Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AR 310 HO upgrade skretnice

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2017 u 23:52
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

A to ... to znam.haha Ionako 90% "audiofila" kupuje nešto drugo a ne sam zvuk, pa shvatili i oni s vremenom koja im je najbolja računica.

Hrpa "audiofila" kod kupnje prvo razmišlja o tome za koliko to može prodati, a ne je li to vrijedi čemu 😁
Bljak
Ovo i ono
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 08:01
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

To nad čime si se uskukao jest niskopropusni filter za bas prvog reda ili ono što donekle određuje gornju graničnu frekvu bas drajvera. Ja bih prije rekao da je ovdje u pitanju optimizacija, nego štednja.

Kod DIY-era je sistem: skuplji dio (komponenta)-bolji zvuk. Kako cijena dijelova raste, raste i kvaliteta zvuka. Naravno, to jest donekle u korelaciji, ali nije svaka baba B&W i za vjerovati je kako oni dobro znaju što su, zašto i kamo stavili.

Nekad, prije pojave kojekakvih egzotika dijelova, umjesto ova dva bijela bi vidio dva bipolarna elkosa, a špule bi imale znatno manje bakra jer bi bile motane na feritu umjesto na zraku. Ili na trafo limu. Ne samo to, u grani srednjetonca bi vidio slično, a tek na visokom možda kakvu poliester foliju. A i onda je bilo zvučnika koji su radili vrhunski t.j. rije pojave Mundorfa i sl. koji se danas smatraju nasušnom potrebom.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 08:31
Htjedoh reći, izvanserijskih audio proizvoda je bilo i prije nego li su herr Mundorf i njemu slični spasili svijet.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 08:48
Ha, ništa, onda nastavimo monolog...
haha
U svojim zvučnicima imam gomilu Mundorf Supreme kondića i ne mogu lagati pa reći da mi to nije milo (Hrnić) jer i ja sam samo audiofil. :))))

Sretna je okolnost što su skretnice utrpane u masivne kutije i odozgo (kompletno do dna) zabetonirane epoksidom pa van viri samo žicovlje. Nema vibre ni čudnoga zvukovlja, a i melem je za tvikanje. Nemoš ništa.
haha

Editirao Apparatus - 02.studeni.2017 u 08:50
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 09:09
moguce, ali tvoje kutije nisu radjene od egzoticnog drveta ala iveral

da...falio je mali smajlic
haha

by the way, eno Duelund na akciji kod partsconnexiona..skoro pa u pola cijene...
mozda je nekome promaklo
kad se vec luduje haha

Editirao nu!me! - 02.studeni.2017 u 09:37
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 09:46
ma dosadno mi pa pisem gluparije kao i vecina...
necu vise...
to sto je kutija od iverala nema nikave veze...ja nesumnjam da kutija sad svira bolje nakon upgrejda od 1000evra...ako nista bar ima vise visokih
samo mi nije jasno cemu kablovi od 350evra kad bi jednako svirala i s zicom iz peveca...

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 10:34
Iako se u načelu slažem s SND, Appyjem, Nu!Me!tom i ostalima koji upozoravaju da bolji dijelovi nisu garancija boljeg zvuka, kao i s konstatacijom da se ne isplati ulaganje u zvučnike s lošim driverima i kutijama, isto tako smatram da se skretnica ovih Bowersa može unaprijediti i dobiti nešto bolji zvučni rezultat. Ako čovjek zna što radi. Naročito ako se modifikacija izvodi uz mjerenje i detaljne slušne testove. 

Jer, istina je da su u Bowersu optimizirali zvučnike upravo s odabranim elementima, ali isto tako je istina da se s boljim dijelovima i žicama, zvuk može optimizirati na nešto višoj razini. Naravno, ne na način jednostavne zamjene jeftinijih elemenata istih vrijednosti, skupljim i boljim elementima. Ali to Kabel niti ne pokušava. Koliko sam ja shvatio, ima majstora koji mu mjerenjem optimizira skretnicu.

Kad bih to radio, originalnu skretnicu ostavio bih nedirnutu i izradio sasvim novu, tako da staru uvijek mogu vratiti.
    Moj HiFi
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 10:57
Aj po milijont put :(  gospon je iz stojadina ) napravil  abarta ? i di je proglem ? sve je argumertiral ? na načine koji vam pašeju ? Precenjanje , zavist ? . Sva sreča da sam zaboravio tu priču , al  ipak ? !
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 11:05
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Htjedoh reći, izvanserijskih audio proizvoda je bilo i prije nego li su herr Mundorf i njemu slični spasili svijet.

Apsolutno se slažem!
Ovo s Mcapovima je samo kao primjer kako u toj i toj fakinklasi ne bi trebalo štedjeti na nivou razlike po retail cijeni bez rabata u rasponu od 0.0005% -0.001%. Je li on dio nekog zobela, ili ne daj bože na putu signala, nije bitno! Čak nije ni bitno što sam uopće spomenuo B&W. Imao sam priliku vidjeti u mnogim ekstra skupim high end uređajima i zvučnicima sličnu situaciju. I ti sam to znaš, jer si se takvih budalaština nagledao 😲
I da jednu stvar odmah raščistimo, nije uvijek cijena mjerilo kvalitete! Gore sam naveo par imena proizvodača kondenzatora, i poredao ih po nekakvom redu.. Ako je netko prijetio na kraju kao apsolutno najbolji omjer cijene i kvalitete je k75, ruski OIP koji košta na komad cca 10-12$
Za visoke i srednje da je bolji ne bi valaljalo!
Ove gluposti o žicama ne želim komentirati...
Lp
Ovo i ono
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2017 u 11:12
.

Editirao nu!me! - 02.studeni.2017 u 11:15
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA