Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SENZACIJA

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 17:25

Ovo ee biti još zanimljivo...

sada je poeeo i PS Audio u svoja pojaeala ugra?ivati ove ICE module:

http://www.psaudio.com/articles/sdat.asp

Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 18:58
Originalno postano od strane člana: audiofill audiofill napisao:

Koliko vidim, ovo je ama ista stvar kao i kada su koristili cevi (lampe) u naponskom pojacanju, pa onda tranzistore u strujnom delu. Tada su ih zvali hibridima.

McGowan, koga pomalo znam preko Interneta (trebalo bi da je jedan moj tekst jos uvek na njegovom sajtu negde), je pomalo nalik Bob Carver-u. Obojica su VRLO sposobni inzenjeri-projektanti, sa dobrim idejama, ali obojica se vise bave marketingom nego projektovanjem.

I tako, sada su otkrili "genijalnu stvar" - analogno pojacavanje signala u naponskoj fazi sa digitalnim strujnim pojacanjem.

Jedino sto su "zaboravili" da nam kazu je to da se 99,999999% problema sa digitalnim pojacavacima nalazi bas u onom poslednjem stupnju, strujom pojacavacu. Hteli oni to da kazu ili ne, ali jos uvek se tu slusa "switching distortion" vise nego muzika - ko sumnja, neka pljusne na ulaz signal od recimo 20 kHz i neka gleda na osciloskopu sta se desava - haos!

Ljudi, ne znam kako vama, ali meni ovo izgleda kao jos jedno otkrice tople vode - nemamo nista drugo novo da ponudimo, daj malo retro pristupa novoj tehnologiji. Normalno, to niposto ne znaci da se i na ovakav nacin mogu dobiti odlicni rezultati, ali sa druge strane, to je isto toliko moguce ili nemoguce i sa bilo kojom drugom tehnologijom.

Kolege audiofili, nas najgori kosmar se polako ali sigurno ostvaruje; za 15-20 godina, nas voljeni audio ce biti samo jos jedan chip u nasem PC-ju.

Pozdrav,
DVV
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 19:17

B&W 805 Matrix/Nautilus ne iziskuje toliko snazna pojacala ali jako dobro "prepoznaje" stabilna i muzikalna pojacala. Na Rowland amlicikaciji malo koji zvucnik moze podbaciti

Inace je opce poznata stvar da iskusni prezentatori po sajmovima spajaju male zvucnike i iznimno jaku elektroniku. Vise od te cinjenice iznenaduje me spoznaja da jos uvijek ima audiofila sklonih ocjenjivanju sajmisnih zvukova.

Zraka, zraka...
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 20:14
Originalno postano od strane člana: dvv. dvv. napisao:

Originalno postano od strane člana: audiofill audiofill napisao:

Koliko vidim, ovo je ama ista stvar kao i kada su koristili cevi (lampe) u naponskom pojacanju, pa onda tranzistore u strujnom delu. Tada su ih zvali hibridima.

McGowan, koga pomalo znam preko Interneta (trebalo bi da je jedan moj tekst jos uvek na njegovom sajtu negde), je pomalo nalik Bob Carver-u. Obojica su VRLO sposobni inzenjeri-projektanti, sa dobrim idejama, ali obojica se vise bave marketingom nego projektovanjem.

I tako, sada su otkrili "genijalnu stvar" - analogno pojacavanje signala u naponskoj fazi sa digitalnim strujnim pojacanjem.

Jedino sto su "zaboravili" da nam kazu je to da se 99,999999% problema sa digitalnim pojacavacima nalazi bas u onom poslednjem stupnju, strujom pojacavacu. Hteli oni to da kazu ili ne, ali jos uvek se tu slusa "switching distortion" vise nego muzika - ko sumnja, neka pljusne na ulaz signal od recimo 20 kHz i neka gleda na osciloskopu sta se desava - haos!

Ljudi, ne znam kako vama, ali meni ovo izgleda kao jos jedno otkrice tople vode - nemamo nista drugo novo da ponudimo, daj malo retro pristupa novoj tehnologiji. Normalno, to niposto ne znaci da se i na ovakav nacin mogu dobiti odlicni rezultati, ali sa druge strane, to je isto toliko moguce ili nemoguce i sa bilo kojom drugom tehnologijom.

Kolege audiofili, nas najgori kosmar se polako ali sigurno ostvaruje; za 15-20 godina, nas voljeni audio ce biti samo jos jedan chip u nasem PC-ju.

Pozdrav,
DVV

U vezi otkrivanja tople vode, slazem se, iako gledano sa marketinske strane (ja sam ipak dipl.oec. a ne dipl.ing.:), stvari se cesto vise gledaju revolucijske nego evolucijske. Znaci, sad imamo pojacalo jako visoke iskoristivosti, radi sa svakojakim impedancijama zvucnika, zapakirano u malu kutijicu. Trzisno gledano, b&o je napravio prvi korak (sjecate se prelaza na graficko sucelje kod kompova), razvili su upotrebljivu tehnologiju, i sada ide na red trzisna utakmica (japanci, kinezi) da ih svedu na 1-100$.
Ja sam jako optimistican, sigurno ce naci svoju poziciju pod audio-suncem, i to ne umjesto lampi nego negdje kraj njih, na suprotnoj strani...

beam me up, scoty
and engage!

pozdraf,
hifihudo
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 23:29
Originalno postano od strane člana: Damir Damir napisao:

B&W 805 Matrix/Nautilus ne iziskuje toliko snazna pojacala ali jako dobro "prepoznaje" stabilna i muzikalna pojacala. Na Rowland amlicikaciji malo koji zvucnik moze podbaciti

"Amlicikaciji"? Dragi kolega, vino i audio ne idu bas zajedno. Bar ne u tolikim kolicinama.

Citiraj

Inace je opce poznata stvar da iskusni prezentatori po sajmovima spajaju male zvucnike i iznimno jaku elektroniku. Vise od te cinjenice iznenaduje me spoznaja da jos uvijek ima audiofila sklonih ocjenjivanju sajmisnih zvukova.

Tu se potpuno slazem. Na poslednjem audio sajmu u Beogradu, onaj koji je imao 200 vati je bio bezmudic sajma. Sem naravno gospode koji su bezuspeno pokusavali da prodaju cevne uredjaje od po 10...60W po kanalu, za neke sulude pare.

A da sve bude jos tuznije, sajam se odvijao u Hyatt hotelu, ne u uobicajenim groznim halama sajma, u kojima covek sebe ne cuje kako misli, a ko prezivi bez vazduha sa jedne do druge strane, taj je heroj (istina, KONACNO su popravili ventilaciju pre par meseci). O mesanju svuka da i ne pricam, to je tek ludilo.

Pozdrav,
DVV
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 23:37

[QUOTE=Damir]
"Amlicikaciji"? Dragi kolega, vino i audio ne idu bas zajedno. Bar ne u tolikim kolicinama.

DVV

Ako je to jedino sto ste primjetili u napisanom dragi kolega, onda od srca preporucam Istasku Malvaziju Kozlovia berba 2001. 

Zraka, zraka...
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 23:41
Originalno postano od strane člana: hrvoje.hudo hrvoje.hudo napisao:

U vezi otkrivanja tople vode, slazem se, iako gledano sa marketinske strane (ja sam ipak dipl.oec. a ne dipl.ing.:),...

Odlicno. I ja sam dipl. oec., a ne elektro inzenjer. Doduse, pomalo se razumem i u elektroniku ...

Citiraj ... stvari se cesto vise gledaju revolucijske nego evolucijske. Znaci, sad imamo pojacalo jako visoke iskoristivosti, radi sa svakojakim impedancijama zvucnika, zapakirano u malu kutijicu. Trzisno gledano, b&o je napravio prvi korak (sjecate se prelaza na graficko sucelje kod kompova), razvili su upotrebljivu tehnologiju, i sada ide na red trzisna utakmica (japanci, kinezi) da ih svedu na 1-100$.

Ma sve to je sasvim jasno. Pazite, uskoro ce poceti da se pojavljuju PC-ji sa kaskadama i/ili trafoima i ugradjenim digitalnim pojacivacima - toliko ce to da pojeftini.

I potpuno se slazem da je sve ovo vec vidjeno. I to vise puta. Medjutim, iako je potpuno jasno da ce se mnogo na tome raditi, i da ce sasvim sigurno biti uspeha, i dalje ostaju neki problemi, kojima se za sada ne vidi resenje. I dalje ce biti potrebno imati sinterovani prsten sa navojnicom na izlazu kako bi se odstranio digitalni sum; sinterovani materijal na putu zvucnog signala je nesto najgore sto je moguce uraditi, gore i od izlaznog trafoa (koji koristi tvrde limove, pa je stoga stabilniji) i kondenzatora. Jos gore, SVAKI sinterovani materijal se tokom 2-3 godine "sleze", menja specificnu gustinu, a samim tim i sopstvene karateristike. I tu niko ne moze nista. U prevodu - od samog pocetka kupujete nestabilan proizvod.

Jos uvek nedovoljna brzina prekidackih MOSFET tranzistora me ne brine toliko, jer ce to relativno brzo prevazici sa visestruko brzim modelim ako ne naredne, onda 2006. godine. Ako postoji trziste, naci ce se i resenje.

U osnovi, resenje je vec sada poznato; problem je u njegovoj implementaciji, jer ako se dobro implementira, gubi se najveci deo prednosti cene.

No, u krajnjoj liniji, ako 96/24 i 192/24 formati mogu da koegzistiraju sa MP3, DVD sa DvIX, CD sa gramofonom, cevi sa tranzistorom, zasto ne bi i digitalije mogle da budu jedan od sustanara audio salona?

Pozdrav,
DVV

Ja sam jako optimistican, sigurno ce naci svoju poziciju pod audio-suncem, i to ne umjesto lampi nego negdje kraj njih, na suprotnoj strani...

beam me up, scoty
and engage!

pozdraf,
hifihudo[/QUOTE]
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 23:47

[QUOTE=Damir] "Amlicikaciji"? Dragi kolega, vino i audio ne idu bas zajedno. Bar ne u tolikim kolicinama. DVV

Ako je to jedino sto ste primjetili u napisanom dragi kolega, onda od srca preporucam Istasku Malvaziju Kozlovia berba 2001. 

"Istasku"? C, c, c.

No, ne budimo sitnicavi, znam gde je Istra, letovao sam tamo vise puta, otprilike 30. A ni malvazija mi nije nepoznata, o prsutu da i ne govorim.

Medjutim, trenutno se druzim sa grckim Imiglykos poluslatkim vinom, i belim i crnim. Presecem sa ponekom sangrijom domace proizvodnje.

Eto vidite dragi kolega, to je nesavrsenost Interneta. Da je malo bolji, ja bih vama sada upload-ovao dva deci, onako za dusu, da obogatimo diskusiju licnim iskustvom. No polako, bice i toga.

Pozdrav,
DVV

[op. Poslozeno formatiranje poruke - Admin]

Editirao Cortez
Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2004 u 23:54

Pozdrav DVV, secamo se i boljih berbi koje nam internet ne moze nadiknadit.

Kazete poluslatki Imiglykos.....

Zraka, zraka...
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.rujan.2004 u 00:11

Pozdrav DVV, secamo se i boljih berbi koje nam internet ne moze nadiknadit.

Kazete poluslatki Imiglykos.....

O da! Retko pitko vino. Jeste poluslatko, ali ne onako kako je to u nasim krajevima nekada bilo, mislim na komercijalna vina - slatko, puno secera, trnu zubi, lepo coveku dodje muka. Eto, posek je bas sladak, ali ako je dobar, to je prirodna slast, ne dodat secer.

E, takav je ovaj Imiglykos. Sasvim slucajno sam ga otkrio prosle godine na letovanju u Grckoj. Srecom po mene, beogradska Vero (Veropoulos) samousluga, grckog porekla, ga redovno ima na lageru, pa tako i ja imam moj kucni lager, obicno 3+3 boce (3/4 litra). U kuci kod mene se dosta jedu pizze, spaghetti, ravioli i slicno, a ni riba nije retkost, a za nju svi znamo da mora da pliva tri puta, po sistemu MUV (More/Ulje/Vino).

Elem, toplo preporucujem grcki Imiglykos, cista klasa A. Nista ovo savremeno industrijsko digitalno. Grci su imali dobru berbu 2002. godine, kao i ove godine.

Mozda malo glupo da kazem Istraninu, ali sjajno ide uz pastrmke, ali i srdele. Licno volim da glockam incune uz njega ...

Ah, surovosti zivota!

Pozdrav,
DVV
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End