio izgubiti rezoluciju.
Krell je u SH oko 10 tisuća, primare oko 7000, MF 3.2 je oko 500e a diy uradak zbotica je 4000kn.

Zvučnici nisu pre zahtjevni je su mislim 91-92 db 8 ohma, Proac studio 140.

Imam doma audiolab 8000s i hiragu le monstre 8w u a klasi. Sa hiragom mi radi dobro ali mu fali malo basa, audiolab je isto ok al nekad zna bit malo analitičan a i fali mu stage-a i bolji vokal.

Slobodno može prijedlog i za nešto drugo, ima yba 201 u sh za otprilike 7000 kn ali ne bi htio ići na nešto vrištavo.

Editirao 306maxi - 17.rujan.2017 u 00:41
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 01:33
Vidim da si cesto u potrazi, no kako nisam nikad cuo te zvucnike, ne mogu ti pomoci savjetom o izboru za njih.
Malo je opreme, pojacala pogotovo koja 'vriste'....obicno je problem u necem drugom....
Ono sto bih ti svakako preporucio jeste da dovedes nekog 'pametnog' i iskusnog kuci da ti pomogne pravilno namjestiti zvucnike.
Cuda se postizu na taj nacin, uvjerio sam se u to vise puta....
Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 09:08
Kažu da su Sugden, Naim, Electrocompaniet, Exposure i sl.  pojačala odlična kombinacija za Proac zvučnike, ja bio gledao/slušao u tom smjeru ...

Editirao spacelab - 17.rujan.2017 u 09:22
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 09:46
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Vidim da si cesto u potrazi, no kako nisam nikad cuo te zvucnike, ne mogu ti pomoci savjetom o izboru za njih.
Malo je opreme, pojacala pogotovo koja 'vriste'....obicno je problem u necem drugom....
Ono sto bih ti svakako preporucio jeste da dovedes nekog 'pametnog' i iskusnog kuci da ti pomogne pravilno namjestiti zvucnike.
Cuda se postizu na taj nacin, uvjerio sam se u to vise puta....

Prije pola goine sam sve složio ali sam ipak skužio da mi je pojačalo rang ispod svega a u isto vrijeme sam uletio u neke tada vrlo "jeftine " agrokorove dionice koje su još uvijek blokirane pa sam se morao financijski oporaviti i sada opet tražim nešto.
Na sobu sam isto izgubio vremena ali sad je ok što se tiče rezonancija a da je opet i soba funkcionalna.

@ spacelab
Naim sam poslušao i to mi je totalno razočaranje doduše bio je 5si model (početni), exposure nisam ali postoje u sh mono blokovi 3010s2 samo čovjek je u osijeku tako da to otpada.

Editirao 306maxi - 17.rujan.2017 u 09:49
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 09:55
Interesantno da se taj posljednji uradak integriranog krellca jako često nudi u SH i to za relativno malo novaca kad se usporedi s cijenom novoga. Što se za prethodnike ne može reći (400ix, 300i) koji solidno drže cijenu na tržištu. Da li zato što je ovaj kinez ne bih znao.
Ova dva sam imao prilike upoznati ali S300 ne.
Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 10:13
Naim xs sam slušao u kombinaciji s AUDIO Physics virgo v i sa PMC Fact 8, sve je odlično zvučalo ...

Editirao spacelab - 17.rujan.2017 u 10:26
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 10:31
Ovo u sh-u je pola cijene novog, ako je pojačalo staro 5-6 godina to je realna cijena, puno te "kvalitete"  otpadne na samo ime a znate i sami da kad sa kešom dođete u dućan može se užicati 20% popust bez problema ili ako je neki ex demo primjerak.

Ta cijena mi je čak i malo izvan granice ali ako se stvarno iplati dao bi, više mi je u fokusu primare i30, MF 3.2 ili onaj diy uradak za kojeg vjerujem da svira dobro.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2017 u 12:46
Sve je ovo gatanje, kao da gledaš u soc od kave, to ti je jasno? Morat ćeš probati koliko to god "jednostavno" bilo. Ili se pripremiti na vrlo vjerojatan zayeb i još vjerojatniji gubitak para.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Prostorna akustika