Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Obiteljski auto

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 15:59
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Zelis udoban obiteljski auto za vas cetvero... Tesko. Mora biti karavan/monovolumen a to je automatski tvrdi ovjes zbog tereta.
Drugo, pogledaj Dacia program, nemoj se smijati! Imaju provjerene Renault motore koji su preboljeli djecje bolesti i 5 god garanciju. Mislim Dacija je lim ostalo Renault. Uzmi malo papira i olovku pa slozi brojke.
Vidi.

Ništa ne isključujem pa tako ni Daciu no da sam skeptičan jesam. Nisam se do sada susretao sa njihovim vozilima. Dacia mi budi sjećanje na druge proizvođače koji su pokušali ponuditi nešto za puno povoljniju cijenu i do danas nitko nije ponudio dobar auto.

Gledano u kontekstu vremena u kojem su nastali (Wartburg, Zastava, Trabant, Moskvich, Lada ...) nisu bili baš neka vozila i od tuda ta skeptičnost. Možda neka test vožnja rzbije predrasude.

No ono što sam primjetio da ima automobil koji je kod nas i vani izrazito cijenjen kad se gleda držanje cijene rabljenih. Bolje drži cijenu od njemačkog svetog trojstva (BMW, Audi, Merc) a i od japanaca (iako je i on japanac). A to je Honda Accord. Skriva li se tu potencijalno dijamant rabljenih vozila ili je nešto drugo u pitanju? 
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 16:09
Odes u bilo koji Renault/Nissan/Dacia ducan i dobijes probnu voznju. I to nisu auti iz doba koje si ti naveo :)  Lani i ove godine su podosta toga izmjenili na modelima. Ne mece Renault na bilo sta svoje ime.
Accord mi bas ne djeluje kao obiteljski auto ....
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 17:25
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Odes u bilo koji Renault/Nissan/Dacia ducan i dobijes probnu voznju. I to nisu auti iz doba koje si ti naveo :)  Lani i ove godine su podosta toga izmjenili na modelima. Ne mece Renault na bilo sta svoje ime.
Accord mi bas ne djeluje kao obiteljski auto ....

Honda Accord u karavan izvedbi je itekako obiteljski auto. Nema ih puno. No općenito Honde Accord u bilo kojoj verziji jako dobro drže cijenu u odnosu na sve druge aute.

Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2018 u 17:34
iz mog iskustva: po zavojima najbolji focus. Ima i karavan koji u novoj izvedbi izgleda vrlo skladno.
i30 prve generacije sam vozio, ali glavna mana mu je za mene bila buka na otvorenoj cesti. Kažu da su noviji tiši, ali nisam probo. Također su imali najbolju hifu, a počeli su stavljati i "krell" navodno.

VAG koncern su tihi auti na otvorenoj cesti, all around dobre kvalitete kao i svi navedeni. Ako prihvatiš da od svih navedenih marki ionako nemaš prestiža, mogu reći da mi se sviđa Škoda rapid spaceback koju sad vozim, al taj je dizel. Baš mi se čini dobro pogođen, al ja živim u gradu i nisam siguran je li uopće puno veći od focusa.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2018 u 21:39
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

Škoda rapid spaceback koju sad vozim, al taj je dizel. Baš mi se čini dobro pogođen, al ja živim u gradu i nisam siguran je li uopće puno veći od focusa.

Škoda Rapid Spaceback je dužinom auto veličine Ford Focusa. Škoda Octavia u karavan izvedbi je interesantan auto. Vozio sam se u novijima i mjesta ima dovoljno,moglo bi biti nešto tiše u unutrašnjosti (vozio se samo u dizelima)no nije prevelika buka. No tu je praktično jedini odabir diesel. No što je tu je. Poplava diesela u hrvata.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2018 u 07:33
Ako želiš auto koji je tih u vožnji na 130 km/h, trebalo bi pobijediti zakone fizike.
Ali nešto tiši auti započinju sa srednjom klasom, znači Passat, Avensins, C5, 508 itd.
    Moj HiFi
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2018 u 09:10
Želja je udobnost i ugodnost vožnje. Tišina u unutrašnjosti je dosta bitan zahtjev. Ubrzanja i krajnja brzina i ne baš.

Benzin zanimljiviji od dizela radi mogućnosti ugradnje plina, jednostavniji motori koji su lakši i povoljniji za održavanje a i bolji su temelj za tišinu u unutrašnjosti kabine no eto to baš i nije tako dobro riješeno na Focusu kojeg vozimo tako da to nije garancija dobrog rezultata.

Ako je takav zahtjev teško ispunit u nižoj klasi auta morat ćemo pogledat stepenicu više. Nažalost Što je tu je.

No ono što me najviše brine je obzirom na neupućenost da ne naletimo na model auta sa motorom koji ima neku kardinalnu konstrukcijsku pogrešku kao što je to slučaj sa tim famoznim BMW-ovim motorom.

Na prvu bi neupućena osoba poput mene pomislila da se tako nešto BMW-u ne može dogodit ni u filmu Tima Burtona

Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2018 u 13:59
Ne znam zašto se misli da se to bilo kojem proizvođaču ne može dogodit, sve što čovjek napravi je podložno pogreškama i to treba prihvatit. Svi proizvođači su imali svojih pogrešaka, kako u inženjeringu tako i u proizvodnji.
Na vrh
Weiss View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Weiss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2018 u 20:54
Vozim Hondu Accord Type S već desetu godinu. Nikakvog kvara. Preporuka.
Što se tiče konstrukcionih greški treba vidjeti koje su i koja je učestalost javljanja. Prošli auto je imao dvije greške. Kvarile se bobine na svjećicama i kod 80000 km je zaribala jedna bregasta osovina. Ova prva (jeftina) se javila rano u ekspoataciji i bio je poziv da se promjene bobine. Ova druga (skupa) se javila kad je auto izvan garancije. Superb 1.8 T. Naravno u USA je VAG platio sve popravke, a u EU ništa.
Iz osobnog iskustva velika je razlika između npr. Alfe i Honde. I u pouzdanosti i u guštu vožnje.
OPPO 105D - 2x NuPrime STA9 - AE Cocoa
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2018 u 23:42
Mojih 25 lipa: ne mijenjaj nista.
Nema neke nebo/zemlja razlike izmedju auta od 100 ili 150 milja, ako su odrzavani i normalno tretirani. Prosli su veci servisi i sluzit ce dobro i dalje. Koliko km radis, nije neka razlika, imho. Ili zlatni rez, pa auto do 50kkm, ili guli Forda dok ide, ako je sve kako kazes.
Hondu imao, dok su bila medena vremena. Nikad nista, al iza mjesta nema kao ostatak klase. Kolega iznad moze potvrdit. Imao i Toyotu i Mazdu, potonje se rijesio ne tako davno, nakon predjenih 260ak kkm. Pali i vozi. Dizel je bila, ali eto...
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET