Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio Grade elektroliti

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
aparatusonitus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aparatusonitus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 12:19
Nabavka novog trafa je zadnje što trebaš napraviti...idemo prvo naučiti puzati prije nego počnemo trčatiWink
Non e mai abbastanza...
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 12:29
Ma znam da to nema veze jedno s drugim, ali ću ga svakako staviti.

Prije ovoga sam imao AB pojačalo ing. Obradovića, ono s IGBT tranzistorima što se ništa ne grije. I to je bilo vrlo dobro pojačalo, ali ovo je bolje, on kaže po zvuku kao pojačala od 2000 eura..  Do sad ga još nisam direktno uspoređivao s nekim drugim. Ima oko 100w po kanalu na 6 oma koliko su mi zvučnici. I jako sam zadovoljan zvukom.
Exposure, Musical Fidelity, Dynaudio
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pinco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 13:00
I ovo sad je pojačalo u AB klasi, 100mA bijas za fetove je minimum praktički i za AB klasu.
Ožićenje mi se nesviđa kako je napravljeno, pulsirajuče struje sa vodova napajanja radu zavoj u zraku oko pločica, signala, itd. I to bez da se analizira kako su vođene mase.
Nevidin smisal da se napajnje izmisti u dr. kutiju a onda napravi ovakvo ožićenje. OK za trafo, ali PSU elektroliti su daleko od elektronike, a to bi tribala bit točka najniže impedancije, decouplinzi na PCB bi reka da nisu baš neki veliki.

Vinko
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 13:10
To sam pravio kutiju da bude po širini ista kao Preamp, pa ne bi sve stalo u jednu kutiju, bilo bi pretrpano, nema drugog razloga za odvojeno napajanje. Nije mi jasno koje pulzirajuće struje napajanja, u praznom hodu?
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pinco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 13:34
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

To sam pravio kutiju da bude po širini ista kao Preamp, pa ne bi sve stalo u jednu kutiju, bilo bi pretrpano, nema drugog razloga za odvojeno napajanje. Nije mi jasno koje pulzirajuće struje napajanja, u praznom hodu?

Komentar na ožićenje a ne na direktni uzrok bruma, šta je i navedeno.
Vinko
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 13:52
A ha.   Ma da, samo problem što ja nisam imao ideju kako bih drugačije razmjestio pločice i sproveo napajanje u kutiji. Ako dodavanjem još kapaciteta bude bolje i ne budu iskakali osigurači, bit će dobro.
Na vrh
aparatusonitus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aparatusonitus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 14:11
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

A ha.   Ma da, samo problem što ja nisam imao ideju kako bih drugačije razmjestio pločice i sproveo napajanje u kutiji. Ako dodavanjem još kapaciteta bude bolje i ne budu iskakali osigurači, bit će dobro.

Neće biti dobro pa makar stavio 2 x 1F kapaciteta unutra...vođenje vodova kojima prolaze AC struje i njihova međusobna interakcija u pojačalu je vrlo loše izvedena i dok je to tako ništa se promjeniti neće.
Non e mai abbastanza...
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 14:34
Ali pogledaj, te žice su bliže lijevom modulu, zar se ne bi više čulo na lijevom kanalu, to je pet cm. I zvukovno, slika ne bi bila dobra. Stvarno ne znam kako bih mogao dovesti napajanje da ne bude blizu pločici, osim da oba modula stavim sasvim desno. Otpajao sam ulazne koaksijalce sa pločice, pa je svejedno. Za sada sam jedino sam dodavanjem kapaciteta smanjio brum, što jest eto možda čudno.
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 15:20
Nisam skužio jel to EI ili toroid. Ja sam problem magnetostrikcije probao riješiti zatezanjem vijaka na mom EI trafu, pa sam onda još špricao bezbojni auto lak na lamele. To nije puno pomoglo (malo je). Ono što je pravo pomoglo je kad sam presložio primar na 240V. Prošao je dosta ruku i godina da nitko nije skužio da je naštelan na 200V, a meni u mreži 235.
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2017 u 16:00
to je toroid
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente