Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kriogenizacija lampi i ostalih komponenti

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2017 u 20:36
Nisam siguran da se samo smanjuju otpori, alatni čelik je nakon pravilnog krio procesa u pravilu čvršći. Na primjer, tretiram običan nož koji se relativno lako tupi, i nakon kriogenizacije se može još bolje naoštriti i dulje će takav ostati.
To je samo jedna osobina u koju sam se osobno uvjerio!
Otpor materijala, konkretno bakra se može bitno smanjiti. Inače sam eksperimentirao sa xy čistoća bakrene žice 0.255mm OD (klasična debljina licni koja se koristi u vodičima presjeka 2.5mm2) i uspio spustiti otpor do 13 Ohm/km. Nordost je uspio do 8 Ohm/km
Nije nikakav problem dati na usporedbu iste kablove, jedan tretiran a drugi ne. To sam već radio više puta, i razlika je u tome što je krio otvoreniji, pogotovo u visokim , možda čak preotvoren- raspršen, bas je nešto bolje definiran, i prilično je analitičan. Ponaša se kao vulgaris srebro. U neko doba postane jako naporan i iritira blagom sterilnošću. To je po nekoj univerzalnoj recepturi 12-12-12
Ja na taj način ne radim, moji procesi su prilično složeniji. E, da ne zaboravim.. banane i vilice se puno bolje ponašaju tretirani!
Ovo i ono
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2017 u 20:43
Pa probaj brate mili pa prijavi. Rado ću pročitati nešto novoga. Očito se cijevi iz frižidera dobro prodaju pa onda valjda nije patka. Moj omiljeni proizvođač žica (životni odabir) tako ne tretira žice, a ni terminacije bogami pa ja onda smatram da niti ne treba.
proteza
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2017 u 21:00
Nemam pojma o vremenskim intervalima za cijevi... Jesi li baš 100% siguran da AQ to ne radi?
Ovo i ono
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2017 u 21:13
Siguran sam. U top serijama, oni se furaju na izuzetno čisto srebro savršeno polirane površine, naravno solid core, na zrak i teflon kao dielektrik, 100% oklop, na visokokvalitetni bakar za terminacije, direktno tvrdo pozlaćen ili posrebren, na besprijekornu geometriju i još pregršt cveba, a i rezultati su prva liga. 
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2017 u 06:33
Nabavi si Tracer. Izmjeri cijev prije postupka, pa ju izmjeri nakon postupka.

Kriogenizacija bez nekog mjerenja prije/poslije nema smisla, kao ni većina stvari. Ostalo je sve rekla/kazala.

Osobno ne vidim neke koristi od toga, ali ako ne uništiš lampu, tko zna. Svakako je treba premjeriti.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2017 u 10:25
Originalno postano od strane člana: Flikoman Flikoman napisao:

Kriogenizacija bez nekog mjerenja prije/poslije nema smisla, kao ni većina stvari. Ostalo je sve rekla/kazala.

Kad bi to bilo tako, bilo bi lako... ali nije. Ako lampa prezivi postupak zamrzavanja/odmrzavanja, vjerojatno ce imati iste mjerne rezultate na traceru, i na taj nacin se nista nece moci dokazati/pokazati. Ne znam zasto bi promjena u kristalnoj strukturi (resetka) dala drugacije elektricne mjerne karakteristike (krivulje cijevi)? Takva lampa bi, medjutim, mogla drugacije zvucati od onih koje nisu bile podlozene postupku smrzavanja. No tu dolazimo do "subjektivnog mjerenja uhom" koje ima problem sto se ne moze bas lako svesti pod objektivno.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2017 u 13:28
A onda ju nakon smrzavanja treba prepeći, nemos sirovu konzumirati.
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2017 u 19:28
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: Flikoman Flikoman napisao:

Kad bi to bilo tako, bilo bi lako... ali nije. Ako lampa prezivi postupak zamrzavanja/odmrzavanja, vjerojatno ce imati iste mjerne rezultate na traceru, i na taj nacin se nista nece moci dokazati/pokazati. Ne znam zasto bi promjena u kristalnoj strukturi (resetka) dala drugacije elektricne mjerne karakteristike (krivulje cijevi)? Takva lampa bi, medjutim, mogla drugacije zvucati od onih koje nisu bile podlozene postupku smrzavanja. No tu dolazimo do "subjektivnog mjerenja uhom" koje ima problem sto se ne moze bas lako svesti pod objektivno.

Vjerojatno će imati iste karakteristike, ali bez mjerenja se nikad ne zna. No, ukoliko su mjerenja identična, onda je sve rekla kazala. Previše je tu subjektivnosti upleteno i previše se riječ "mislim" upotrebljava.

smijeh
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2017 u 00:02
Kod lampi je to malo specificno. To su ipak naprave sklapane od dosta elemenata, i ima tu strojnog i ljudskog rada. Razlikuju se po materijalu od kojeg su elementi izradjeni, a i od vjestine i uvjezbanosti radnika koji su ih radili, kvalitete strojeva. Uzimo npr. ECC83 ili EL34 jer su poznate. Datasheet za ECC83 je uvijek isti, objavio ga Telefunken, Siemens, Ei, Mullard... bilo koji proizvodjac. Krivulje u datashetu su uvijek iste. A lampe bas i nisu iste, i ne sviraju isto, i ne cijene se isto. A opet sve slijede podatke iz datasheeta. Prema podacima i mjerenjima gotovo da su iste, a fizicki i zvukom se razlikuju... neke malo, a neke i prilicno... Isti je slucaj s EL34, kao i s ostalim tipovima lampi.

Nadam se da ste shvatili sto sam htio reci. Vjerujem da kriogeno tretiranje moze imati utjecaja, ali samo klasicna mjerenja lampi nisu dovoljna da bi se to moglo dokazati ili opovrgnuti.

Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2017 u 00:45
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Kod lampi je to malo specificno. To su ipak naprave sklapane od dosta elemenata, i ima tu strojnog i ljudskog rada. Razlikuju se po materijalu od kojeg su elementi izradjeni, a i od vjestine i uvjezbanosti radnika koji su ih radili, kvalitete strojeva. Uzimo npr. ECC83 ili EL34 jer su poznate. Datasheet za ECC83 je uvijek isti, objavio ga Telefunken, Siemens, Ei, Mullard... bilo koji proizvodjac. Krivulje u datashetu su uvijek iste. A lampe bas i nisu iste, i ne sviraju isto, i ne cijene se isto. A opet sve slijede podatke iz datasheeta. Prema podacima i mjerenjima gotovo da su iste, a fizicki i zvukom se razlikuju... neke malo, a neke i prilicno... Isti je slucaj s EL34, kao i s ostalim tipovima lampi.

Nadam se da ste shvatili sto sam htio reci. Vjerujem da kriogeno tretiranje moze imati utjecaja, ali samo klasicna mjerenja lampi nisu dovoljna da bi se to moglo dokazati ili opovrgnuti.

Odlično napisano!

Editirao Kabel - 22.listopad.2017 u 00:47
Ovo i ono
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA