Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PRO-JECT ELEMENTAL vs DENON DP-300 F

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:29
Tako to ide. Do kraja večeri bi došli do 10000kn i onda bi isto bilo “može to i bolje”.

A na čemu si slušao denona kad te tako razočarao ?
Right here, right now
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:32
Piše u uvodnom postu, pojačalo Bow wazoo i zvučnici KEF 104/2, a CD Marantz CD-16 malo dorađen.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 18:42
U uvodnom postu je pisalo  "to bi sviralo na....", nisam skuzio na cemu si zapravo probao.

Bio bio napisao da mozda igla nije bila OK,ili da si slusao na necemu jako losem kad ti ono sto si cuo apsolutno nije prihvatljivo no zapravo mislim da obzirom na ostatak opreme koju posjedujes imas i visoka ocekivanja pa ces skladno njima prilagoditi i budzet, jednom kad se zapravo odlucis na kupnju.
Right here, right now
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 19:36
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Kad sam ja kupovao kazić ko mladi klinjo, mogao sam za cca. sličnu lovu uzet nešto ovako...

hahahahahaha

Dobra !
Right here, right now
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 19:36
Znam da je pobiga 290 kn iz tvog kriterija, ali obzirom da je novi i da ima ugrađeni phono preamp, te je automatski i postoji realna šansa da bi te zadovoljio zvukom, možda mu oprostiš tih 290 kn viška, jedan izlazak na piće sa ekipom...

https://www.njuskalo.hr/gramofoni/dual-cs-415-2-ev-akcijska-cijena-oglas-19108903

Nisam ga slušao, slušao sam mu starijeg brata 455-1 EV, i ono što sam čuo meni je bilo jaaako lijepo, obzirom da nemam i nisam dugo slušao gramofon...

Taj je isto bio novi, poštiman i uredan... Ako ovoga možeš dobit na slušanje poštimanog, kao ozbiljan kupac koji će ga vrlo rado kupiti ako zadovolji, mislim da se isplati pokušati...

smijeh

Editirao Doomsday - 13.siječanj.2018 u 19:37
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 20:36
290 kn je cca 14koma5 piva u kaficu ili skoro 3 gajbe u diskontu. 

Esi lud

LOL

Ostatak sustava koji covjek ima (makar je stariji) je daleko iznad svih napisanih prijedloga.....nema tu (njemu) srece, dok ne odrijesi kesu ili smanji ocekivanja. Ovo sto je inicijalno mislio potrosit nije dosta ni za iglu. 

Right here, right now
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 20:54
Je, tu nema zbora, koliko para toliko muzike...

I možda bi za 2000 kn pronaša nelošeg SH Duala više klase od ovog novog, sa urednom zvučnicom i iglom koji bi možda i bio inicijalno zadovoljan, ali tu vjerojatno priča tek počinje, jer neće imat preamp, i možda treba ponovno podešavanje, čišćenje i promjenu koječega zbog godina i odrađenog staža...

Dual još uvijek proizvodi uredne modele gramofona, i ako u toj klasi netko možda zadovolji, to bi lako mogao biti Dual... I zato... Ja još uvijek mislim ako taj novi Dual za 2290 kn može dobit na slušanje, definitivno se isplati probat... Ako zadovolji, miran je dosta vremena ubuduće... Ako ne, nije puno izgubio, možda nekakvu kaparu za trošak probe, a dobio je još jedno vrijedno iskustvo...

cool

Editirao Doomsday - 13.siječanj.2018 u 20:55
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 21:16
Samo da spomenem svoje iskustvo - razlika izmedu kombinacije spajanja 

1)  preamp gramofona-line in pojacala 
 i 
2)  direktan neamplificirani MM/MC izlaz gramofona-phono input pojacala 

je ogromna i vrlo cujna.

Bar u kombinaciji moje opreme a s boljom bi sigurno bila i veća razlika.

Ono sto zelim reci jest da ta pretpojacala koja se "dobjiu" s gramofonom i nisu bas nesto sto je pozeljno.

Da ne bih generalizirao (makar sumnjam da bih pogrijesio generalizacijom za tu cjenovnu klasu), reci cu da pretpojacalo na AT1040 nije dobro.

Pogleda sam specs onog Duala (2290kn) kojega si linka, tezak je tek upola od AT LP5 (direkt drajv, kompletan sa zvucnicom ,pretpojacalom i poklopcom 2690kn).  Mozda cak i kabel dobije (ja jesam i dobar je).

Znaci gledano po najbitnijem parametru - odnosu cijene po kilu tezine je AT puno bolja prilika obrva

Editirao Dubs - 13.siječanj.2018 u 21:30
Right here, right now
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 21:43
Da opet kažem, nisam niti blizu nekog velikog poznavaoca gramofona, ali evo jedan citat:

Originalno postano od strane člana: zuzi zuzi napisao:

Samo ti kupi Duala i ne zamaraj se problemom oko mase tanjura. Vjerujemo da ugrađena RIAA nije ništa lošija od vanjskih, tipa Nad,project i sl. A Feherbacher je znao zašto će nastaviti proizvodnju
tih nekoliko modela

Iz ove teme:

http://www.audiofil.hr/forum/forum_posts.asp?TID=14359

Pa eto, mislim da bi se vjerojatno ipak isplatilo poslušat, ako ima mogućnosti...

mig

P.S. a pogledaj wow&flutter podatke za taj AT i za taj Dual, to bi moglo bit bitnije od težine...

proteza

Editirao Doomsday - 13.siječanj.2018 u 21:45
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 21:45
Bit ce druze Doomsday, da si u pravu, 
Right here, right now
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,163 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam