Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PRO-JECT ELEMENTAL vs DENON DP-300 F

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: PRO-JECT ELEMENTAL vs DENON DP-300 F
    Objavljeno: 12.siječanj.2018 u 18:33
Ekipa malo sam se zaželio zvuka ploče, a zadnji put sam slušao gramofon prije 30-ak godine, pa bi uložio nešto sitnog (bolje 1000 kn, ali može do max 2000 kn) za gramofon i phono (nemam ga u pojačalu) i da sve bude što jednostavnije. Vođen tim razmišljanjem došao sam (preko njuškala) do ova dva gramofona iz naslova. To bi sviralo na bow wazoo i kef 104/2. Denon je puno ugodniji jer je automatski, a ima i poklopac, ali ak pro-ject puno bolje zvuči, spreman sam se odreći komfora.
Prihvaćam i neke alternativne ideje!

Na vrh
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 12:57
Ja iz iskustva mogu reći da Pro Ject  radi odlično.
Sve je puno jednostavnije što znači i manje mogučnosti problema sa automatikom.
A s vremenom staviti bolju zvučnicu Ortofon 2M red - 800kn i super.
Imao sam i Regu što je jako slično Pro Jectu po sistemu rada, motorić, remen i zvučnica direkt na izlaz.
Casablanca III, Marantz PM15S2, Marantz SA11S1, Pro Ject RPM Carbon
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 14:03
Oba ova gramofona imaju integrirano pojačalo što sve pojednostavljuje i gotovo su nova i momentalno su na njuškalu pa su dostupni, a to su prednosti, dok su u teoriji mane što sam "izguglao" da DENON nije baš u klasi najbolji po zvuku već po "konforu" dok je kod PRO-JETa velika mana što nema poklopac protiv prašine. Kako vidim imali ste i REGU, pa ako može usporedba REGA vs PRO-JET.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 15:01
Samo 2 sitnice...

Poklopac se napravi od lexana ili plexija bez previše problema, ako je baš nužan...

Kvaliitetu zvuka je nešto malo teže poboljšat, a pretpostavljam da je nužna...

zlatni_zub
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 15:34
Vi raspravljate o kvaliteti zvuka u temi gdje je za gramafon, rucicu, zvucnicu, phono preamp ukupni buđet 2000kn tops?

Stvarno se postavlja pitanje ima li pilota u avionu? Nhf.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 17:28
Nema pilota, u pitanju je maketa na daljinski... LOL

Znači, iako se možda razgovara o cijenovnom razredu koji tebe, kao i mnogo njih više ne interesira, to ne znači da ne postoje bitne razlike u zvučnoj kvaliteti i drugim kvalitetama unutar tog cijenovnog razreda...

Kad sam ja kupovao kazić ko mladi klinjo, mogao sam za cca. sličnu lovu uzet nešto ovako...

Ili nešto ovako...

Ali, iako je ovaj sivi zvučao bolje kada sam na njima slušao svoje omiljene kazete, nije imao dupli deck, što je u to vrime bila moja nasušna potreba, i nije imao odvojive zvučnike, što mi onda u maloj sobi nije bilo bitno, ali malo kasnije jeste...

Da ne igovorim koliko je bilo nedoumica uzeti ovako nešto ili nekakav drugi model za B sistem...

haha

Tako da, u svakom cijenovnom razredu se može imati razloga za biranje, a kvaliteta zvuka je, barem za većinu ekipe na ovom forumu, najbitnija, makar se radilo i o grebalici za max. 2000 kn SH...

cool
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:04
Gašo je na moju žalost u pravu. Upravo sam isprobao DENONA i to je blago rečeno razočaranje. Mislim naveo sam da gramofon nisam slušao odavno, pa sam bio znatiželjan, ali očito je da u ovoj gotovo najnižoj klasi nemam što tražiti. Time ne želom reći da DENON ne valja za klasu kojoj je namjenjen. Ipak dalo se čuti/naslutiti da i zvuk gramofona ima neke dobre strane.

Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:12
Da dodam još, možda mi taj DENON stvarno nije "sjeo" i sa PRO-JECT-om bi bila druga stvar, ali ne mogu ga dobiti na slušanje, stoga stvar otpada.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:16
Ovaj je na akciji trenutno , kažu nije los . Ja imam drugi model Audio Technice (LP1240) i zadovoljan sam. Napomena - ne koristim njegovo predpojačalo već phono ulaz pojačala.

Audio Technica LP5

Na ovu cijenu kupuješ i zvučnicu , AT95 je klasika te klase i ona je cca 50€.

Edit : izgleda da za ovu cijenu tj 2690 kn dolazi i zvučnica - a i poklopac je gratis 😬

Editirao Dubs - 13.siječanj.2018 u 18:27
Right here, right now
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:25
Ma sve je to OK, ali već smo došli sa soma-dva kuna do tri, a to je put kojim ne želim krenuti. Dakle ako za max dva soma ne mogu imat nešto što mi se dopada, onda bolje ništa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Parasound Vs. Audiolab
Forum: Audio komponente