Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kriogenizacija lampi i ostalih komponenti

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 5 sati 37 minuta prije u 14:55
Ja ne vidim logike da se išta što je sastavljeno od više materijala podvrgava kriogenici. Nema šanse da kompozit od stakla i metala pa još sadržava vakum kao što su lampe, ostanu dobro zabrtvljeni nakon što ih se smrzne blizu apsolutne nule. Pa svaki materijal ima različitu temperaturu krutišta, vrelišta i prelaska u plinovito stanje...
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 5 sati 26 minuta prije u 15:06
Za lampe ne znam no znam da neki proizvođači kabela vrše taj postupak na vodičima. Zastupam Black Rhodium i imaju modele koji su obrađeni DCT (deep criogen treatment) tehnologijom. Nisam imamo prilike usporediti jer ne rade isti kabel u smrznutoj i sobnoj temperaturi...
Znači ne znam...

Editirao soundnewsdino - 5 sati 25 minuta prije u 15:07
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 sati 47 minuta prije u 15:45
Logicnije je kod kabela oblikovanje od sirovine do licne u stanju blizu talista sto smanjuje stres materijala i mikropukotine, u odnosu na hladno formiranje. To je onaj OCC posrupak.

Al opet, ovisno o promjeru licne treba paziti na savijanje jer je i to mehanicki stres pri kojem vodici pucaju. Kao kad savijete deblji lim pa na vanjskom bridu dobijete naranđinu koru.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 49 minuta prije u 16:43
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Za lampe ne znam no znam da neki proizvođači kabela vrše taj postupak na vodičima. Zastupam Black Rhodium i imaju modele koji su obrađeni DCT (deep criogen treatment) tehnologijom. Nisam imamo prilike usporediti jer ne rade isti kabel u smrznutoj i sobnoj temperaturi...
Znači ne znam...

Dobivao sam upozorenja da se ne reklamiram, ali budući se ti ovdje reklamiraš predpostavljam da mogu komentirati da i ja imam neke elemente DCT u nekim modelima. Što se tiče komore i lampi, odnosno stakla unutar kojeg je vakuum, situacija je jednostavna. Da bi se izbjeglo stvaranje kondenzata, podkomora je u podtlaku, tako da nema opasnosti od pucanja..
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 43 minuta prije u 16:49
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Logicnije je kod kabela oblikovanje od sirovine do licne u stanju blizu talista sto smanjuje stres materijala i mikropukotine, u odnosu na hladno formiranje. To je onaj OCC posrupak.

Al opet, ovisno o promjeru licne treba paziti na savijanje jer je i to mehanicki stres pri kojem vodici pucaju. Kao kad savijete deblji lim pa na vanjskom bridu dobijete naranđinu koru.

Cryo je u biti čista rekristalizacija, ili ti vraćanje molekularne rešetke u nekakvo prirodno bezstresno stanje.
Mnogi "školovani atručnjaci" nemaju pojma zbog čega se kablovi ne smiju pretjerano savijati. OCC deblju žicu predsvij par puta, i dobio si običnu s hrpom kristala..
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 33 minuta prije u 16:59
Imas komoru, sad moras pronac sekvence koje ovisno o kompoziciji materijala daju sto manje destruktivnih i sto vise konstrultivnih ucinaka.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 50 minuta prije u 17:42
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Imas komoru, sad moras pronac sekvence koje ovisno o kompoziciji materijala daju sto manje destruktivnih i sto vise konstrultivnih ucinaka.

Mene više zanima ovo u vezi lampi..
Materija koja je meni u poslu bitna je prilično dobro savladana.. Iako uvijek ima nekih novih kombinacija 😎
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 34 minuta prije u 17:58
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Znači ne znam...

Dobivao sam upozorenja da se ne reklamiram, ali budući se ti ovdje reklamiraš predpostavljam da mogu komentirati da i ja imam neke elemente DCT u nekim modelima. Što se tiče komore i lampi, odnosno stakla unutar kojeg je vakuum, situacija je jednostavna. Da bi se izbjeglo stvaranje kondenzata, podkomora je u podtlaku, tako da nema opasnosti od pucanja..

Koja crna reklama. Užario mi se telefon nakon ove objave pa je red pred dućanom za DCT kabele. Par stotina / somova eura uopće nije problem. Red je toliki da sam počeo kuhati čaj i dijeliti kekse..haha
Što se mene tiče samo navali. Uvijek me zanimaju takve tehnikalije ali samo bez mistikacija. I neboj se...nebu se kupci pojavili....haha

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 45 minuta prije u 19:47

Cryo je u biti čista rekristalizacija, ili ti vraćanje molekularne rešetke u nekakvo prirodno bezstresno stanje.
Mnogi "školovani atručnjaci" nemaju pojma zbog čega se kablovi ne smiju pretjerano savijati. OCC deblju žicu predsvij par puta, i dobio si običnu s hrpom kristala..

hm...ajmo definirat "molekularnu" rešetku. Metali imaju kristalne rešetke i mijenjaju ih  s porastom  temperature te se vraćaju na prvobitnu kristalnu rešetku sa smanjenjem temperaturom. Npr.kristalna rešetka čistog željeza  na 910 stupnjeva  prelazi iz kubične prostorne centrirane ( kocka koja na vrhovima ima atome željeza) u u kubičnu plošno centriranu rešetku ( kocka koja osim atoma na vrhovima ima atome i na svojim stranicama).

Ne znam da postoji rekristalizacija blizu apsolutne nule, a kamoli da bi se ta nova kristalna rešetka zadržala pri vraćanju metala na sobnu temperaturu.

Također ispravljam i sebe iz prijašnjeg postu. Materijali ( metali i ostali) imaju veći koeficijent rastezljivosti na većim temperaturama, a na nižim se skoro ništa ne događa.
Dakle, niti će se dva materijala razdvojit na apsolutnoj nuli niti će ponaosob promijenit kristalnu rešetku.

Pri kriogenizaciji jedino može doći do supravodljivosti( nestanak električnog otpora) metala i ništa više. Vraćanjem na sobnu temperaturu metal se vraća nepromijenjen u prvobitno stanje.

Al evo...pošto imaš uređaj za kriogenizaciju, izvrši kriogenizaciju na kabelu pa ga usporedi s nekriogeniziranim kabelom iste vrste.
Čak se i Black Rodhium ne usuđuje to napravit tj. ne daje na tržište kabele iste vrste u krio i nekrio stanju.

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 minuta prije u 20:08

Žice nisam i nemam namjeru komentirati!!!
Taj dio je , što se mene tiče, završen prije nego je započet.

Nije mi jasno...jel si smrzavao kabele ili nisi ? Ako sa žicama nisi dobio razliku još je manja vjerojatnost da će lampe pokazat drugačiji rezultat
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Kriogenizacija lampi i ostal...
Forum: Audio komponente