Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lokalna mreža bez routera

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 08:39
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Za tvoju klasu bavljenja HiFi-em nije preporučljivo u računalu koje se usb konekcijom spaja na DAC korištenje ni bluetooth-a, ni interne WIFi kartice u samom računalu, tako da druge kombinacije otpadaju.

Ovo potpisujem. Isto tako, kad DAC visi na USB-u, poželjno je ništa više USB-om ne spajati.
đez je limunada

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 09:25
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Za tvoju klasu bavljenja HiFi-em nije preporučljivo u računalu koje se usb konekcijom spaja na DAC korištenje ni bluetooth-a, ni interne WIFi kartice u samom računalu, tako da druge kombinacije otpadaju.

Ovo potpisujem. Isto tako, kad DAC visi na USB-u, poželjno je ništa više USB-om ne spajati.
A ako bih kupio internu wifi karticu, što je predložio icon?
Volio bih da mi ostane direktno spojen pc i nas?
    Moj HiFi
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 09:38
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

A ako bih kupio internu wifi karticu, što je predložio icon?
Volio bih da mi ostane direktno spojen pc i nas?

Kužim ja tvoju logiku "jedan kabel manje bi trebalo biti bolje", ali ja to sebi ne bih tako spajao.
đez je limunada

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 11:37
Ja imam doma onakav edge router koji sam ti poredložio i multimedia PC je spojen na njega kao i druga dva PC-a, a ostali uređaji su na mreži preko access pointa.
Imam pristup internetu ostvaren preko optiminog VDSL routera koji je statičkom rutom povezan na moj router i služi isključivo kao modem.

Zašto je to tako? jednostavno, ovi routeri koje koriste provideri su šrot. Ovih skoro 20 godina ih se izmjenjalo podosta i niti jedan nije bio ni približno zadovoljavajuć da bi ga ostavio samostalno da mi bude primarni router, a ni primarni wifi point. O sigurnosti i manjku opcija podešavanja da ne govorim ;)

Isto kao i sa audiofilskim uređajima nije svejedno koji i kakav komad opreme ćeš koristiti, prvenstveno je riječ o mogućnostima upotrebe (dostupnim opcijama) i pozudanosti.

Nije upitnan prijenos podataka, jer svaki ispravni uređaj bi trebao na isti način, i sa istim protokolima prenositi pakete podataka, ali ipak postoje razlike između uređaja.
Prvenstveno se razlike uočavaju u brzini procesuiranja podataka što nije nebitno jer kvalitetniji uređaji osjetno brže rade prijenos i imaju dosta manji drop paketa nego neki jeftiniji uradak iste namjene.

Konkretno što se audia tiče, napominjem da se taj drop paketa ne osjeti u samoj izvedbi jer svaki dropani paket se ponovo šalje dok "primatelj" ne potvrdi da je dobio sve pakete i da su ispravni, i tek onda se šalju aplikaciji koja od istih tvori zadanu vrstu zvučnog zapisa koja se dalje distribuira kao audio zapis.

Konkretno u tvom slučaju ja bi napravio sljedeće:
NAS i PC bi spojio žicom u router (nešto slično ovome koji sam ti preporučio) i dodao bi access point za vezu između mobitela koji provida internet i routera, a na samom routeru onda definirao veze između uređaja.
Ovakvim setupom bi si osigurao nesmetani prijenos između svih uređaja na mreži i omogućio eventualni upgrade u budućnosti gdje bi mogao dodati što ti god padne na pamet npr. mrežni player, drugi NAS, drugi pc, žičani internet modem i / ili neograničeni broj wifi uređaja.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 19:13
Ok, prihvaćam sugestije.
Obzirom da sam se uvjerio u zvučnu dobrobit direktnog spajanja NASa na pc jednim kabelom, da li bih mogao u pc-u koristiti 2 mrežne kartice. Da jednu spojim u wifi router, a u drugu nas?
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 20:20
da, imaš čak i za kupiti ploče, doduše to su ove malo kvalitetnje, koje dolaze sa dvije mreže.
ALi ako i ne, možeš dokupiti PCI-e mrežnu karticu i instalirati je i raditi će.
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2017 u 23:03
Hmmm zasto NAS spojiti putem odvojene mrezne? Zasto uopce imati 2 mrezne? To nema nikakvog smisla sto se tice kvalitete (na stranu brzina, ali jedan 1gb port je obicno sasvim dovoljno), jedino ako se zeli odvojiti mreza fizicki i postaviti razna pravila routanja ...
Da se radi o USB kabelu, to ima smisla, drzati interni usb hub sto cisci, da se mora brinuti oko slanja podataka na samo jedan uredzaj (DAC).

Editirao hudo - 12.listopad.2017 u 23:04
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 11:08
Možda nema smisla gledano s informatičke strane, ali gledano s audiofilske strane, možda ima smisla, jer mi je ovako dosta jedan mrežni kabel te izbjegavam switch. Nisam nešto siguran u to, područje baš nije istraženo s audiofilske strane, ali činjenica da je zvuk s 1 kabelom i bez switcha nešto bolji.

Zna li netko, postoji li kakva 4G antena koja vani lovi signal, a unutra ga emitira u prostor? Ili unutarnje pojačalo signala? 

Vidim antene koje se na kraju koaksijalnim konektorima uštekavaju u modem, a ja trebam bolji signal za mob, koji nema koaksijalnog priključka.

Editirao amigo - 13.listopad.2017 u 11:12
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 11:30
postoji, to se zove 4G extender i izgleda kao ovi:
https://www.myamplifiers.com/?gclid=CjwKEAjwyIHPBRCIxtvb0afHsHwSJAAc9L4YQxfPh6w9yKg8qFXPTvtwpKb6vOF3uMCmf-8geUpZyhoC0OXw_wcB
ili
https://www.verizonwireless.com/accessories/samsung-4g-lte-network-extender/

Što se tiče kvalitete i prijenosa, nemam pojma kojeg bi ti preporučio jer se nisam time bavio, ali ovi gore izgledaju solidno.

Jesi možda razmišljao uzeti neku verziju "pokućnog" interneta kakvog nude mobilni provideri?
možda ti je to riješenje ako već ne želiš na žicu ići.
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2017 u 11:34
Opet gledano sa audiofilske strane možda malo kinki, ali ja bi išao na izbjegavanje ovog tipa "zagađenja" prostora jer svi znamo kako su nam uređaji i signali osjetljivi na elektromagnetna zračenja, a ovo je praktično odašiljač u sobi.

Čak i sa realno životne strane neznam koliko je to mudro strpati za stalno u svoju blizinu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Pozdrav
Forum: Audio komponente