Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Lokalna mreža bez routera

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 11:37
Amigo: ok, u objektu nemaš internet, ali pitanje je imaš li WiFi router?
Monkeymote sigurno ne treba Internet, nego WiFi. da bi mogao upravljati pc-om.
đez je limunada

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 11:55
na žalost nisam imao priliku koristiti konkretnu aplikaciju, ali koliko sam vidio na njihovoj službenoj strenici ona radi putem wi-fi mreže, nisam našao podatak da radi preko interneta?
ako je to istina i treba ti wifi, ne moraš nužno koristiti router za rad, možeš na PC instalirati wifi karticu i spojiti se na nju direktno, isto kao i PC to PC koji je već opisan u postovima prije.

Tebi bi ta aplikacija služila kao što bi služio remote za foobar? ili bi ti trebalo da imaš više funkcija upravljanja aplikacijama na tom pc-u?

možda bi tu moglo funkcionirati preko kakve druge remote access aplikacije, npr Remote Chrome Desktop app, TeamViewer ili Unified.
Za inicijalni setup neke traže pristup interneteu ali aksnije im ne treba, pa možeš privremeno preko mobitela ih instalirati i koristiti offline.
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 12:09
 Monkeymote radi preko LAN mreze, kod startanja mobilne aplikacije mozes dodati server i tamo pita IP adresu od kompjutera. Takodjer, port 19371 mora biti propusten ako PC ima firewall! 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 15:02
Što minimalno trebam za WiFi kontrolu računala putem moba? Igra li WiFi usb stick, ili moram kupiti wifi router i kakav?

Editirao amigo - 11.listopad.2017 u 15:03
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 15:33
bolja opcija od usb sticka je wifi kartica.
Imaš ih od 100 - 600kn
možda neka ovakva:

uštekaš je u slobodni PCI-e slot i instaliraš drivere.
S njom možeš se spajati na router ili sa drugim wifi uređajima.
Zašto ona a ne USB wifi kartica, pa možda zato što je ona spojena direktno na ploču i ne koristi USB nego PCI sabirnicu i time je em brža, a em se izbjegavaju dodatni kontroleri. A da ne spominjem da uglavnom ovakve kartice imaju daleko kvalitetniju elektroniku i bolji signal/radijus djelovanja nego usb kartice.

Inače, generalno govoreći za lokalnu mrežu je daleko bolja opcija kupiti mrežni router poput recimo https://www.ubnt.com/edgemax/edgerouter-x/ i recimo njihov access point https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/
nego router sa integriranom bežičnom mrežom.
Ovo gore navedeno lagano ulazi u profi vode, a nije previsoka cijena (cca za router i aacess point oko 1000kn) za opcije i kvalitetu koju ovaj dvojac nudi.

Na router onda možeš direktno žicom spojiti NAS, PC, a preko access pointa sve ostale uređaje koje ti trebaju, od mobitela, tableta i sl. koji ne zahtjevaju žicu i imaš vrlo solidno složenu lokalnu mrežu na koju onda s vremenom možeš spajati i nove uređaje i modem za pristup internetu kada ga jednom omogućiš u prostoru.

I sve će raditi bez problema i lagova, vjeruj mi ;)
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 16:13
Hvala momci na pomoći.
Ova situacija je privremena, no i ubuduće internet namjeravam bazirati na mobilnoj 4G mreži. Ne namjeravam aktivirati fiksnu liniju, dok god sam u objektu većinom sam.
Imam putem moba flat opciju i to mi je dovoljno. Za rad na PCju, ako baš treba, podijelim mobilnu mrežu. Jedino mi u kući nema 4G signala pa bih vjerojatno trebao nabaviti neku antenu. Kako to riješiti?
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 17:13
nikako, odnosno vrlo teško jer ne ovisi o kući nego njenoj lokaciji unutar mreže, osim ako provider ne odluči pojačati mrežu na tom području.
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 17:29
Ja odnedavno imam VIP 4g kućni net (vežu ga za adresu, nije prenosiv) i prezadovoljan sam, dobijem do 5mb/s (44mbit/s) u downloadu, na Remizi. Ima i neograničen telefon, ali to sam zaboravio kako se koristi :)

VIP daje s 4G routerom dvije antene sa 3-4m kabela svaka, pa se mogu lijepo raširiti da se osigura dobar signal. Tcom to ne daje u svojoj usluzi, pa pozicija routera mora biti blizu prozora (routeri su fizički isti, koliko mogu vidjeti, vjerojatno su isti model).

Ja imam windows setup bez monitora sa foobarom u startupu, ali imam wi-fi mrežu preko koje kontroliram foobar. Monitor palim samo kad pokrećem neki film ili slično, za glazbu je ugašen.

Možda bi se mogao wifi složiti preko nekog odbačenog tcom routera? Ja imam čak dva viška, nudio sam im to nazad kad sam prelazio na 4G, ali serviseri nisu bili zainteresirani. To bi bilo besplatno rješenje.

Ako je usb wi-fi adapter, onda je bitno uštekati ga u drugi port od onog na kojem je DAC. Sigurno rješenje je da je recimo DAC straga, a wi-fi adapter s prednje strane kompjutera, iako većina računala (normalnih, ne nekih micro) ima barem dva USB kontrolera na stražnjoj strani, samo treba pročitati shemu u manualu. Ili recimo, ako ima USB 2 i 3 utore (normalni i plavi), onda je sigurno da su oni na različitim kontrolerima. Ako se pazi na to, eliminiraju se glavni problemi oko korištenja USB sticka sa USB DAC-em.

Editirao Jackson - 11.listopad.2017 u 17:31
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 17:32
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

...
 Jedino mi u kući nema 4G signala pa bih vjerojatno trebao nabaviti neku antenu. Kako to riješiti?

Možda nešto odavde pomogne...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=281096
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2017 u 17:49
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

nikako, odnosno vrlo teško jer ne ovisi o kući nego njenoj lokaciji unutar mreže, osim ako provider ne odluči pojačati mrežu na tom području.
na dvorištu je signal ok pa brijem da bi neka antena možda pomogla
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika