Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amp za KEF LS50

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2018 u 14:48
A gle, u sve se to treba malo razumjeti, kao da kupujes polovne aute i ostalo. Ak se ne kuzis, vrludas i mozes popusiti.

Izbor se suzuje godinama, osobno, kako se gradi neko skustvo.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2018 u 16:27
Originalno postano od strane člana: Pastor Pastor napisao:

.. Pratim oglasnike, al za sad ništa ne zapinje za oko...
Ma, ne očekujem post koji će me razriješit muka, eventualno (malo) suziti broj kolosijeka. 

Da sam na tvom mjestu, a bio sam u sličnim situalcijama "alo Božo, što imaš za xy" ili "bi li ti to sa stranice išlo s mojim xy?".

Kod njega sam jednom prilikom kratko i poslušao zvučnik (doduše onda sam tražio nešto osjetno jeftinije za u TV), ali čovjek je imao zvučnik i sigurno zna s čime bi to dobro radilo. Mislim da veće "suženje" od toga nećeš dočekati ovdje.
Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 14:32
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Da sam na tvom mjestu, a bio sam u sličnim situalcijama "alo Božo, što imaš za xy" ili "bi li ti to sa stranice išlo s mojim xy?".

Kod njega sam jednom prilikom kratko i poslušao zvučnik (doduše onda sam tražio nešto osjetno jeftinije za u TV), ali čovjek je imao zvučnik i sigurno zna s čime bi to dobro radilo. Mislim da veće "suženje" od toga nećeš dočekati ovdje.

To je sasvim izgledna opcija, prije prije nego poslije.

Editirao Pastor - 20.ožujak.2018 u 14:32
dobar po difoltu.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 15:04
Jesi probao taj Nuprime IDA 8 iz prvog posta?
Ti proizvodi su odličan omjer uloženo - dobiveno.
đez je limunada

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2018 u 15:09
Originalno postano od strane člana: Pastor Pastor napisao:

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

To je sasvim izgledna opcija, prije prije nego poslije.

pa ja sam tako nekako i napravio :-) 
Posudio na probu od Bože na par dana i vidio kako radi...
Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.ožujak.2018 u 12:46
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Jesi probao taj Nuprime IDA 8 iz prvog posta?
Ti proizvodi su odličan omjer uloženo - dobiveno.

Nisam još stigao jednostavno..
dobar po difoltu.
Na vrh
Dubwiser View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubwiser Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2018 u 14:15
LS 50 su dobre ali za pogon vrlo zahebane kutije, traze kvalitetan amp sa puno snage da bi pokazale svoju raskos. Sa njima pada pravilo da bi zvucnik morao biti najskuplja i najbolja karika u sistemu ne 
Takodje, blago su svetlijeg karaktera. 
Odlicno zvucale sa Exposure 3010 S2, pravi r'n'r sound. Dinamicki previse mirno i dosadno sa Naim Nait XS2 ali kontrolisano uz dobro definisan niskotonski spektar. Zvucale su otvoreno,vrlo atraktivno ali pretanko u sredini/bassu sa Rega Elex-R. Navodim par svojih slusnih iskustava. 
Jedan kolega za njih nema resenje vec par godina...  

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28649-pojacalo-za-kef-ls50/&

Heed Elixir/Rega RS5/Hegel HD11/Rega RP1 PPack/Yamaha CDN 500/Chord Odyssey 2 & FTA cables
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2018 u 16:17
Originalno postano od strane člana: Dubwiser Dubwiser napisao:

LS 50 su dobre ali za pogon vrlo zahebane kutije, traze kvalitetan amp sa puno snage da bi pokazale svoju raskos. Sa njima pada pravilo da bi zvucnik morao biti najskuplja i najbolja karika u sistemu ne 
Takodje, blago su svetlijeg karaktera. 
Odlicno zvucale sa Exposure 3010 S2, pravi r'n'r sound. Dinamicki previse mirno i dosadno sa Naim Nait XS2 ali kontrolisano uz dobro definisan niskotonski spektar. Zvucale su otvoreno,vrlo atraktivno ali pretanko u sredini/bassu sa Rega Elex-R. Navodim par svojih slusnih iskustava. 
Jedan kolega za njih nema resenje vec par godina...  

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28649-pojacalo-za-kef-ls50/&

Nije mi se čitao cijeli topic no nakon prve stranice je sve jasno. Ova priča me jako podsjeća na priču s Jamo Concert 8 (D830). Odličan i povoljan zvučnik u svoje vrijeme obzirom na potencijal no isto kao i LS-50 neće da prosvira s bilo čim. To se ponekad dogodi jer tvrtke zbog nekog svog strateškog razloga ili konkurencije naprave takve zvučnike. Možda bi trebali koštati više..ne znam...no siguran sam da su u firmama znali kako i zašto rade kalkulaciju kako rade...
Dakle kolega će biti u problemu još nekoliko godina dok ne shvati da platiti pojačalo više od zvučnika nije hereza. Dok se god vrti oko investicije od 500 eura tu pomoći nema....

Editirao soundnewsdino - 30.ožujak.2018 u 16:18
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2018 u 18:42
Ja bi probao primjerice domaće Electron audio prizvode, od lampaškog integrirca do hibridnih izlaznih pojacala. To je zapravo vrlo povoljna varijanta u odnosu na kvalitetu.

Mislim, zapravo, prilicno sam siguran, da je bitnija cinjenica manjak kvalitetnih pojačala u nekoj toj klasi ala LS-50, nego što je taj zvučnik realno zatjevan. 

Stvarno je smijesno stavljati taj promjer membrane u kateoriju zahtjevnih, pa mi se cini da je zapravo bilo koji dobar i pogođen zvucnik te velicine zahtjevan upravo po pitanju potencijala prethodnih karika da prenesu glazbu.

Dakle dobar zvučnik koji ne mulja trazi dobru akusticku okolinu, dobro setupiranje u prostoru, dobar da ne kažem izvrstan izvor i amplifikaciju koja radi svoj posao kako spada, što manje dodaje i oduzima.

To može biti zvučnik od 500, 1000, ili 10000eura.

Editirao Gašo - 30.ožujak.2018 u 18:49
Na vrh
Dubwiser View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubwiser Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2018 u 10:09
@soundnewsdino
Upravo sam naglasio da "dok se ne odresi kesa" i  vrti krug po osnovnoj-srednjoj klasi integralaca -  samo se gubi vreme sa LS50 ako se iz njih zeli izvuci pun potencijal. Verujem da se vec u klasi s/h oko 1k EUR moze naci sasvim dobar match i amp koji ce ga kontrolisati ok
@Gaso
Dobre ideje, Electron nisam video/slusao, deluju potentno komadi. Meni napamet pada Phatos Classic mk2 kao hibrid ili solid-state Krell Kav 300i, neki s/h Parasound combo. Karakter postojeceg izvora i samih LS50 pa po dalje traziti match po slusnom ukusu vlasnika. 

Heed Elixir/Rega RS5/Hegel HD11/Rega RP1 PPack/Yamaha CDN 500/Chord Odyssey 2 & FTA cables
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Savjeti za slušaonu u dnevno...
Forum: Audiofil.net klub