Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Elementi skretnice

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2018 u 22:40
Originalno postano od strane člana: casper40 casper40 napisao:

Zdravo ekipa, pitanjce jedno.
Da li je moguće klasičnim multimetrom izmjeriti špulu skretnice.
Preciznije, ako imam 3,3mH a trebam 2mH, trebam odmotati ali kako izmjeriti točno koliko sam odmotao?
Hvala.
Igor
Trebaš multimetar koji mjeri induktivnost. Ak si u Zgb, možeš doći kod mene pa ćemo izmjeriti.
    Moj HiFi
Na vrh
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2018 u 11:02
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: casper40 casper40 napisao:

Zdravo ekipa, pitanjce jedno.
Da li je moguće klasičnim multimetrom izmjeriti špulu skretnice.
Preciznije, ako imam 3,3mH a trebam 2mH, trebam odmotati ali kako izmjeriti točno koliko sam odmotao?
Hvala.
Igor
Trebaš multimetar koji mjeri induktivnost. Ak si u Zgb, možeš doći kod mene pa ćemo izmjeriti.

Pozdrav Amigo, hvala ti na odgovoru.
Javim se kad krećem u izradu skretnice.
Igor
Casablanca III, Marantz PM15S2, Marantz SA11S1, Pro Ject RPM Carbon
Na vrh
Tornado View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.prosinac.2018 u 23:28

1. Kada  spajam više kondova različitih kapaciteta u paralelu kako bih dobio odgovarajući kapacitet za zvučničku skretnicu kojim redoslijedom ih je najbolje složiti ili je to svejedno? Ja mislim da je bolje staviti one manjeg kapaciteta bliže zvučničkim konektorima (izvoru signala) no možda sam i u krivu.

2. Mora li kond na Zobelu biti podjednake kvalitete kao i oni u skretnici ili bih se mogao provući sa bipol. elektrolitom premoštenim blokom?

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 00:54
Ako su spojeni paralelno ne postoji bliže i dalje, naravno ako su svi blizu jedan drugomu (najbolje direktno zagrljeni) i ako neki nisu "u drugoj sobi". Vidim da tjeraš mak na konac pa i u Zobel stavi folije jer će te to poslije žderati pa makar se ne čulo.
Na vrh
Tornado View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 01:48

Alkar Ap u sridu. Dobro si me pročitao. Volim istjerivati mak na konac. A koji samouništavatelj novaca i dijelova ne voli?
Što se tiče kondova u skretnici stavit ću Ruske PIO, a ti su mi za Zobel preveliki i preteški da bi visili sa konektora drivera ili se kotrljali u kutiji kako bi bili što bliže midbasovima.
Na vrh
Tornado View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 01:54
E, zbilja!!! Kad smo kod maka i konca Jel ti poznat onaj iz Bjelovara koji je u DCS-u mjenjao trakasti kabel od bakra i stavljao ručno napravljeni od srebra?
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 07:04
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

E, zbilja!!! Kad smo kod maka i konca Jel ti poznat onaj iz Bjelovara koji je u DCS-u mjenjao trakasti kabel od bakra i stavljao ručno napravljeni od srebra?

Nije mu poznat, jos ga trazi! smijeh2
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 09:39

1. Kada  spajam više kondova različitih kapaciteta u paralelu kako bih dobio odgovarajući kapacitet za zvučničku skretnicu kojim redoslijedom ih je najbolje složiti ili je to svejedno? Ja mislim da je bolje staviti one manjeg kapaciteta bliže zvučničkim konektorima (izvoru signala) no možda sam i u krivu.

2. Mora li kond na Zobelu biti podjednake kvalitete kao i oni u skretnici ili bih se mogao provući sa bipol. elektrolitom premoštenim blokom?

1. Teoretski je bolje da je manji bliže driveru, ali sumnjam da ćeš to čuti. Ja sam is spojio u jedan čvor, zvijezdu, ili kako god to nazvati.
2. Kond u zobelu treba biti kvalitete kakve su i drugi kondovi na tom driveru. Rijetko se stavljaju najbolji kondovi na bas. Kondići kvalitete glatt su najčešći na basovima.
Ako je driver bass srednjetonac, onda bi bilo dobro da staviš neku ne preskupu foliju. Ja bih stavio i u seriju i u paralelu s driverom kondiće jednake kvalitete.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 10:27
Amigo, paralela je praktički jedan kond, nema bliže i dalje. U slučaju da su normalno grupirani i ako nisu blesavo udaljeni pa se mora pribrojiti i impedancija međusobnih vodova, iako to nije digitalija gdje to može biti itekako bitno, nego ploča zvučničke skretnice (pasivni filtri) koja je za digitaliju obična skalamerija. Neusporedivo je bitnije kako su smještene zavojnice zbog orijentacije polja i tu treba paziti.. Nadalje, Zobel mreža je pegla impedancije drajvera (kompenzator) poglavito iduktiviteta pa kond u Zobelu ne treba razmatrati kao coupling kond na visokotoncu i srednjetoncu koji potpuno definira zvuk, ni blizu. Neka folija, kakav solidan polipropilen (ulazni model Mundorfa za mir u glavi i kući) će dostajati. Ako je itko ovdje naslušavao kombinacije raznih kondova u Zobelu, rado ću pročitati. Sumnjam da je itko.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2018 u 10:37

Što se tiče kondova u skretnici stavit ću Ruske PIO, a ti su mi za Zobel preveliki i preteški da bi visili sa konektora drivera ili se kotrljali u kutiji kako bi bili što bliže midbasovima.
Ja s baćuška papirima u ulju imam prekokrasnog iskustva. Odlične stvari i vjerojatno bolje od većine izvikanih i u audiofila cijenjenih zapadnih izvedbi kapacitivnih smotuljaka. Budući je samorazumljivo da je mehanička izvedba i čvrstoća zv. skretnice (izostanak roštanja i daleko bilo rezoniranja...) od krucijalnog značaja, treba je shvatiti poput prioriteta broj jedan. 

Čito sam Puškina u krevetu do dva ujutro.
haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
TooLoud fest 2019.