Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amigova soba

Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Amigova soba
    Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 20:54
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

A tek kad promijeniš pojačalo... Pfiiii... 
haha
Hehehe! haha
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 17:28
A tek kad promijeniš pojačalo... Pfiiii... 
haha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 15:30
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Meni je sve jasno. Jedino mi je smiješno jer Tatamata zafrkava. Hoće reći da mu bolje zvuči pokvarena BADA :)))
haha I pokvarena je bolja od tvoje. haha
Bez obzira na sve, to je uvjerljivo najbolji apgrejd bilo čega u HiFi koji sam čuo.
    Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 13:42
Meni je sve jasno. Jedino mi je smiješno jer Tatamata zafrkava. Hoće reći da mu bolje zvuči pokvarena BADA :)))
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 13:11
Da rezimiram s moje strane.

Da napredak nije drastican, i da sama modifikacija trazi imalo invazivnu metodu petljanja po prvoklasno dizaniranim sklopovima, nebi ni ponudio vlasnicima takvo što.

Izvedba modifikacije je prilicno nevidljiva po samoj maticnoj plocici, vidljiv je samo dodan oklop na mreznim transformatorima i damping kucista, donekle skriven ispod maticne plocice. Dakle nema dodanih spetljanih žica, nekakvih naguranih kondenzatora ili diy plocica.

Editirao Gašo - 30.svibanj.2018 u 13:13
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 13:01
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Glavni problem koji se potkradao od ko zna kada, bio je kvar u lokalnom napajanju koje napaja iskljucivo analogne izlazne stupnjeve koji pogone RCA i XLR analogne izlaze. Dakle sklopovi su umjesto potrebnih +17/-17V, dobivali su +17/-1,2V što je velika asimetrija i cudo što uređaj nije pokazivao anomalije na izlazu, ali je degradacija zvuka bila ogromna.

Drugo faktor je bio dodan "Hifi" osigurac koji u ovom slucaju nije pozitivno sjeo u pricu.

Također se na moment ucinilo da su u tvornici "zaboravili" staviti neke elemente oko clock sekcije, no zapravo se radi o tome da uređaji imju tri revizije PCB pa je ispalo zbunjujuce. u jednoj etapi sam dodao elemente koji kao fale, da bi na kraju sve vratio kako je bilo. Uzrok traženja problema bio je loše sonicno ponašanje uređaja, da bi na kraju ona prva navedena greška bila krivac za sve.

Ček malo Gašo...

Ovako kako si napisao i objasnio, ispada da je modifikacija potkazala stvar tj glavni problem, a to je bio kvar, zatim si popravio kvar i ustanovio da je revizija ionako riješila sonični problem koji je modifikacija trebala riješiti, a nije, zato, si uklonio modifikaciju, i sad zvuči sve onako kako je i trebalo zvučati, i bez tvoje modifikacije??

proteza
Ne. Modifikacija je ostala od prve do zadnje etape, potpuno ista. Zbog toga sto je Amigo bio nezadovoljan zvukom, sto se suprostavljalo ostalim pa i mojim impresijama, isao sam u potragu problema mimo modifikacije. Kada i zasto je nastao taj kvar nemoguce je utvrditi i potpuno je nevezan uz mod.

Sad je uređaj popravljen, a mod je ostao.
Dakle Amigove prve impresije uzrokovane su kvarom a ne modifikacijom.

Mozda je regulator napona odlucio otkazati bas kada se uređaj vratio vlasniku prvi puta, mozda je bio takav i otprije. To nije jasno.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 12:57
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Glavni problem koji se potkradao od ko zna kada, bio je kvar u lokalnom napajanju koje napaja iskljucivo analogne izlazne stupnjeve koji pogone RCA i XLR analogne izlaze. Dakle sklopovi su umjesto potrebnih +17/-17V, dobivali su +17/-1,2V što je velika asimetrija i cudo što uređaj nije pokazivao anomalije na izlazu, ali je degradacija zvuka bila ogromna.

Drugo faktor je bio dodan "Hifi" osigurac koji u ovom slucaju nije pozitivno sjeo u pricu.

Također se na moment ucinilo da su u tvornici "zaboravili" staviti neke elemente oko clock sekcije, no zapravo se radi o tome da uređaji imju tri revizije PCB pa je ispalo zbunjujuce. u jednoj etapi sam dodao elemente koji kao fale, da bi na kraju sve vratio kako je bilo. Uzrok traženja problema bio je loše sonicno ponašanje uređaja, da bi na kraju ona prva navedena greška bila krivac za sve.

Ček malo Gašo...

Ovako kako si napisao i objasnio, ispada da je modifikacija potkazala stvar tj glavni problem, a to je bio kvar, zatim si popravio kvar i ustanovio da je revizija ionako riješila sonični problem koji je modifikacija trebala riješiti, a nije, zato, si uklonio modifikaciju, i sad zvuči sve onako kako je i trebalo zvučati, i bez tvoje modifikacije??

proteza
Da, to je to suvišno objašnjavanje. Jedno je modifikacija, a drugo popravci. Prvi popravak je bio bespotreban, jer Gašo nije skužio da se između njegovog i mojeg DACa razlikuju tiskane pločice napajanja digitalije. U jednom koraku je ugradio modifikaciju i suvišni "popravak".

U drugom koraku GAŠO NIJE VRATIO NA STARO MODIFIKACIJU, NEGO JE TU PLOČICU DIGITALNOG NAPAJANJA VRATIO U ORIGINALNO STANJE.

U trećem koraku popravio je kvar napajanja analogne sekcije.

Radi se o vrlo složenoj i sofisticiranoj komponenti, koja je u vrijeme izlaska bila u samom vrhu, totalni high end. Veliko je majstorstvo unaprijediti zvuk takve komponente, a da se pri tome ništa ne pokvari, ništa ne izgubi.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 12:47
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Pridružujem se pohvalama za sistem i sobu. Kad smo osluškivali dacove, za mene je to bio pravi blind test s obzirom da su bili skriveni, a Amigo se potrudio da što manje vidim. Moram spomenuti da je mozak u početku svim silama pokušavao vidjeti koja BADA trenutno radi i procesiranje zvuka u mozgu je bilo nemoguće. S vremenom su počeli izlaziti detalji i razlike. Tada je ispalo da moj netaknuti dac radi bolje, prirodnije, dinamičnije.Veselim se čuti posljednju verziju. Još jednom svaka čast na entuzijazmu, volji i krajnjem rezultatu.
Da, sakrio sam DACove, budući da su različite boje pa bi odmah znao koji je tvoj, a onda zbogom objektivnosti. No, kasnije sam ih pokazao.
Tvoj DAC je radio kompletnije, linearnije. Međutim, već tada je moj bio dosta čišćeg i rezolutnijeg zvuka. Tatamati, koji je bio kod mene malo prije tebe, se već i onda više svidio moj DAC.
Sada, kad je popravljena analogna sekcija napajanja, razlika u korist Gašinog apgrejda je vrlo značajna. Otprilike kako je Mario Dolinar to okarakterizirao.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 12:40

Ček malo Gašo...

proteza
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2018 u 10:41
Ovo me naucilo da provjerim sve segmente u svakom tom dacu.

Slusali ste neispravan uređaj. Na kraju sam osim moda odradio i popravak, i to je ono sto se naziva zadnja verzija. Ostali modani nisu imali taj skriveni kvar.

Editirao Gašo - 30.svibanj.2018 u 10:49
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 43>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End