Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozdrav svima

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 08:21
Originalno postano od strane člana: Marino06 Marino06 napisao:

@ Appy

ladica nije vise problem. Drugar mi je to resio (promenio gumicu i sad klizi k'o Durex) haha

Bez obzira na konekciju (ST ili AES/EBU ili RCA spdif) kao da se izgubi lock izmedju transporta i daca i na sekund dva prestane muzika. Kada slusam komp audio, ovo se nikad ne desava. 

Any idea?

Inace probao sam nove dacove, tipa Auralic Vega i daleko mi vise odgovara zvuk ovih audio veterana (tipa Wadia, ML). Nadam se da ce me ovaj kombo sluziti jos duugooo.

Jos jedno pitanje: u USA mogu nabaviti laser diodu. Naravno, uzeo bih komplet dva lasera ako se imaju gde naci u EU...relikti proslosti, gori sam od hrcka placo

Pih, gumica... Dobro, drago mi je vidjeti da netko ima No37 bez felera ladice.

Kad ti se dogodi ovo da nema signala na izlazu, da li ti se na displeju DAC-a ugasi i 44k, ili treperi?Ako 44k normalno svijetli, ne bi trebao biti problem u transmisiji digitalnog signala. Ja bih možda promijenio input receiver SC8412. Eno na Ebay-u za ispod 10$ pa ako i ne pomogne nije strašno. 
Kako spajaš komp? Preko čega?

Ne trebaju ti nikakve laser diode. Ganjaj Philips CDM 12.4 mehanizam. Ti u No37 imaš CDM12 Industrial (aluminijski), ali čitač iz 12.4 ti paše (identičan). Spindle motorče također.

Editirao Apparatus - 03.studeni.2017 u 08:31
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 08:41
Dobrodosao Marino06!    smijeh
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 09:54
Pozdrav Marino06. Zanimljivo izgleda sustav, pogotovo preamp. Koliko sam uspio naći to radi netko s Diyaudio foruma? Meni uvijek fascinantno vidjeti koliko truda, vremena, pretpostavljam i novaca, je uloženo u Diy klonove uređaja poput Pass izlaza. Ne bi li se za tu lovu moglo kupiti originalni XA u SH? Ili se varam. 

Editirao dan the man - 03.studeni.2017 u 10:04
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:22
@ Edison i Dan,
Hvala vam!

Sto se tice troskova, preamp je skuplji.

Snagasi su u SH oko 8.000 ojra. Previse za moj budget. Ovi diy su izasli ispod 3. Znam relacije, kao i sa nekretninama, cigla na selu i u gradu ne vredi isto ne

Nemam problem sto mi sprava nije brand ako svira. Sa ovim snagasima je ispalo bas mucenje dok nisu prosvirali. Jer iako je layout od Passa, setovanja (radne tacke) nisu. I tako smo se vrteli u krug dok nismo uboli ono sto meni pase. A zvuk se kretao u rasponima od fenomelanog do ocajno loseg. Siguran sam da su fabricki Psici fenomenalni, a cuo sam i pojedine sjajne diy. Mnogo vise losih.

Preampe na slikama je uradio Nagard (XP line i Xono + napajanje) . Layout, delovi, lemljenje, sve je on uradio. Ja sam samo skutijao sve to.  

Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:26
Pih, gumica... Dobro, drago mi je vidjeti da netko ima No37 bez felera ladice.

Kad ti se dogodi ovo da nema signala na izlazu, da li ti se na displeju DAC-a ugasi i 44k, ili treperi?Ako 44k normalno svijetli, ne bi trebao biti problem u transmisiji digitalnog signala. Ja bih možda promijenio input receiver SC8412. Eno na Ebay-u za ispod 10$ pa ako i ne pomogne nije strašno. 
Kako spajaš komp? Preko čega?

Ne trebaju ti nikakve laser diode. Ganjaj Philips CDM 12.4 mehanizam. Ti u No37 imaš CDM12 Industrial (aluminijski), ali čitač iz 12.4 ti paše (identičan). Spindle motorče također.
[/QUOTE]

Appy, signal iz kompa ide vulgaris optikom. I nikad nije ni stucnuo. Za pocetak cu doneti neki transport pa cu videti da li se to desava i sa drugim transportom. Ako da, onda je do daca. 
Displej moram da proverim kako reaguje, slusam uvek sa iskljucenim

PS koji je to problem sa ladicom i kako si ti to resio? THX!
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:27
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:28
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:29
Tower of Power haha
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 10:33
Moram priznati da si skutijao za dvije tri klase bolje od nekih renomiranih proizvođača. Da ne spominjem lokalne manufakture. Svaka čast. 
Razlika između passića i klona u troškovima je više nego osjetna tako da nema dvojbi. Jesi li probao još ponešto od amplifikacije na 800kama? 
Na vrh
Marino06 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Marino06 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2017 u 11:00
Thx Dan 

Ponajbolji zvuk je bio sa Vacuum State RTP5 i Karan KAS 600. Karan se fenomenalno uklopio ali je cena za odlikaše. Ipak sam ja liga ispod haha

Odlicno je radila i Yba Passion 1000 stereo sa BAT VK3iX SE preampom. 

Pa cak i maleni Firstwatt M2 sa Nagard preampom svira odlicno! Potpuno izbalansirano i sa kontrolom u okvirima normalnog SPL-a.

Probao sam i BAT VK50 ali nema kontrole u basu. Za BAT su namenjeni drugi zvucnici ali to je vec sistem br 2 a to cemo malo kasnije proteza

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice
Forum: Audiofil.net klub