Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Amp za KEF LS50

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Amp za KEF LS50
    Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 11:09
Poštovani muži,

nakon dugo vremena ponovio sam se s KEF LS 50 kutijama.
U testnom sustavi su zvučale odlično, ali tamo se radilo o jednom Mcintoshu koji ih je tjerao..
Ne zvuče one loše i sa mojim ampom, al objektivno Cambridge im nemre bit pravi suputnik pa tražim upgrade koji je ionako bio u planu uz te zvučnike.
Na netu  se dosta piše o tome koje pojačalo dobro ide s kefovima, al zanimaju me Vaša eventualna iskustva i preporuke. Uzeo bih novo/sh do jedno 1.000,00 eura..
Opcija za slušanje mi je Nuprime IDA 8, iskustva vrlo dobra koliko čitam ( i Jason Lim piše da se slažu), a imaju dovoljno snage za pogon s obzirom na 85dB osjetljivosti.
Pa eto... smijeh

Editirao Pastor - 09.ožujak.2018 u 11:09
dobar po difoltu.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 14:03
Pogledaj si malo ovaj forum.
Izlazno pojačalo STA-9 (koje je ipak nazivno jače od IDA-8) se ne slaže sa LS-50 kutijama.
Na kraju je Jason javno priznao:
Regardless, we confirmed that LS50 and STA-9 don't match.

Možda je s IDA-8 druga priča, treba probati.

Inače Nuprime je za svaku pohvalu, ja imam par STA-9 koji ganjaju Revel m20, i to odlično.
đez je limunada

Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 15:43
Čital sam taj forum, Jason je nakon te rečenice rekao:
"Or put it differently, STA-9 was internationally tuned to be on the warm side, whereas all other NuPrime amps are neutral.  NuPrime is probably the only class-D/hybrid amp company that has many different designs in-house instead of tuning some off-the-shelf modules."

Tak da bi IDA ipak bila u kombinaciji.

dobar po difoltu.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 17:40
Kod mene na recenziji je najbolje radio s Quad 909 izlazom
http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50
Naravno, to su igre bez granica. Ova kombinacija dobro radi i da ga se naći po oglasnicima. Novi Quad koji je nasljednik 909 ne znam koliko košta...
Svakako izbjeći mainstream ponudu velikih. To nije par...
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 08:03
bok,
ja slušam kefove sa cijevnim pojačalom primaluna classic (35W).
Prije kupnje sam ih dobio na probu i pokazalo se kao super kombinacija.
Jako puno vlasnika primalune ima tu kombinaciju.

Posjedujem i rega brio-r pojačalo ali iako nominalno puno jače pokazalo mi se kao lošija kombinacija.
jednostavno ne radi tako dobro kao primaluna. da se razumijemo ne kažem da zvuči loše ali ipak ne tako dobro kao primaluna.

Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 09:08
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Kod mene na recenziji je najbolje radio s Quad 909 izlazom
http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50
Naravno, to su igre bez granica. Ova kombinacija dobro radi i da ga se naći po oglasnicima. Novi Quad koji je nasljednik 909 ne znam koliko košta...
Svakako izbjeći mainstream ponudu velikih. To nije par...

Čitao sam recenziju, jedna od onih koja me potakla da idem poslušati LS50.
Ima jedan komplet na netu, al mislim da ipak traži malo previše, usto prodaje samo u kompletu sa cdp.
Inače sam škicao ls50w, al odgovorila me pomisao da nešto crkne, a po netu vidim da voli tu i tamo nešto vrisnuti..
Bolje ipak razdvojiti priču.
Slažem se za mainstream.
dobar po difoltu.
Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 09:11
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

bok,
ja slušam kefove sa cijevnim pojačalom primaluna classic (35W).
Prije kupnje sam ih dobio na probu i pokazalo se kao super kombinacija.
Jako puno vlasnika primalune ima tu kombinaciju.

Posjedujem i rega brio-r pojačalo ali iako nominalno puno jače pokazalo mi se kao lošija kombinacija.
jednostavno ne radi tako dobro kao primaluna. da se razumijemo ne kažem da zvuči loše ali ipak ne tako dobro kao primaluna.

Vi'š, to nisam znao. Uglavnom ih ganjaju sa jakim tranzistorcima.
dobar po difoltu.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 10:17

[/QUOTE]
[/QUOTE]

pa ja sam naletio na forumima da su ljudi jako zadovoljni sa lampašima (steve hofmann forum i sl.).
A vidio sam da ih prodaju u kompletu sa primaluna pojačalima u nekim hi-fi shopovima, a i na izložbama da znaju biti u kombinaciji.

I ja sam bio skeptičan tako da sam čak poslao upit najvećem prodavatelju i velikom stručnjaku za lampe u USA - upscaleaudio upit da li je to ok match. Dave iz upscaleaudio-a mi je odogovorio da je to provjereno dobra kombinacija.

Na mojoj primaluni slušam muziku na kefovima između cca 10 do 11 sati.
Kad spojim na regu onda moram staviti na min. 11 da mi zvuči ok... 
Puno joj je teže potjerati kefove nego primaluni.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 11:07
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

[/QUOTE]

pa ja sam naletio na forumima da su ljudi jako zadovoljni sa lampašima (steve hofmann forum i sl.).
A vidio sam da ih prodaju u kompletu sa primaluna pojačalima u nekim hi-fi shopovima, a i na izložbama da znaju biti u kombinaciji.

I ja sam bio skeptičan tako da sam čak poslao upit najvećem prodavatelju i velikom stručnjaku za lampe u USA - upscaleaudio upit da li je to ok match. Dave iz upscaleaudio-a mi je odogovorio da je to provjereno dobra kombinacija.

Na mojoj primaluni slušam muziku na kefovima između cca 10 do 11 sati.
Kad spojim na regu onda moram staviti na min. 11 da mi zvuči ok... 
Puno joj je teže potjerati kefove nego primaluni.
[/QUOTE]
Joj ljudi....."položaj sati" na potenciometru nema veze s tim kako teško neko pojačalo pogoni zvučnike. Aj se skulirajte...haha
Ne odbacujem mogućnost da LS-50 dobro radi s cijevima ali bi te ipak trebale biti snažnije. U toku testa probao sam LS-50 s T.A.C. 88 (2 x 55 w) i to je radilo dobro. 35W.....može to svirati solidno no to je snaga nedostatna za bilo koji kvalitetniji britanski zvučnik.
LS-50 je 85 dB/2,83V/1m a kako pada na 3,2 Ohma znači da je to zapravo 4 Ohma zvučnik bez obzira što je deklariran 8 Ohma. To opet znači da je i osjetljivost netegnuta za barem 2-3 Db. Dakle realna osjetljivost je 82-83 dB što je jedva decibel više od originalnog LS3/5a.
Dakle možeš LS-50 spojiti na što god hoćete no puni potencijal će ostvariti na dobrom solid state pojačalu. Naglasak na dobrom....
Na vrh
Pastor View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pastor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2018 u 11:26
Zato i preporučuju barem 100 watta po kanalu..
dobar po difoltu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Servis zvučnika - zamjena ov...