Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaRover 75

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 12:38
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Hvala bogu imaš tih rovera za djelove više nego voznih :) tako da ne bi trebao bit problem.
A i na avto.net se nađe svašta međutim linija koju tražiš bi mogla bit problematična radi limarije prednjeg kraja. Ali ok, ak razbiješ prednji kraj nemreš nikog krivit osim sebe.
Ako ti naiđe neki u Zg i okolici ja ću ti ga pogledat
Moj savjet je da izbjegavaš kožna sjedala i to ti govorim iz iskustva.
Po ljeti su vruća, zimi hladna a kad ti koža ispuca a ispuca na svim onda to izgleda jako ružno.

Pročitaj ovaj tekst, tu imaš spomenut i Ecu, također dobro oslikava servisiranje rabljenih dizela i to se odnosi da sve dizele pa i na neuništive JTD
https://www.automanijak.com/blog/49/moji-automobili-rover-75-2.0-cdti-club
Ja sam ti od onih koji kad za nešto zapnu ne odustaju olako. Iako, već sam odustao od te zadnje face lifting serije jer kad bolje razmislim, ono prije je prava 75-ica, a ovo ne. Osim toga, limarije prednjeg kraja za starijeg,  za zlu ne trebalo ima unaokolo koliko hoćeš, a za novijeg nigdje ni za lijek. Za starog ima još uvijek i novog lima za naručiti tako da je to svršena priča, ponajviše zahvaljujući tvojem upozorenju.
Nikad nisam imao auto s kožnim sjedalima, ali zato godinama imam fotelju u slušaoni. I nešto mi se ne mili kad mi se ljeti, bez obzira na pičeću klimu svakodnevno uznoji pozadina zajedno s leđima. U autu su promjene temperature još puno ekstremnije, a kad koža ispuca popravka nema i izgleda ogavno. Navlake su uvijek opcija, ali to nije to. Tako da o tomu od početka uopće nisam razmišljao.
Ovaj bloger je fora. Moja krvna grupa. :))) Yebo tekst bez duha. Iako, on je neka vrsta sitnog avanturista i ne gleda na stvar pragmatično poput mene. Dok on jadikuje oko soma eura, govori o bacanju u jarak i o prodaji, ja sam to ovako nekako zamislio: pronaći čim bolji primjerak za recimo oko 3k€, a onda na njega ulupati još 2k€ i znati što imam. To mi je neki budžet u glavi, a ako treba i više, neće biti problem. Jer taj bih auto htio imati dulje vrijeme. Zanima me što ti misliš o ovakvom prisupu. problematici.
Još jednom hvala na vrijednim informacijama i na ponudi pomoći. Ako ništa drugo, makar da koji put ubijemo negdje kavu. Imam priku u Zagrebu koji je vlasnik autoservisa i zaista mi može pomoći i oko provjere kandidata za kupnju i oko svega što neminovno kasnije dolazi. A i ovdje se nađe dobrih meštara koji znaju i ne bježe od posla.

Editirao Apparatus - 25.prosinac.2017 u 12:43
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 12:42
Bajdvej, vidio Alfu, sve 5, al to ti mene rajca jednako kao trocifrena inflacija.
haha
To ti je tako sa svima nama. Ne traži racionalno u ljubavi. Skoro sam rekao u bezumlju.
haha
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 13:02
1000 bar moraš imat na starni za taj auto.
Gledaj kako je lik napisao 2002-03g da su rađeni u onoj drugoj tvornici.

Bolje ti je uzet auto sa 200tkm i ulupat u njega 1500e i onda si miran 5 godina osim zamjene ulja i filtera nego uzet sa 99 tkm koji je duplo skuplji a kod rovera 75 se ženiš za auto i kod kojeg dolaze stvari za zamjenu koje su na većoj kilometraži napravljene.

Onaj lik koji je pisao imao je u stvari sreći jer nije mjenjao zamašnjak već samo set kvačila i cilindre, nije imao problema sa turbinom, puknutim intrecoolerom, dotrajallim tlačnim cijevima turba, injektorima, kompresorom klime itd itd.

Nađi si jednog u dobrom stanju, zamjeni remenje i napravi osnovni servis a ostalo kako će trebat. Tih 1000-1500 zaboravi i drži za auto

http://www.index.hr/oglasi/rover-75-2-0-cdti-dizel/oid/571726
ovaj mi se čini skroz ok iako mu bolje stoji tamnoplava ili tamno zelena ili pak british racing green

Mislim da mu dođeš sa 2500e može bit presretan

Editirao 306maxi - 25.prosinac.2017 u 13:07
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 13:24
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

1000 bar moraš imat na starni za taj auto.
Gledaj kako je lik napisao 2002-03g da su rađeni u onoj drugoj tvornici.

Bolje ti je uzet auto sa 200tkm i ulupat u njega 1500e i onda si miran 5 godina osim zamjene ulja i filtera nego uzet sa 99 tkm koji je duplo skuplji a kod rovera 75 se ženiš za auto i kod kojeg dolaze stvari za zamjenu koje su na većoj kilometraži napravljene.

Onaj lik koji je pisao imao je u stvari sreći jer nije mjenjao zamašnjak već samo set kvačila i cilindre, nije imao problema sa turbinom, puknutim intrecoolerom, dotrajallim tlačnim cijevima turba, injektorima, kompresorom klime itd itd.

Nađi si jednog u dobrom stanju, zamjeni remenje i napravi osnovni servis a ostalo kako će trebat. Tih 1000-1500 zaboravi i drži za auto

http://www.index.hr/oglasi/rover-75-2-0-cdti-dizel/oid/571726
ovaj mi se čini skroz ok iako mu bolje stoji tamnoplava ili tamno zelena ili pak british racing green

Mislim da mu dođeš sa 2500e može bit presretan
Ovo granići s telepatijom jer sam ti upravo tog Rovera htio linkati i pitati što misliš. Taj ćubi od lipnja u oglasu i gotovo sigurno nije prodan. Malo me buni ono u opisu "limarija sređena" jer ujedno vidim i plastiku ispod pragova, a naš bloger je napisao da to imaju ovi kasniji, reducirane kvalitete. Vjerojatno je tip to sam dodao i spada pod sređenu limariju kako kaže. Kod ovoga mi paše sve i boja kištre i interijera. Dakle, vidio sam ga i prije i o cijeni razmišljao poput tebe. On kaže, 25 ja 15 i nađemo se na 17000 kuna. Zatim ulupam, recimo, još 13000kn da ga sredim i dođem do 30kkn. Još soma eura imam sa strane za nedajbože i zajedno s tim sam na petardi eura koliko meni takav auto vrijedi. I možemo biti u sretnom braku dulje vremena. Kak ti se to sve čini?
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 14:29
Mislim da nemaš za šta potrošit 13000, treba ga pitat što misli pod kvačilo (da li je komplet sa zamašnjakom), također zamašnjak može trajat i dvije zamjenje same lamaele, ovisi dal se auto vozi po gradu i dal se obrzava iz niskih okretaja iz recimo 4 i 5 brzine.
Možda je bio izgreban pa je nešto lakirao.

Realno ono što ti moraš je sagnut se od ispod i tu ne smije bit hrđe osim na ciejvima aupuha, eventualno gdje nasjeda dizalica nešto površinske, svi dosjedi po karoseriji moraju bit jednaki, ajde ako je lakirao blatobran pa mu majstor nije savršeno nariktao ali udaljenosti između prednjih i zadnji vrata, krova, štokova moraju bit jednaki, mulde također bez ravnanja i bez odvojenog kita, prdnji vezni lim sa svim naljepnicama i pločicom broja šajije(ako rover to ima) bez da se vidi da su skidani šarafi tj da se vide otisci od podloški.
Auto mora ići ravno kad pustiš volan (aj može bit da mu je jedna guma praznija pa malo zanosi), klima omra hladit (bez fora tipa samo je treba napunit jer punjenje košta 100 kn)
Trebaš skinut plastiku od motora i vidjet dal šta slini.
Na prvo pajenje hladan ne smije izbacit oblag sivoplavi, kod turiranje ne smije dimit crno ko HŽ, kod upaljeno motora nai lagano izvučene štangice ulja ne smije bacat bijeli dim, na čepu hladnjaka ne smije bit emulzije što ukazuje na načet dihtung glave, ne smije ti cukat u vožnji.

E sad što se zamašnjaka tiče, auto ne smije lupat i jako vibrirat prilikom paljenja i gašenja, la leru ne smije bit bilo kakvog lupkanja. Povuci ručnu i probaj lagano krenut da okretaji padnu, ako ne vibrira ništa onda je ok.

Dizelaši imaju i dosta skupe nosače motora zbog povećanih vibracija i to isto može biti trošak a ponekad je teško razlikovat da je u pitanju nosač ili zamašnjak.

Ostalo nisam htio spominjat jer kupuješ stari auto pa tako ako nešto lupa po ovjesu na rupama može biti kugla ili selen, gumice balans štange ali to nije skupo, loš aupuh isto promjeniš za par sto kuna, diskove i pločice isto, crijeva turba ti radi pasarić u zaprešiću i to dvotruko armirana po 400kn komad a imš ih dva tako da ni to nije problem (zna bacat crni dim ako je jedno probušeno jer gubi tlak zraka pa nema dobro sagorijevanje)
Gledaj da ima 2 ključa jer izrada na alfi recimo košta 200e sa daljinskim.

Ovaj je napisao da ga je chipirao što nije loše i povoljno utječe na potronju ako je dobra mapa i tu sad treba vidjet dal je flashao ecu ili je ugrađivao varalicu, ako je varalica to bacaj van. Ako je dobra mapa auto ne bi smio dimit, pitaj tko mu je to radio.

Ako je kuplung dobar i promjenio je remenje ti nećeš imat osim možda par tisuća kuna uloga za recimo gume ili neke sitnice po ovjesu ili zamjenu ulja i filtera.

Od nove godine također pojeftinjuje prijenos jedno 50%.

Ne mogu se više ničeg sjetit.

Imam hrpu grešaka u pisanju al mi se neda popravljat.

Editirao 306maxi - 25.prosinac.2017 u 14:31
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 14:41
Ako ga kupiš, što se klime tiče, odi ju servisirat, izmjenit i dopunit plin i ulje, i ako vakumiranje izdrži 10 ili više minuta, ubaci jednu 'injekciju' u sustav preventivno...

http://www.errecom.com/en/product/extreme/

Imaš u Tokića za dvistotinjak kuna... Sredi manja puštanja, ima i fluo boju ako ne uspije sredit da vidiš di pušta, nema polimera i ne reagira sa zrakom i vlagom tako da ti neće uništit kompresor niti serviseru mašinu ka oni aditivi starije generacije...

Stavio ja u starije auto i godinama plin skoro na istoj razini...

mig
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 20:32
Dooms hvala, ali o finesama u vezi klime ima vremena razmišljat do kasnog proljeća
haha
Maxi, veliko hvala. Puno si mi pomogao jer ja sam za tebe mali cobra u kratkim hlačicama kaj se auta tiče.
Bravo
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 21:09
Pusti ti priču, meni je na momente i  danas tribala klima u autu...

haha
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 25.prosinac.2017 u 22:13
Sad čitam malo tekst, bokte izgleda ko da ga je rumunj neki pisao koliko grešaka ima.

Ak će netko slučajno ikad kupovat citroen XM tu je kolega Ilizmn tatamata, čak je napravio vodić za kupnju koji se dugo vrtio i još uvijek se vrti na našim a i stranim forumima.

Ak ti naleti koji u Zagrebu i okolici ja ti pogledam pa ti velim da ili ne pa ti onda možeš doletit pa kod tog svoj majstora detaljno na dizalicu...
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2017 u 00:17
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12520769&show=1

Treba vidjet koliki c02 ima, al mislim oko 160 i izračunat cijenu uvoza.

Editirao 306maxi - 26.prosinac.2017 u 00:20
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
B&W cdm1NT