Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

USB ili NAS ili..

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 02:09
Stvarno dobar, ali nešto mi nije jasno, skinem mp3 i aac .pls da usporedim zvuk i kada pokrenem u foobaru ne svira ista stvar na oba.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 06:18
Postoje dva kanala, east i west.
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 08:12
Da. Kad na jednom kanalu krenu na yaya jer zakrve s tužbaljka trubačima tipa Cheta Bakera ili n.pr. Chrisa Bottija ili..., prešaltaš na drugi.
obrvahaha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 08:28
Ne diraj mi Četbejkera buzdovane. Shocked
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 08:29
Inače, Jazz Groove sam otkrio prije dosta godina i ostao prikovan za njega. Prekrasan smooth jazz kojeg možete slušati pozadinski cijelog dana, a i frontalno bogami. Nećete ondje čuti n.pr. hard bop jazz ili nešto drugo tvrđeg tipa, ali kao laid back savršeno. Meni je osobno apsolutno krucijalno da me permanentno ne kolju reklamama. To jednostavno ne mogu izdržati koliko god dobro bilo ono između reklama. Kako čuste, toga nema. Samo se vpovremeno uvali tip s kojom rečenicom kao mi smo to i to i bez reklama smo i... Prije bila neka treba sa sexy glasinom, a i ovaj baja je okej. Bez greške bih popio pivo s njim.

Budući su komršal fri, među ostalim se financiraju i donacijama. Sad su prije mjesec-dva imali kampanju prikupljanja sredstava jer je trebalo platiti kiriju i ostalo pa su tih dana stalno trubili pomagajte, pomagajte. Kolko čujem, uspjeli su. Morat ću im jednom dati nekaj tipa fifti baksa, ljudski je. 

Jedino, nikad nisam uspio skužiti gdje su stacionirani t.j. gdje im je centrala pa ako netko jest neka priopći.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 08:31
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Ne diraj mi Četbejkera buzdovane. Shocked
Tko ga dira topuzino? Samo ga pretežito izbjegnem.
haha
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 09:48
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Jedino, nikad nisam uspio skužiti gdje su stacionirani t.j. gdje im je centrala pa ako netko jest neka priopći.
Imaju streamer-e na više mjesta...
Vode se kao:
Foundation to Advance Jazz 
3739 Balboa Street #245 
San Francisco, CA 94121

Editirao zika - 02.listopad.2017 u 09:49
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 10:11
Kad dosadi đez limunada, prešaltam na Radio Paradise from California.
Jako simpatičan radio, glazba je odlična, dobro birana od strane vlasnika i glavnog diđeja.

Nude i 320kbs stream, to je stvarno zavidna kvaliteta zvuka, i od loslessa gotovo nemoguće razlikovati.

đez je limunada

Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 13:15
Steta sto ovaj Jazz Groove nema placeni veci bitrate :(
Ja dosta vrtim Radio Paradise, ali kod njih, kao i kod brojnih drugih radio stanica sam primjetio da koriste razne kompresore i nomralizere, tj ako istu stvar sa radia poslusate u originalu, zvuci totalno drugacije, odnosno bolje. Iako RP ima high bitrate streamove, ali bas se cuje kompresor kako ubije stvar.

I glede USBa, kao IT profesionalac i programer, vjera mi nalaze da ne vjerujem u bedastoce oko gubljenja kvalitete zvuka prilikom digitalnog prijenosa. Cisto jer je osnova svih protokola ugradjen error checking, gdje ce data paketi biti poslani ponovno ako stignu sa greskom, odnosno checksum nije dobar (tcp, razni file transfer protokoli, skoro sve osim UDP prijenos, ali NAS i DAC to ne koriste).
Onda sam saznao da usb audio koristi svoj vlastiti protokol koji nema taj error checking! 
Znaci, teoretski (ja nisam cuo razliku doduse) ako je USB kabel neki china jeftinjak, ili kompjuter radi sto drugih stvari, onda moze doci do gresaka u prijenosu.
Ali sasvim normalni USB kabel i kompjuter noviji od 2000 bi trebali bez problema slati podatke konstaknom brzinom i dostaviti ih u DAC bez gresaka, IMHO.    
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.listopad.2017 u 13:56
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da. Kad na jednom kanalu krenu na yaya jer zakrve s tužbaljka trubačima tipa Cheta Bakera ili n.pr. Chrisa Bottija ili..., prešaltaš na drugi.
obrvahaha

Joooooj Botti, nije baš KeniĐi, ali stigne još.
Bajdvej kada smo već kod trubača, a ionako vrludamo na ovoj temi, poslušajte Matthewa Halsalla ako već niste.
Što on trubi, nego što mu ja klavirista apsolutni genijalac.
Albumi Fletcher Moss Park, When the World Was One i On the Go
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Dodatni pribor